Pogoda na drugi tydzień listopada 2018

Po bardzo ciepłym październiku, nadszedł niekorzystny dla wielu z nas czas w pogodzie. Listopad charakteryzuje się bowiem bardzo zmienną aurą - potrafi zaskoczyć pozytywnym ciepłem, jednakże przeważa chłód, opady desczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Po zmianie czasu dni są coraz krótsze - wielu z nas odczuwa senność i zmęczenie, a kubek ciepłej kawy ma zbawienny wpływ niemal dla wszystkich. Czy drugi tydzień listopada zaskoczy nas pozytywnym ciepłem, czy wręcz przeciwnie - kapryśną i niesprzyjającą aurą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na drugi tydzień listopada 2018 dla poszczególnych regionów Polski.

"Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima." - analizując polskie przysłowie, musimy wziąć pod uwagę fakt, że niestety zima zbliża się do nas coraz większymi krokami. Listopad ma to do siebie, że stanowi okres przejściowy pomiędzy piękną, złotą jesienią, a początkiem zimy, której tak wielu z nas nie lubi. Ciepły koc, dobra książka lub dobry film, kubek gorącej herbaty - listopad też potrafi mieć swój urok, dzięki czemu możemy nadrobić zaległości związane z odpoczynkiem w domowym zaciszu, czy też podczas spotkań ze znajomymi. 

 

Po stosunkowo ciepłym początku miesiąca, będziemy mieć do czynienia z niewielkim ochłodzeniem i przelotnymi opadami deszczu. Pojawią się też chwile ze słońcem, tak więc tradycyjnie jak na listopad przystało - będziemy mieć do czynienia z bardzo zmienną pogodą.

 

 

Pogoda na drugi tydzień listopada 2018 nad morzem

 

Wyjazd nad morze w drugim tygodniu listopada? Dlaczego nie! Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że listopad nad morzem charakteryzuje się bardzo wietrzną pogodą, a co za tym idzie bardzo zmienną wartośćią temperatur. W drugim tygodniu miesiąca możemy się spodziewać chwil ze słońcem, jak i przelotnych opadów desczu. Temperatura w granicach 10 stopni Celsjusza z pewnością zachęci do spacerów brzegiem plaży. Prognozuje się wartość od około 8-10 stopni Celsjusza we Władysławowie do nawet 11 stopni w Świnoujściu. Korzystajmy zatem z tej pogody, gdyż deszczu będzie naprawdę bardzo niewiele, natomiast promienie słońca znacząco poprawią samopoczucie w tym nielubianym przez większość miesiącu.

 

Pogoda na drugi tydzień listopada w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej będziemy mieć do czynienia z pochmurną i deszczową pogodą, na słońce możemy liczyć tylko w poszczególnych miastach. Pamiętajmy o kaloszach, parasolach i ciepłych ubraniach. Pogoda nie będzie zachęcać do spacerów. Temperatura nieco niższa niż nad morzem, albowiem wartości będą się wahać od 6-8 stopni Celsjusza w Warszawie - tu też dużo chwil z deszczem, do około 9-10 stopni w Łodzi. Warto podkreślić, że w Łodzi będziemy mieć do czynienia z większą dawką słońca, zatem spacer ulicą Piotrkowską jak najbardziej wskazany.

 

Pogoda na drugi tydzień listopada na Mazurach

 

Czy polski cud natury, jakim są Mazury, zaskoczy nas w drugiej połowie listopada pozytywnie? Można tak powiedzieć. Według przewidywań synoptyków, możemy się spodziewać temperatury w granicach 8-9 stopni Celsjusza w Mikołajkach, do tego dużo chwil ze słońcem, możliwy również słaby deszcz. Korzystajmy z pogody, albowiem w drugiej połowie miesiąca, wartości temperatur spadną do nawet 1 stopnia Celsjusza w dzień. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w Mrągowie, jednakże tutaj będziemy mieć do czynienia z nieco niżyszmi wartościami temperatur, osiągającymi maksymalnie 6-7 stopni Celsjusza. Do tego zachmurzenie duże, zatem na chwile ze słońcem nie ma za bardzo co liczyć. Warto jednakże podkreślić, że Mazury są regionem wyjątkowym o każdej porze roku. Krajobraz jezior urozmaicony złotą linią brzegową drzewostanu pozwoli zapomnieć o trudach dnia codziennego.

 

Poszukujesz nocegu na Mazurach? Koniecznie zapoznaj się z ofertą noclegową  w poszczególnych mazurskich miejscowościach:

- Noclegi w Giżycku

- Noclegi Ruciane-Nida

- Noclegi w Piszu

 

Pogoda na drugi tydzień listopada w górach

 

Pogoda w listopadzie, szczególnie w górach potrafi zaskoczyć. W wyższych partiach gór króluje śnieg i ujemne temperatury, natomiast w miejscowościach górskich aura niewiele lepsza. Czy to już najwyższa pora, by sprzęt narciarski powrócił wreszcie do łask? Na jego użycie musimy jeszcze trochę poczekać, gdyż szanse na opady śniegu widać dopiero w drugiej połowie miesiąca. Drugi tydzień listopada w polskich górach przyniesie nam zmienną aurę - będą chwile ze słońcem, opady deszczu i temperatury osiągające wartości od 7 do 10 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w drugim tygodniu listopada w Tatrach

 

Drugi tydzień listopada na Podhalu to ostatek w miarę dobrej pogody. Temperatury utrzymają wartości w granicach 6-7 stopni Celsjusza w Zakopanem, do około 8-9 stopni w Jurgowie. Będziemy mieć do czynienia ze zmienną pogodą - będzie zarówno dużo chwil ze słońcem, jak i opadami deszczu. Pogoda z pewnością nie będzie sprzyjać naszemu samopoczuciu. Korzystajmy zatem z ostatnich dni ze słońcem, podziwiając piękno Tatr. Pamiętajmy jednakże, że dni coraz krótsze, zatem rozplanujmy nasze wyjścia tak, byśmy mieli możliwość zejścia ze szlaku przed zmierzchem.

