Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Rezydencja Leśny Dwór

Piwniczna-Zdrój Pokaż na mapie
  • Śniadania w cenie
  • Bezpłatne anulowanie
9.9 Rewelacyjny 5 opinii
od 289 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Domki Piwniczna

Piwniczna-Zdrój Pokaż na mapie
  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 1166 zł
1 osoba, 2 noce
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Piwniczna-Zdrój

Piwniczna-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa położona u podnóża Beskidu Sądeckiego, nad brzegiem krętej rzeki Poprad i w objęciach malowniczego Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Piękna okolica oferuje przyjezdnym wiele możliwości spędzenia wolnego czasu niezależnie od pory roku. Do Piwnicznej-Zdroju można przyjechać nie tylko, aby korzystać z licznych walorów uzdrowiskowych. Zimą można szaleń tu na nartach, jesienią wędrować po górach, a latem udać się na spływ rzeką. Zachwycające widoki, świeże powietrze, spokojny klimat oraz wody uzdrowiskowe stanowią dodatkowy argument, aby udać się do Piwnicznej-Zdroju w poszukiwania wypoczynku i relaksu, a następnie zostać tu na dłużej.

Wypad do Piwnicznej-Zdroju to świetny pomysł o każdej porze roku

Ze względu na swoje położenie oraz liczne możliwości spędzania wolnego czasu Piwniczna-Zdrój świetnie sprawdza się jako miejsce urlopu niezależnie od pory roku. W czasie sezonu zimowego miłośników sportów zimowych skuszą okoliczne ośrodki narciarskie. Najpopularniejszym z nich jest stacja Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla będąca jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Świetne warunku gwarantuje charakterystyczny okoliczny klimat – prawdziwy śnieg pojawia się tutaj już w listopadzie i potrafi pozostać na stoku aż do kwietnia. Na narciarzy czeku tutaj 9 wyciągów oraz trasy zjazdowe o łącznej długości 11 kilometrów. Swobodnie poczują się tutaj zarówno profesjonaliści, jak i początkujący. Najmłodsi także nie będą mogli narzekać na nudę. W okolicznych ośrodkach znajdują się bowiem strefy do zjeżdżania na sankach oraz jabłuszkach.


W czasie sezonu letniego okolica staje się idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Liczne trasy turystyczne zabiorą wczasowiczów w urokliwe miejsca i pozwolą podziwiać piękne widoki. Dzięki nim spacerowicze będą mogli zobaczyć piękną panoramę Popradu i Piwnicznej, dotrzeć do ruin XIV-wieczmego zamku, wejść na wieżę widokową na Eliaszówce, przejść czarującym Wąwozem Homole oraz zdobyć Radziejową – najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. W okolicy przebiega również trasa Głównego Szlaku Beskidzkiego, natomiast dwójka pasjonatów górskich wędrówek przygotowała Główny Szlak Beskidu Sądeckiego – 200-kilometrową trasę przebiegającą przez najważniejsze okoliczne miejscowości i szczyty (z pominięciem Starego i Nowego Sącza) oraz gwarantującą dotarcie do najciekawszych atrakcji Ziemi Sądeckiej.


W czasie cieplejszych miesięcy swoje siły w Piwnicznej-Zdroju będą mogli sprawdzić również rowerzyści. W okolicy znajduje się kilka tras przygotowanych z moją o najbardziej wytrwałych turystach – wymagają one bowiem od nich nienagannej kondycji oraz wytrzymałości. Nagrodą będą jednak niezapomniane widoki na trasie oraz poczucie satysfakcji ze zwycięskich zmagań ze stromymi podjazdami. Inną formą aktywnego wypoczynku w okolicy mogą być również spływy kajakowe, rafting czy jazda konno.

Piwniczna-Zdrój – co warto zobaczyć?

Podczas spaceru po okolicy z łatwością powinniśmy odczuć historyczny klimat Piwnicznej-Zdroju. Układ urbanistyczny miasteczka nie uległ zmianie od czasów jej założenia przez Kazimierza Wielkiego. Centrum Piwnicznej-Zdroju stanowi czworoboczny rynek. Jest on otoczony przez kamienice z XIX i XIX wieku, natomiast w jego zachodniej części znajduje się ratusz, który w XIX w. pełnił funkcje warowni, a w XX został przebudowany. Szczególnym zabytkiem w tej części miasta jest zrekonstruowana w 1913 roku studnia-cysterna. Wzniesiona została ona na początku XVII wieku i dostarczała mieszkańcom wodę do użytku codziennego. Została ona jednak doszczętnie zniszczona podczas pożaru z 1876 roku.


Miłośnicy historii – a w szczególności turyści ciekawi dziejów regionu – nie mogą pominąć w swoim planie wizyty w Muzeum Regionalnym Towarzystwa Miłośników Piwnicznej. Zwiedzający będą mieli niezwykłą okazję zapoznania się z dziejami miasta od jego założenia przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku, przez odkrycie właściwości leczniczych lokalnych wód mineralnych w XIX w., aż po okres II wojny światowej. Wśród eksponatów będziemy mogli zobaczyć liczne fotografie oraz rekonstrukcje archiwalnych dokumentów, a także tradycyjne przedmioty codziennego użytku, narzędzia, stroje oraz dzieła lokalnych artystów. W ramach wystawy zobaczymy także modele warsztatów działających niegdyś w mieście takich jak np. młyn, folusz czy olejarnia. Niewątpliwie najciekawszym elementem wystawy jest największa w Polsce kolekcja sprzętu narciarskiego. W jej skład wchodzi ponad 300 eksponatów, a pośród nich są narty, wiązania, kijki i foki. Najstarsza para nart pochodzi z połowy XVIII wieku, najmłodsze natomiast podarowane zostały przez Adama Małysza. W tej części muzeum będziemy mieli również okazję poznać historię narciarstwa – liczącą ponad 5 tys. lat.


Spacerując po Piwnicznej-Zdroju warto odwiedzić również kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz jego okolicę. Neobarokowa świątynia wybudowana została w drugiej połowie XIX wieku, a na jej wyposażeniu znajduje się m.in. obraz przedstawiający św. Józefa z Dzieciątkiem oraz dzwon pochodzący z 1523 roku. W pobliżu kościoła znajduje się również zielony i spokojny plac o charakterze religijno-turystycznym. Wędrując po kamiennej ścieżce zobaczymy pomnik Jana Pawła II przedstawionego jako odpoczywającego wędrowca podziwiającego góry, a także kapliczki nawiązując do istotnych wydarzeń religijnych. Na terenie placu znajduje się również ołtarz polowy pełniący często funkcje sceny koncertowej.


Pobyt w miasteczku uzdrowiskowym nie może się oczywiście obyć bez skorzystania z okolicznego dobra naturalnego, czyli leczniczej wody mineralnej. Skosztować będziemy jej mogli udają się do pijalni wód mineralnych, która w Piwnicznej-Zdroju nosi miano Pijalni Artystycznej. Turyści odwiedzający to miejsce poza spróbowaniem „Piwniczanki”, będą mogli również okazję uczestniczyć w odbywających się tutaj wydarzeniach artystycznych. Natomiast w wolnej chwili mogą udać się do znajdującego się tuż obok Parku Zdrojowego, gdzie czeka spacer urokliwymi alejkami oraz odprężająca cisza, spokój, a także szum przepływającego niedaleko Popradu.

Piwniczna-Zdrój – walory uzdrowiskowe

W Piwnicznej-Zdroju funkcjonują liczne sanatoria oraz obiekty leczniczo-wypoczynkowe. Na gości czekają tutaj liczne zabiegi, a pośród nich m.in. balneoterapia, klimatoterapia, hydroterapia, terenoterapia, zabiegi światłolecznicze, ultradźwiękowe czy elektrolecznicze. Występujące na terenie uzdrowiska wody lecznicze charakteryzują się wysoką zawartością jonów magnezowych i wapniowych i zwane są wodami kwaśnymi. Ich główną właściwością jest neutralizacja soków żołądkowych oraz działanie przeciwzapalne. Z tego względu wody lecznicze w Piwnicznej-Zdroju wykorzystywane są przede wszystkim przy leczeniu chorób przewodu pokarmowego, między innymi choroby wrzodowej żołądka i dwunastniczy, stanach zapalnych jelit i nieżycie żołądka. Wspomagają również leczenie cukrzycy oraz stanów zapalnych trzustki.

Noclegi w Piwnicznej-Zdroju

Najbardziej reprezentatywną kategorią obiektów noclegowych w Piwnicznej-Zdroju są kwatery i pokoje. Cieszą się one największym zainteresowaniem przede wszystkim rodzin z dziećmi. W tej kategorii znajdziemy również najkorzystniejsze oferty. Cena za usługę może wynieść tam nawet od 30 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz dostęp do internetu i dobrze wyposażonej kuchni.


Niektórzy z właścicieli obiektów noclegowych oferują turystom dostęp do dodatkowych udogodnień takich jak możliwość korzystania z chat biesiadnych, altan z miejscami na grilla czy ognisko, a także placów zabaw z huśtawkami, trampolinami i zjeżdżalniami. Dodatkowo goście mogą liczyć na dostęp do wypożyczalni sprzętu narciarskiego, a także na organizację kuligów w sezonie zimowym lub przejażdżek samochodem terenowym w sezonie letnim. Najmłodsi goście części obiektów będą migli zobaczyć zagrody ze zwierzętami gospodarczymi, królikami czy danielami.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Piwnicznej-Zdroju

Goście poszukujący noclegu w Piwnicznej-Zdroju oczekują przede wszystkim dostępu do prywatnej łazienki z wyposażeniem oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości wygodnego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotną kwestią przy wyborze obiektu noclegowego była bliska odległość od centrum miasteczka, szlaków turystycznych czy ośrodka narciarskiego.

Ceny noclegów w Piwnicznej-Zdroju

Średnia cena noclegów Piwnicznej-Zdroju wynosi 223 złote. Najkorzystniejszych ofert najlepiej szukać w kategorii kwatery i pokoje. Cena za nocleg może wynieść nawet 30 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie sezonu oraz w weekendy. Ceny weekendowe w Piwnicznej-Zdroju mogą być o 26% wyższe niż w dzień powszedni. W czasie planowania urlopu warto wcześniej sprawdzić oferty specjalne przygotowane przez właścicieli niektórych obiektów. Dotyczą one najczęściej ferii zimowych, okresu świątecznego i Sylwestra czy długich weekendów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Piwnicznej-Zdroju

Ile kosztuje nocleg w Piwnicznej-Zdroju?
Cena za nocleg w Piwnicznej-Zdroju zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Piwniczna-Zdrój, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Piwnicznej-Zdroju wynosi 233 zł.
Czy ceny noclegów w Piwnicznej-Zdroju w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 27% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Piwnicznej-Zdroju?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Piwniczna-Zdrój”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Piwnicznej-Zdroju zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Piwnicznej-Zdroju?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Piwnicznej-Zdroju mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Piwniczna-Zdrój opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Piwnicznej-Zdroju to: Domek, Apartamenty na Wzgórzu, Kwatery prywatne u Danusi.
Które noclegi w Piwnicznej-Zdroju są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Piwnicznej-Zdroju poleca LEŚNA noclegi w GÓRACH, Apartament, Pokoje Gościnne przy stoku.
Które noclegi w Piwnicznej-Zdroju są polecane dla par?
Co warto zobaczyć w Piwnicznej-Zdroju?
Będąc w Piwnicznej-Zdroju warto zobaczyć zbiory tamtejszego muzeum, które obejmują przedmioty należące do dawnych górali oraz kolekcję sprzętu narciarskiego, a także wybrać się do Parku Zdrojowego.
Jakie są najważniejsze atrakcje w Piwnicznej-Zdroju i okolicy?
Do najważniejszych atrakcji Piwnicznej-Zdroju należy pijalnia wód mineralnych. Poza tym dużą atrakcję stanowi basen na Radwanowie oraz działające zimą lodowisko. Kilka kilometrów za miastem znajduje się miejscowość Rytro z malowniczym zamkiem i Stacją Narciarską Ryterski Raj.
Czy Piwniczna-Zdrój to uzdrowisko?
Piwniczna-Zdrój to uzdrowisko podgórskie, w którym występują lecznicze wody mineralne wodorowęglanowo-magnezowo-wapniowo-żelaziste. Są one wykorzystywane zarówno do kąpieli leczniczych, jak też kuracji pitnych.
Co leczą sanatoria w Piwnicznej-Zdroju?
Sanatoria w Piwnicznej-Zdroju wykorzystują lecznicze wody mineralne, które pomagają w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, jak na przykład wrzody żołądka i dwunastnicy czy stany zapalne jelit. W Piwnicznej-Zdroju leczona jest także cukrzyca.
Ile kosztuje wejście na basen w Piwnicznej-Zdroju?
Całodzienne wejście na basen w Piwnicznej-Zdroju to wydatek rzędu 32 zł za bilet całodzienny normalny i 22 zł za bilet całodziennych ulgowy. Można również kupić bilety godzinowe.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!