Pogoda na drugi tydzień października 2019

Minione lato było bogate w liczne podróże i przygody z nimi związane. Nadchodząca jesień to nowe, ciekawe pomysły, dzięki którym można również miło spędzić czas, nie narzekając na nieco odmienną aurę za oknem. Czy szykuje nam się prawdziwa złota jesień? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 2 tydzień października 2019 roku.

O październiku można by mówić wiele. Jesień rozkręca się coraz bardziej i chyba każdy marzy o aurze ze słońcem, co będzie pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Zgodnie z powiedzeniem „Liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima” - odpychamy od siebie myśli związane z mrozami i zakładaniem cieplejszych ubrań. Warto więc obserwować drzewa i liście na nich się znajdujące, by sprawdzić i potwierdzić słuszność ludowego powiedzenia. Większość osób w okresie jesiennym decyduje się na podróże do miejscowości pełnych zabytków. Trzeba przyznać, że jesienna pora roku jest odpowiednia na zwiedzanie miejscowości i obcowanie z kulturą i sztuką.

 

Pogodowo, drugi tydzień października zapowiada się całkiem obiecująco. W zdecydowanej większości dni tygodnia towarzyszyć będzie słońce, opady raczej znikome. Opady deszczu mogą się pojawić, jednak nie powinny one być intensywne i zakłócające codzienne funkcjonowanie. Temperatury w pewnych momentach mogą przekraczać 15 stopni Celsjusza. Warto więc odpowiednio wykorzystać ten czas. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów.

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 nad morzem

 

Może to nie pora na plażowanie i opalanie, ale niewiele brakuje. Temperatury będą sprzyjać, więc wypoczynek nad morzem w drugim tygodniu października powinien należeć raczej do udanych. Przez prawie cały tydzień dużo słońca i temperatury na poziomie 11-16 stopni Celsjusza. Opadów deszczu można spodziewać się jedynie 13 października, na szczęście będą one tylko przelotne.

 

Planujesz wyjazd w październiku nad morze? Już dziś wybierz swój najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Jastrzębiej Górze

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 na Mazurach

 

Wybierając Mazury na miejsce swojego wypoczynku, chyba każdy kieruje się wyjątkowością tego regionu i tym, co można tu zobaczyć. Przepiękne jeziora, cisza i spokój, szczególnie jesienną porą – to doskonałe warunki dosłownie dla każdego. W drugim tygodniu października będziemy mieć do czynienia ze sprzyjającą aurą, pełną słońca i temperatur na poziomie 11-15 stopni Celsjusza. Opady deszczu przewiduje się na dzień 14 października, będą one na szczęście tylko przelotne.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Mikołajkach

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w Polsce centralnej

 

Miejscowości Polski centralnej stanowią jeden z głównych punktów wyjazdów w okresie jesiennym. Podkreślić należy, że są one pełne zabytków, dzięki czemu są tak chętnie odwiedzane. Poznawanie zabytków, spacery po parku, liczne imprezy kulturalne – możliwości jest wiele, a jesień sprzyja tego typu atrakcjom. Z pogodą również będzie dobrze, bo w drugim tygodniu października prognozuje się dużo słońca i temperatury na poziomie 11-17 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.

 

Jeżeli Twoje plany związane są z wyjazdem do Polski centralnej, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Płocku

Noclegi w Gnieźnie

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w górach

 

W regionach górskich w październiku można zauważyć znacznie mniejszą liczbę turystów. Dla miłośników gór pora roku, czy miesiąc nie stanowią jednak żadnego problemu, dlatego też można spotkać turystów, którzy dzielnie zdobywają kolejne szczyty górskie. Podkreślić jednak należy, że październik jest tym miesiącem, w którym dni są krótkie, wraz ze wzrostem wysokości robi się zdecydowanie chłodniej, a i na samych szlakach miejscami może być ślisko. Warto więc zachować szczególną ostrożność i wybierać bezpieczne szlaki.

 

W drugim tygodniu października w regionach górskich powinniśmy mieć do czynienia ze sprzyjającą aurą – z dużą ilością słońca i przyjemnych temperatur. Pamiętajmy jednak, że w wyższych partiach gór będzie zdecydowanie chłodniej, dlatego ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie obowiązkowe. Na termometrach powinniśmy zobaczyć wartości przekraczające 15 stopni Celsjusza. Sprawdźmy więc szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w Tatrach

 

Dla osób marzących o zdobywaniu tatrzańskich szlaków mamy dobre informacje. Drugi tydzień października zapowiada się sprzyjająco i bez opadów. Wszędzie dużo słońca, a na termometrach zobaczymy od 10 do nawet 17 stopni Celsjusza. Warto rozważyć zatem propozycję wyjazdu w Tatry, nawet na weekend, bo szkoda nie skorzystać z tak sprzyjających warunków.

 

Wyjeżdżasz w Tatry i nie masz noclegu? Oto nasze podpowiedzi!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Nowym Targu

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w Pieninach

 

Powrót lata w październiku? To możliwe. W Pieninach będziemy mieć do czynienia z niemalże letnimi temperaturami, bo będą one dochodzić nawet do 19 stopni Celsjusza. Do tego wszystkiego dużo słońca. Opady możliwe jedynie 6 października, na szczęście niewielkie. Warto więc w drugim tygodniu października wybrać się w Pieniny, by móc korzystać z licznych atrakcji, które są dostępne jesienną porą.

 

A może Pieniny? Jeśli Twoje plany są związane z tym regionem, to sprawdź koniecznie propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Jaworkach

Noclegi w Krościenku

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w Bieszczadach

 

Z nieco mniej letnią aurą przyjdzie nam się spotkać w Bieszczadach. Nie oznacza to jednak, że nie będzie słonecznie i wyjątkowo. Temperatury tylko trochę niższe. Prognozowane wartości wyniosą od 8 do 15 stopni Celsjusza. Opadów deszczu można się spodziewać 14 października. Bieszczady kryją w sobie wiele tajemnic, dlatego warto odkryć niektóre z nich i wybrać się w ten bajkowy region chociażby w drugim tygodniu października.

 

To jak? Wybierasz się w Bieszczady? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Lesku

Noclegi w Smereku

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w Karkonoszach

 

Równie przyjemnie, ale nieco chłodniej będzie w Karkonoszach. To region niezwykły, a bliskość granicy z Czechami tylko podkreśla jego wyjątkowość. W drugim tygodniu października powinniśmy mieć do czynienia ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi. Popadać może jedynie 13 października. W pozostałych dniach słonecznie i z temperaturami od 9 do 14 stopni Celsjusza.

 

Marzy Ci się wyjazd w Karkonosze? Już dziś znajdź nocleg dopasowany do Twoich potrzeb!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Piechowicach

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda na 2 tydzień października 2019 w Beskidach

 

Z temperaturami zbliżonymi do letnich będziemy się mogli również spotkać w regionie Beskidów. To fantastyczne miejsce na wypoczynek, niezależnie czy to Beskid Śląski, Żywiecki, Niski, czy Sądecki. Każde z tych miejsc kryje w sobie wiele tajemnic, o których będzie się można przekonać, wybierając się tu na krótszy lub dłuższy wypoczynek. W drugim tygodniu października prognozuje się dużo słońca, z temperaturami od 12 do 18 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów Beskidach? Spieszymy z podpowiedzią!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Piwnicznej-Zdroju

Noclegi w Małastowie

 

Drugi tydzień października według najnowszych prognoz zapowiada się wyśmienicie. Pomimo tego, że lato to już przeszłość, to warto będzie skorzystać z tak fantastycznej pogody, jaką funduje nam zbliżająca się jesień! Zachęcamy!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. jplenio (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również