 

Pogoda w drugim tygodniu listopada w Pieninach

 

W Pieninach sytuacja podobna jak w Tatrach. Złota, polska jesień zbliża się ku końcowi, zatem warto skorzystać ze wszelkich dobrodziejstw tego regionu górskiego. Piękno gór to jedno, jednakże pamiętajmy o zabytkach, szczególnie drewnianych kościołach, których to w tym regionie bardzo dużo. A co do pogody, to będzie ona urozmaicona, podobnie jak w całym kraju. Prognozuje się temperaturę na poziomie 8-10 stopni Celsjusza w Szczawnicy, do tego dużo chwil ze słońcem. Mogą zdarzyć się również przelotne opady deszczu, jednakże nie powinny one znacząco zakłócić nam wypoczynku w Pieninach. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w Sromowcach Niżnych - tu również prognozuje się wartości temperatur w granicach 8-10 stopni i do tego dużo słonecznych chwil.

 

Pogoda w drugim tygodniu listopada w Karkonoszach

 

Karkonosze w listopadzie są nadzwyczaj piękne i na swój sposób wyjątkowe. Przysła jesień, za oknem każdego z nas robi się ponuro i pochmurno. Najczęściej są to niskie chmury, które uprzykrzają życie w mieście. W tej sytuacji warto wybrać się w Karkonosze, by zobaczyć błękitne niebo i pełne słońce. Z taką sytuacją będziemy mieć też do czynienia w drugim tygodniu listopada. Temperatury na ogół niskie, gdyż to wartości w granicach 5-6 stopni Celsjusza w Szklarskiej Porębie, jednakże wszystko wynagrodzi nam pełnia słońca, której wówczas możemy się spodzieać. Deszcz nie jest przewidywany, więc warto wykorzystać sytuację i zobaczyć Karkonosze jesienią.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w Ściegnach. Tu zaś nieco wyższe wartości temperatur, bo około 8-9 stopni Celsjusza, do tego dużo chwil ze słońcem. Padać nie powinno. Jesień w górach jest cudowna, warto zatem przekonać się o tym osobiście.

 

Pogoda w drugim tygodniu listopada w Bieszczadach

 

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady w listopadzie? Jest ku temu kilka powodów, by spędzić tu wyjątkowo czas nawet i w tym miesiącu. Przede wszystkim spada wówczas liczba turystów tu wypoczywających, możemy podziwiać wspaniałe wschody i zachody słońca z licznych punktów widokowych, możemy poznawać wspaniała architekturę drewnianą, czy też zaplanować podróż szlakiem nieisteniejących wsi. Czy pogoda pomoże, czy przeszkodzi nam w realizacji naszych planów?

Istnieje prawdopodobieństwo, że w drugim tygodniu listopada będziemy mieć do czynienia z zarówno słoneczną, jak i deszczową pogodą. Nie załamujmy się jednak, gdyż Bieszczady są w stanie nam wszystko wynagrodzić i to niezależnie od aury, z jaką mamy do czynienia. Prognozuje się wartości temperatur od około 5-6 stopni w Cisnej do około 8 stopni Celsjusza w Ustrzykach Dolnych. Możemy się spodziewać opadów deszczu, jednakże nie powinny one być na tyle intensywne, by przeszkodzić nam w podziwianiu piękna Bieszczad.

 

Pogoda w drugim tygodniu listopada w Beskidach

 

Przygotowania do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle idą pełną parą, zatem sprawdźmy z jaką aurą będziemy mieć do czynienia na kilka dni przed zawodami. Czy specjalnie przygotowany śnieg będzie w stanie się utrzymać na skoczni? Organizatorzy muszą się wykazać odpowiednim działaniem, albowiem w drugim tygodniu listopada będziemy mieć do czynienia z piękną słoneczną pogodą i wartościami temperatur osiągającymi nawet 10 stopni Celsjusza. Kolejne dni to spadek wartości do około 1-2 stopni Celsjusza, zatem Skocznia im. Adama Małysza powinna być perfekcyjnie przygotowana.

Z podobną sytuacją będziemy mieć do czynienia w stolicy Męskiego Grania - w Żywcu. Tutaj prognozuje się podobną wartość temperatur, jak też i przewagę słońca. Ochładzać zacznie się dopiero w drugiej połowie miesiąca.

 

Podsumowując pogodę w drugim tygodniu listopada, możemy śmiało stwierdzić, że aura zaskoczy nas pozytywnie. To tak naprawdę ostatnie chwile z temperaturami w granicach 10 stopni Celsjusza i ze słońcem. Korzystajmy zatem w pełni z możliwości aktywnego wypoczynku, gdyż "Słońce listopada mrozy zapowiada".

 

Źródło: accuweather.com

 

fot. pepperminting (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również