Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Noclegi Modrzewina

Noclegi Modrzewina

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
Villa Mazi

Villa Mazi

9.8 Rewelacyjny!
od 140 zł
/usługę
Noclegi Gemini Dom

Noclegi Gemini Dom

8.1 Bardzo dobry!
od 150 zł
/usługę
Agroturystyka Widok

Agroturystyka Widok

Kamionek Wielki
10 Rewelacyjny!
od 70 zł
/usługę
Starovka Apartament Elbląg

Starovka Apartament Elbląg

od 192 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
PPHU ELKO-HOTEL

PPHU ELKO-HOTEL

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 30 zł
/usługę
Lava

Lava

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
KJM

KJM

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
Dom Do Góry Kołami Powalina

Dom Do Góry Kołami Powalina

od 6000 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Noclegi

Domek na Tęczowym Wzgórzu

Domek na Tęczowym Wzgórzu

od 600 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Pensjonat MF

Hotel Sowa

Hotel & Spa Kadyny Folwark Tolkmicko

Hotel Europa

Pokoje "Żabi Skok" Kępiny Małe

Pokoje "Żabi Skok" Kępiny Małe

Kępiny Małe

Hotel Młyn

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Elbląg

Elbląg leży na granicy dwóch krain geograficznych: Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej, dzięki temu może pochwalić się malowniczymi widokami oraz osobliwą urodą miasta. Dla turystów jest atrakcyjne głównie ze względu na liczne zabytki pochodzące jeszcze z czasów średniowiecza. Miasto należy do najstarszych w województwie warmińsko-mazurskim, a także jednego z najstarszych w Polsce i Niemczech. Jego zabudowę dzieli na dwie części przepływająca przez jego środek rzeka Elbląg.

Elbląg – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Elbląga warto rozpocząć od starego miasta. W wyniku działań wojennych zostało zniszczonych ponad 60 procent dawnych zabudowań, z których jedynie część udało się odbudować. Nieustanne prace rewitalizacyjne sprawiają, że na fundamentach starych kamieniczek, powstają zupełnie nowe domy, wzorowane na dawnej zabudowie. Stare miasto w Elblągu to również wiele urokliwych uliczek, zachowanych w historycznym układzie urbanistycznym. Na turystów czekają kawiarenki, puby i nastrojowe restauracje.


Jednym z najstarszych zabytków miasta, ocalałym ze zniszczeń jest gotycka katedra św. Mikołaja. Budynek praktycznie doszczętnie zniszczony w czasie II wojny światowej, przetrwało jedynie miedziane pokrycie ostatniej kondygnacji wieży wraz z imponującym krzyżem. Dodatkowo zachowało się wiele z gotyckiego wyposażenia, które przed ostrzałem artyleryjskim wywieziono do podelbląskich kościółków. Dzięki temu dziś możemy podziwiać cenne gotyckie figury apostołów z lat 1400-1414, krucyfiks z początku XV wieku, brązową chrzcielnicę z XIV wieku, późnogotyckie ołtarze oraz renesansową ambonę. Warto także przejść się ścieżką kościelną, która stanowi przejście między domami łącząc ulicę Wigilijną i Mostową. Dawniej jej szlak był nieco dłuższy i prowadził od starego miasta wprost do bramy kościoła.


Do najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków w Elblągu należy Brama Targowa, XIV wieczna budowla będąca kiedyś fragmentem dawnych murów obronnych miasta. Na bramie znajduje się zegar — prezent dla miasta od senatu Hamburga. Od 2006 roku jest dostępna dla mieszkańców i turystów, którzy z jej szczytu mogą podziwiać panoramę Elbląga. Wejście na bramę jest bezpłatne. Obok niej został usytuowany pomnik dzielnego piekarczyka, z którym związana jest jedna z najpopularniejszych legend miasta. Podobno podczas wojen polsko-krzyżackich w roku 1531, rycerze oddziału krzyżackiego chcąc zdobyć miasto, zakradli się w okolice bramy. Wczesnym rankiem, kiedy mieszkańcy byli jeszcze pogrążeni we śnie, rycerze ruszyli w kierunku bramy. Na szczęście dostrzegł ich idący do pracy piekarz i mocnym uderzeniem łopaty do wypieku chleba przeciął sznury przytrzymujące kratę bramy. Od tamtej pory legenda o dzielnym piekarzu jest wiecznie żywa.

Co robić w Elblągu w wolnym czasie?

Niedaleko bramy targowej znajduje się centrum sztuki Galeria El, która mieści się w dawnym XIII-wiecznym podominikańskim kościele NMP. Średniowieczne mury stanowią idealne tło dla obrazów współczesnych twórców. W galerii możemy podziwiać wystawy artystów pochodzących zarówno z Polski, jak i z całego świata. Dodatkowo w jej wnętrzach organizowane są liczne imprezy muzyczne i warsztaty.


Idąc od centrum sztuki, wzdłuż ulicy Wodnej, dotrzemy do Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Początkowo muzeum mieściło się w kamieniczkach przy ul. Wigilijnej, jednak w roku 1973 zostało przeniesione do gmachu dawnego gimnazjum. Dziedziniec muzeum zdobi gotycka kolumna, jedyna pozostałość po dawnym zamku krzyżackim, zburzonym w 1454 roku. W muzealnych sala możemy prześledzić dzieje miasta.

Co zjeść w Elblągu?

Kuchnia regionalna Warmii i Mazur jest bardzo zróżnicowana, głównie z powodu tego, że na wspomnianych terenach mieszkało wiele narodowości m.in. Niemcy, Holendrzy, Szwajcarzy, w późniejszym czasie doszli ludzie z Kresów, Mazowsza, Pomorza i Kaszub. Główny składnik wielu potraw stanowiły ziemniaki, oprócz tych, jadanych w wersji klasycznej, przyrządzano również kluski ziemniaczane, które później jedzono np. z zupą śliwkową. W menu miejscowych restauracji gości dziczyzna, zupy rybne, w tym słynna zupa z łososia oraz kartacze. Te mazurskie podawane są głównie ze smażoną cebulką i boczkiem.

Noclegi w Elblągu

Najpopularniejsze wśród turystów odwiedzających Elbląg stanowią obiekty z kategorii kwatery prywatne i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale także dogodna lokalizacja. Im bliżej miejsce noclegowe znajduje się centrum miasta, tym lepiej. Turyści zwracają także uwagę na standard obiektu oraz opinie pozostałych gości, którzy polecają bądź nie konkretne miejsce.


Obiekty z kategorii agroturystyka, stają się coraz popularniejsze wśród osób, chcących odetchnąć od codziennego zgiełku dużego miasta, a także spędzić urlop blisko natury. Często w obiektach agroturystycznych zyskujemy dodatkowo możliwość skorzystania na miejscu ze smacznych, domowych posiłków.

Cena noclegów w Elblągu

Ceny noclegów w Elblągu mogą różnić się w zależności od standardu oraz lokalizacji. Średni koszt noclegu w Elblągu wynosi 59 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach oferujących wynajem pokoi, wówczas za nocleg możemy zapłacić od 20 zł.


Planując urlop, warto wziąć pod uwagę fakt, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego ceny mogą różnić się w zależności od sezonu czy weekendu. Zdarza się, że podczas weekendu za nocleg zapłacimy o 15% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Elblągu

Turystom, poszukującym noclegu w Elblągu głównie zależy na dostępie do prywatnej łazienki. Liczy się także parking, na którym można zostawić samochód. Chcą mieć dostęp do telewizora i sprawnego internetu oraz kuchni. Ważną kwestię stanowi lokalizacja, najpopularniejsze są obiekty znajdujące się blisko centrum.


Rodziny z dziećmi poszukują noclegu, w którego sąsiedztwie znajduje się plac zabaw bądź specjalnie wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych. Coraz więcej osób podróżuje w towarzystwie zwierząt domowych, więc to czy obiekt akceptuje pobyt z pupilem, również jest dla wielu turystów bardzo ważne.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Elblągu

Ile kosztuje nocleg w Elblągu?
Cena za nocleg w Elblągu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii hotele Elbląg, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Elblągu wynosi 97 zł.
Czy ceny noclegów w Elblągu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 20% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Elblągu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Elbląg”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Elblągu zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Elblągu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Elblągu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Elbląg opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Elblągu to: Agroturystyka Widok, Villa Mazi, Noclegi Gemini Dom.
Które noclegi w Elblągu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Elblągu poleca Agroturystyka Widok, Villa Mazi, Noclegi Gemini Dom.
Które noclegi w Elblągu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Villa Mazi, Agroturystyka Widok, Noclegi Gemini Dom.
Co warto zwiedzić w Elblągu?
W Elblągu warto zwiedzić przede wszystkim okolice Starego Miasta, znajduje się tam zabytkowa katedra z punktem widokowym na szczycie kościelnej wieży oraz piękny ratusz. Można odwiedzić też Wyspę Spichrzów.
W jakiej dzielnicy Elbląga szukać noclegów?
Planując nocleg w Elblągu, najlepiej zatrzymać w obiekcie znajdującym się na terenie Starego Miasta, blisko najważniejszych atrakcji. Można również wybrać Wyspę Spichrzów, bezpośredni sąsiadującą z centrum.
Jakie są atrakcje w Elblągu i okolicy?
Do największych atrakcji Elbląga należy Park Bażantarnia oraz Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia. W okolicy warto Zobaczyć Zalew Wiślany oraz wybrać się na rejs statkiem.
Czy Elbląg leży na Mazurach?
Elbląg leży w granicach województwa warmińsko-mazurskiego, ale geograficznie nie należy do Mazur. Można go przypisać do rejonu Powiśla.
Jak daleko do morza jest z Elbląga?
Elbląg leży niedaleko Zalewu Wiślanego, aby zobaczyć otwarte wody morskie, trzeba udać się do miejscowości położonych na Mierzei Wiślanej. Można tam dotrzeć promem wypływającym z Tolkmicka lub samochodem.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!