Pogoda na drugą połowę stycznia 2019

Prognozy na drugą połowę stycznia przewidują opady śniegu. Co jeszcze będzie się działo w pogodzie? Sprawdziliśmy, co na ten temat mówią synoptycy.

Pogoda na drugą połowę stycznia nad morzem


O ile pierwsza połowa stycznia nad morzem zapowiada się dość słonecznie, to w drugiej połowie miesiąca nad całym pasem wybrzeża zbiorą się chmury. Synoptycy zapowiadają opady deszczu, które będą występować pomiędzy 15 a 19 stycznia, w kolejnych dniach dołączy do nich lekki śnieg. Niestety wygląda na to, że białych puch nie utrzyma się długo, co oznacza mokrą i mało przyjemną aurę. Temperatury w drugiej połowie stycznia utrzymają się na poziomie od 3 do 5 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na drugą połowę stycznia na Mazurach

 

Druga połowa stycznia na Mazurach upłynie pod znakiem dosyć intensywnych opadów śniegu. Najmocniej posypie pomiędzy 16 a 23 stycznia, choć i w kolejnych dniach pojawi się biały puch. Jednak na sam koniec miesiąca śnieg zostanie zastąpiony marznącymi opadami deszczu. W drugiej połowie stycznia nad region napłyną masy zimnego powietrza i na termometrach zobaczymy od 0 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza.

 

Zimowe Mazury są pełne uroku, a do tego stwarzają możliwość korzystania z zimowych atrakcji, takich jak kuligi czy narty biegowe. Już teraz sprawdź oferty noclegów w regionie, zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na drugą połowę stycznia w górach


Druga połowa stycznia to czas ferii zimowych, kiedy to właśnie góry są najpopularniejszym kierunkiem. Wiele osób nie wyobraża sobie, by nie skorzystać z wolnych dni i nie pojechać na narty. Warto więc wcześniej sprawdzić prognozy, by wiedzieć, czy pogoda nie pokrzyżuje narciarskich planów.

 

Pogoda w Bieszczadach

Zimowa aura zawita również w Bieszczady – dość intensywne opady śniegu zapowiadane są pomiędzy 16 a 20 stycznia. Później sytuacja się uspokoi, a chmury na kilka dni ustąpią. Jednak już po 23 stycznia ponownie zacznie prószyć lekki śnieg. Momentami będzie on połączony z marznącym deszczem, więc na drogach regionu zrobi się ślisko. Temperatury w drugiej połowie stycznia mogą oscylować od -4 do 4 stopni Celsjusza.

 

Szukasz noclegów w Bieszczadach? Sprawdź oferty w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlina

 

Pogoda w Beskidach

W drugiej połowie stycznia śnieg pojawi się również w Beskidach. Opady o zróżnicowanym natężeniu mają występować od 16 do 25 stycznia. W kolejnych dniach zastąpi je jednak deszcz. Rozpiętość temperatur, jakie w tym czasie zobaczymy na termometrach, będzie wynosić od 0 do 6 stopni Celsjusza. Najniższą odczujemy podczas dni z opadami śniegu, natomiast wraz z końcem stycznia wartości te mają wzrastać.

 

Beskidzkie kurorty to idealne miejsce na narty! Jeśli chcesz się o tym przekonać, wystarczy zarezerwować nocleg w którymś z nich! Zobacz:
Noclegi w Krynicy-Zdroju

Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach sypnie dość intensywnie śniegiem, zwłaszcza pomiędzy 16 a 24 stycznia. W kolejnych dniach zrobi się pochmurno, ale opady białego puchu określane są jako lekkie. Region dostanie się pod wpływ chłodnego powietrza, co będzie miało odzwierciedlenie na termometrach. Słupki rtęci nie przekroczą 2 stopni Celsjusza.

 

Jeżeli szukasz ofert noclegowych w regionie, wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Sypać będzie również w Pieninach – najmocniejsze opady śniegu wystąpią pomiędzy 16 a 19 stycznia. W kolejnych dniach zelżeją, ale prószyć ma aż do końca miesiąca. Temperatura w drugiej połowie stycznia w Pieninach ma wynosić od -1 do 6 stopni Celsjusza. Najwyższe wartości zobaczymy w ostatnich dniach miesiąca.

 

Pieniny to jeden z piękniejszych regionów, przekonaj się o tym podczas urlopu. Już teraz zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnica

 

 

Pogoda w Tatrach

Intensywne opady śniegu w Tatrach zapowiadane są na dni od 16 do 19, a później od 24 do 26 stycznia. Pomiędzy nimi także będzie prószyć, ale lekko, natomiast na sam koniec miesiąca ma pojawić się marznący deszcz. Słupki rtęci będą oscylować pomiędzy -2 a 4 stopniami Celsjusza.

 

Jeśli kuszą cię tatrzańskie stoki, wejdź i zobacz:
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Witowie
Noclegi w Zakopanem

Źródło informacji pogodowych – serwis AccuWeather.com

 

fot. klausdie / Pixabay.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również