Ciekawa alternatywa dla morza

Ciekawa alternatywa dla morza

Znudziły Wam się odwiedzane co roku, zatłoczone plaże nadmorskich kurortów, na których nie można znaleźć miejsca do opalania? Chcecie obrać inny kierunek swojego urlopu, ale brakuje Wam pomysłów? Alternatywą dla morza może być Kraina Tysiąca Jezior, czyli Mazury! Poniżej podpowiadamy, jakich atracji nie należy pominąć podczas zwiedzania tego regionu.  

Dla rodzin z dziećmi

 

Piękny i zadbany teren, rechoczące żaby, mnóstwo kwiatów, atrakcyjne ścieżki edukacyjne dla najmłodszych, a przede wszystkim cisza, spokój i świeże powietrze - to wszystko znajdziemy w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w podolsztyńskich Kudypach. To idealne miejsce na rodzinny spacer z elementami botaniki, będący odpoczynkiem od centrum miasta. Park wypełniony zielenią i wodą można odwiedzać od wiosny, aż do późnej jesieni. Dodatkowym atutem atrakcji są niedrogie bilety. Nie macie pomysłu na wyjazd z maluchami? Koniecznie obejrzyjcie ten kawałek przyrody!

 

Chcesz zwiedzić Leśne Arboretum Warmii i Mazur? Sprawdź noclegi w Olsztynie.

 

Dla miłośników rowerów

 

W Parku Bażantarnia, który znajduje się w Elblągu fani jednośladów znajdą wiele szlaków rowerowych, a tym również Green Velo - liczący ponad dwa tysiące kilometrów i prowadzący przez wschodnią część Polski. Warmińsko-mazurski odcinek trasy posiada 394 kilometry i przebiega wzdłuż Zalewu Wiślanego. Jakie atrakcje czekają na nas w Bażantarni, nazwanej tak ze względu na obecne tam niegdyś bażanty? Oprócz urokliwego lasu, turyści mogą tutaj zobaczyć Srebrny Potok oraz zatrzymać się w kilku wiatach, przeznaczonych na piknikowanie i rozpalenie ogniska. W sąsiedztwie, znajduje się także Góra Chrobrego oraz park linowy.

 

Dla fanów sportów wodnych

 

Słyszeliście o wakeboardzie? To sport, który polega na płynięciu na powierzchni wody na specjalnej desce, trzymając się za liny zaczepione do łodzi lub na wyciągu. WakePark Giżycko oferuje nie tylko spot wakeboardowy, do uprawiania tego rodzaju aktywności. Oprócz tego, znajdziemy tutaj bar z zimnymi napojami, kuchnię z burgerami, świeżą mazurską rybką oraz stekami. Po wyczerpujących szaleństwach na wodzie, do odpoczynku zachęcą nas: kameralna plaża, leżaki, hamaki, czy boisko do siatkówki. Park stanowi idealne miejsce na spędzenie czasu wolnego i nie ma w nim miejsca na nudę! A do tego, jakie widoki...

 

Zainteresowała Cię oferta WakeParku? Przejdź do noclegów w Giżycku.

 

Dla wielbicieli architektury

 

Ceglane mury, piękne gwiaździste sklepienia, wieża licząca ponad 52 metry wysokośći i posiadająca 232 stopnie, na której szczyt warto wdrapać się chociażby dla zrobienia wspaniałych fotografii... Mowa tutaj o gotyckim Kościele św. Piotra i Pawła w Reszlu, położnym koło Kętrzyna. We wnętrzu obiektu, urlopowicze odnajdą opisy przedstawiające postacie na ołtarzach, a także ich życiorysy. Wysoka wieża to cudo samo w sobie, lecz pokonanie jej zostaje zaliczone tylko wtedy, jeśli turysta da radę wejść na XI poziom. Bogate wyposażenie kościoła sprawia, że jest on o wiele ciekawszy od mieszczącego się nieopodal zamku.

 

Dla pasjonatów historii

 

Ci, którzy chcą poczuć ducha historii - powinni udać do Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku. To ogromne pole bitwy pozwoli nam na uruchomienie wyobraźni. Ruiny kościoła, wysoki pomnik upamiętniający bitwę, ciekawe wystawy, projekcje, zbroje, miecze, narzędzia tortur - tego rodzaju atrakcja stanowić będzie prawdziwą frajdę dla osób, które uwielbiają rekonstrukcje bitew. W sezonie turystycznym, czyli w okresie od kwietnia do września, zwiedzający skorzystają również z uroczych sklepików z pamiątkami oraz możliwości strzelania z łuku. To z pewnością miejsce, które powinien zobaczyć każdy Polak!

 

Dla lubiących ciszę i spokój

 

Jeśli chcecie odpocząć od miejskiego zgiełku, postawcie na Puszczę Piską - drugi co do wielkości kompleks leśny w Europie, o powierzchni ok. 100 tys. ha. W jej skład wchodzi wiele jezior, pełniących także rolę rezerwatów - Bełdany, Jezioro Nidzkie, Jegocin, Rezerwat Przyrody Jezioro Warnołty i Jezioro Mokre, a także największe z nich Śniardwy. Obszar puszczy porośnięty jest lasami sosnowymi i świerkowymi, z niewielką domieszką brzozy, osiki, klonu, olchy i dębu. Szczególnie znana jest tam sosna mazurska, która osiąga wysokość 40 m i wiek 200 lat! Teren tego kompleksu leśnego jest także ostoją niepowtarzalnego ptactwa. Wyjątkowy gatunek stanowi łabędź niemy. Liczne bagna, mokradła i meandrujące rzeki sprawiły, że puszcza zachowała wiele ze swojej pierwotnej dzikości.

 

Masz ochotę wybrać się do Puszczy Piskiej? Zobacz noclegi w Piszu.

 

Dla wakacjuszy szukających gwarnej atmosfery

 

To miasto nazywane jest Perłą Mazur. Stanowi ono ważne miejsce na mapie Wielkich Jezior. W sezonie turytycznym tętni życiem przez 24 godziny na dobę, więc jeśli poszukujecie miejsc, w których coś się dzieje - wybierzcie Mikołajki. W tej żeglarskiej stolicy będziecie mieli okazję powłóczyć się po straganach z pamiątkami, zjeść gofra lub rybę, czy podziwiać stacjonujące w porcie łodzie i jachty. Ze względu na dobrze rozwiniętą bazę noclegową, nie powinno być tutaj problemu ze znalezieniem pokoju w hotelu lub pensjonacie.

 

Sprawdź jeszcze atrakcje w Mikołajkach.

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

miesiąc temu
Niewiarygodne....temat mazury i nie ma wzmianki o Ełku! Stolica Mazur!

Zobacz również