Pogoda na 4 tydzień września 2019

Lato powoli dobiega końca i widać to doskonale na każdym kroku. Bociany odlatują, jest znacznie chłodniej, dni robią się coraz krótsze, a i na drzewach coraz więcej kolorów. Czwarty tydzień września to oficjalny początek jesieni. Jak będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

W tym roku lato było udane pod wieloma względami. Każdy, kto miał urlop, z pewnością spędził go bardzo miło, niezależnie czy na dalszych wyjazdach, czy w rodzinnych stronach. Trzeba podkreślić, że pogoda dopisywała, chociaż momentami przypominała bardziej jesienną, aniżeli letnią aurę. Czy to w górach, czy nad morzem, czy nad jeziorem – każde z tych miejsc kryje w sobie wiele wspaniałych atrakcji, w związku z czym nikt nie mógł narzekać na nudę. Czas najwyższy przygotować się na jesień! Wiadomo, że jest to pora roku, która dzieli, ale ma w sobie wiele piękna i już niejednokrotnie zaskakiwała temperaturami i słońcem prawie jak w lecie.

 

Czwarty tydzień września i pierwsze dni jesieni zapowiadają się pogodnie. Co prawda, mogą pojawić się przelotne opady deszczu, ale przez dłuższy czas będzie dominować słońce i temperatury  dochodzące nawet i do 20 stopni Celsjusza. O upałach możemy już tylko pomarzyć. Chociaż pogoda potrafi zaskakiwać. Sprawdźmy szczegóły dla poszczególnych regionów.

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 nad morzem

 

Nad morzem nie do końca piękna i sprzyjająca aura. O plażowaniu można pomarzyć, na spacery też niekoniecznie dobra pogoda, ale najważniejsze że tu każdy zawsze coś dla siebie. Czwarty tydzień września pod znakiem opadów deszczu. Słońce pojawi się dopiero w 2 ostatnich dniach miesiąca. Temperatury od 14 do 15 stopni Celsjusza, czyli dość chłodno.

 

Poszukujesz noclegów nad morzem? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Karwi

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Kołobrzegu

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 na Mazurach

 

Mazury zachwycają jesienią, jednak na całe piękno tego wspaniałego regionu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pogoda raczej mało sprzyjająca do poznawania regionu. Przez cały tydzień dominacja deszczu i jeszcze chłodniej niż nad morzem, bo zaledwie 12-13 stopni Celsjusza. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że w kolejnych dniach pojawi się już słońce.

 

Planujesz wypoczynek na Mazurach? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Rynie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w Polsce centralnej

 

Niewiele lepsza sytuacja zapowiada się w Polsce centralnej, jednak tu będziemy mieć do czynienia z większą ilością słonecznych dni. Te deszczowe chwile można wykorzystać na wszelkie zaległości związane z pracami w domu, spotkaniami ze znajomymi, czy po prostu odpoczynek w domowym zaciszu. A te słoneczne chociażby do zwiedzania zabytków i nadrabiania zaległości kulturalnych. Prognozuje się temperatury od 13 do 17 stopni Celsjusza. Deszcz możliwy od 26 do 30 września.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to zobacz koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Płocku

Noclegi w Ciechocinku

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w górach

 

Jeśli ktoś nie lubi upałów, a kocha górskie wędrówki, to wydaje się, że koniec września dla takich osób będzie odpowiednim momentem na tego typu aktywności. Temperatury może nie będą zbytnio zadowalające, jednak przedział od 11 do 17 stopni Celsjusza wcale nie jest taki zły, jeśli o wędrówki chodzi.

 

Niezależnie od tego, jaki region górski wybierzemy, możemy się cieszyć wspaniałymi widokami. Pamiętajmy o zabraniu cieplejszych ubrań i o tym, że dni są coraz krótsze, a w górach zmrok potrafi naprawdę bardzo szybko zaskoczyć. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w Tatrach

 

W Tatrach niezbyt ciepło. Co prawda dominować będzie słońce, ale temperatury od 10 do 14 stopni Celsjusza zadowolą tylko nielicznych, szczególnie że w wyższych partiach górskich będzie zdecydowanie chłodniej. Opady deszczu możliwe od 27 do 29 września. Warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania i peleryny przeciwdeszczowe. Na pewno się przydadzą.

 

A może Tatry? Jeśli dalej się zastanawiasz to może czas na wybór noclegu?

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Jurgowie

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w Pieninach

 

Nieco lepsze warunki zapowiadają się na koniec września w Pieninach. To region górski, który przyciąga turystów, niezależnie od pory roku. Wszechobecna cisza i spokój, malownicze widoki górskie, liczne atrakcje, w tym spływ Dunajcem – czego chcieć więcej? No może dobrej pogody, a na taką się zanosi. Koniec września wypełniony słońcem, może również popadać. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 15 do 18 stopni Celsjusza.

 

Wyjazd w Pieniny to dobry pomysł o każdej porze roku! Sprawdź propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Trybszu

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli poszukujesz miejsca pełnego ciszy i spokoju, w którym w pełni możesz naładować swoje akumulatory, to Bieszczady są ku temu odpowiednim regionem. Panuje tu wspaniały klimat, a wyjątkowe miejsca zachęcają do wędrówek i miłego spędzania czasu. Pogoda jednak nie do końca będzie sprzyjać. Dominować będą opady deszczu i stosunkowo niskie temperatury. Na termometrach od 10 do 12 stopni Celsjusza.

 

Zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Smereku

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Lesku

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w Karkonoszach

 

Nieco mniej deszczu w Karkonoszach. Nie oznacza to jednak, że będzie nadzwyczaj ciepło. Tu jesień już rozkręca się na dobre, jednak i to ma swoje pozytywy. Pomimo niższych temperatur, w dalszym ciągu będzie wspaniale i bajkowo. Przelotny deszcz i burze możliwe 27 i 28 września. Pozostałe dni słoneczne – warto wykorzystać ten fakt na wędrówki po górach. Na termometrach od 9 do 13 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wypoczynek w Karkonoszach? Sprawdź propozycje noclegów!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na 4 tydzień września 2019 w Beskidach

 

Najlepszej aury spośród wszystkich regionów górskich mogą spodziewać się mieszkańcy i turyści wypoczywający w Beskidach. Ten wspaniały region to gwarancja mile spędzonego czasu, niezależnie czy to lato, czy jesień, czy też zima. Na uwagę zasługuje fakt, że większość miejscowości jest tu położna bardzo blisko siebie, dzięki czemu zwiedzanie staje się czystą przyjemnością. Pogodowo – trochę lata i trochę jesieni. Dominować będzie słońce, z małą przerwą na deszcz 27 i 28 września. Temperatury od 14 do 19 stopni Celsjusza to wspaniała aura na wędrówki po górach.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Oto nasze podpowiedzi:

 

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Zawoi

 

Jesień rozkręca się na dobre. To czas, który musimy przetrwać. Wykorzystajmy go na podróże, spotkania ze znajomymi i rodziną, a dzięki temu oczekiwanie lata i następnych wakacji minie dużo szybciej.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Craig Adderley (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również