Jak przebiegają trasy Pendolino w Polsce?

Jak przebiegają trasy Pendolino w Polsce?

Turyści zawsze poszukują szybkich i wygodnych środków transportu. Dlatego wielu podróżnych chętnie wybiera pociągi Pendolino należące do PKP Intercity. Sprawdźmy więc, gdzie można dojechać tym nowoczesnym składem.

Pociągi Pendolino po polskich torach kursują już od ponad roku. Podróżujący koleją czekali na nie z niecierpliwością, ponieważ znacznie skracają czas ich przejazdów. Niestety, nie wszystkie linie obsługiwane są przez te nowoczesne składy – postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie są trasy Pendolino.

Trasy Pendolino

Na początku pociągi Pendolino kursowały pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Teraz lista połączeń ze stolicy objęła też nowe miasta: Rzeszów, Tychy, Gliwice, Zabrze oraz Bielsko Białą. W porównaniu z innymi środkami transportu, jak na przykład samochód osobowy, pociąg Pendolino wypada świetnie. Czas podróży jest niemal dwukrotnie krótszy – także dzięki temu, że nowoczesny pociąg osiąga maksymalną prędkość 293 km/h. Oczywiście skład pasażerski jeździ wolniej, ale wartości wskaźników nadal robią wrażenie!

Planujesz podróż pociągiem do któregoś z wymienionych miast? Nie zapomnij o zarezerwowaniu noclegu! Wejdź i zobacz:
Noclegi w Bielsku Białej
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Katowicach
Noclegi w Krakowie
Noclegi w Rzeszowie
Noclegi w Sopocie
Noclegi w Warszawie


Czym wyróżnia się Pendolino?

Pendolino to nie tylko szybkość. To również wyższy standard podróżowania, jaki obiecuje przewoźnik. Osoby korzystające z oferty mogą cieszyć komfortem, jaki w większości polskich pociągów nadal jest rzadkością. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie znajdują się regulowane fotele, rozkładane stoliki z indywidualnym oświetleniem i gniazdkiem elektrycznym. Pociąg przystosowany został również do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. W cenę biletu wliczona jest również przekąska.

Jakie są ceny biletów na Pendolino?

Ceny biletów Pendolino zaczynają się od 49 złotych. Oprócz tego przewoźnik oferuje promocje, takie jak obniżki w przedsprzedaży. Warto pamiętać, że wcześniejsze zakupienie biletu to szansa na oszczędzenie pieniędzy. Trzeba również mieć na uwadze, iż w pociągach Pendolino nie ma możliwości zakupu biletu i konduktora – trzeba nabyć go wcześniej na stronie internetowej, poprzez aplikację, w kasie albo w biletomacie.

Źródło: intercity.pl

Następny artykuł Luty w Karpaczu - galeria...

Komentarze (10)

Jebac Pis

miesiąc temu
Co za debilizm pisać o trasach a ich niema tylko reklamy twu

Aaa

To w końcu jak przebiegają te trasy pendolino? Bo na postawione w tytule pytanie autorka nie odpowiada... Czy np można dojechać z Rzeszowa do Wrocławia czy też nie...

pm3

A gdzie można kupić konduktora?

Toto

Konduktor nie jest na sprzedaż :-)
szybko tak ale bardzo nie wygodnie w klasie drugiej,gdzie fotele sa tak rozmieszczone,że nie pozwalają osobom o wadze ponad 110 kg swobodnie się umiejscowić,to składy dla chińczyków małe i chude... .

Toto

może czas coś zrobić z nadwagą?

Marts

Pociągi PKP Pendolino oraz Intercity pozwalają przemieszczać się szybko i wygodnie. Tylko pociągiem dojedziemy z centrum do centrum miasta i unikniemy problemów z parkowaniem. Możliwość zakupu biletu na pociąg online w takich serwisach jak np. www.europodroze.pl pozwala zaoszczędzić czas i czyni podróż pociągiem po Polsce europejskim doświadczeniem.

Pak

Jechałem z Krakowa o godz 11.48 do Warszawy był na czas 14.09 trochę drogi 150 zł ale warto więcej połączeń przydało by się z Sochaczewa do Krakowa ,Gdańska .

Mak

Jakie są trasy pendolino? Nawet tu nie ma odpowiedzi na takie pytanie.

Jeżdżący

Pendolino jest super, zwłaszcza jak z Katowic do Warszawy jedzie się tyłem :). Powrotna jazda już jedziesz przodem :). jest super :).

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej