Pogoda na grudzień 2018

Jakiej pogody możemy spodziewać się w grudniu? Czy mamy szansę na śnieżne Święta Bożego Narodzenia? Odpowiedzią na te pytania jest nasza grudniowa prognoza. Zaznaczamy, że to długoterminowe przewidywania, więc wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Pogoda na grudzień 2018 nad morzem


Zimowe miesiące nad morzem mają swój urok – spacer zaśnieżoną plażą to jedna z ulubionych rozrywek osób wypoczywających w tym czasie nad Bałtykiem. Czy w tym roku mamy szansę na takie atrakcje?

 

Długoterminowe prognozy nie pozostawiają złudzeń, według nich grudzień nie przyniesie nad morze śnieżnej aury. Nad regionem pojawią się co prawda chmury, jednak będą one deszczowe. Poza tym właściwie przez cały miesiąc mają utrzymywać się dodatnie temperatury, a ochłodzenie (do 0 stopni Celsjusza) zapowiadane jest dopiero na okolice sylwestra. Do tego czasu termometry mają wskazywać od 8 do 2 kresek.

 

Pogoda na grudzień 2018 na Mazurach


Mazurskie jeziora zimą również mogą robić wrażenie. Tym bardziej, że świetnie się tam mają sporty zimowe. W regionie prężnie działają stacje narciarskie, a gęsta sieć tras dla narciarzy biegowych przyciąga wielu amatorów tego sportu. Z kolei na zamarzniętych jeziorach pojawiają się bojery oraz wielbiciele snowkitingu.

 

Popularnym wśród sportowców jeziorem jest Niegocin. Sprawdź noclegi nad tym akwenem, zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Wilkasach

 

Niestety w grudniu mazurskie akweny raczej nie zostaną skute lodem. Przeszkodzi w tym dość wysoka temperatura, utrzymująca się na początku miesiąca – termometry pokażą około 6 stopni Celsjusza. Później jednak będzie robić się chłodniej, a słupki rtęci zjadą w okolice 1-3 kreski. Jest również szansa na lekkie opady śniegu, które pojawią się w drugiej połowie grudnia. W okolicach Bożego Narodzenia i sylwestra będzie można odczuć zimowe chłody, temperatury uplasują się bowiem na poziomie 3 stopni poniżej zera.

 

Pogoda na grudzień 2018 w górach


W grudniu zaczynamy myśleć o wyjazdach na narty. Turyści chętnie łączą świąteczny i sylwestrowy wypoczynek z szusowaniem na stokach. Czy pogoda na grudzień będzie sprzyjała tym planom?

 

Pogoda w Bieszczadach

Początek grudnia w Bieszczadach będzie jeszcze dość ciepły, z temperaturami sięgającymi 6 stopni Celsjusza. Ale ochłodzenie przyniesie już drugi tydzień miesiąca – słupki rtęci spadną w okolice 0. Kolejne tygodnie to również kolejne spadki temperatur, słupki rtęci zatrzymają się przy 5 kresce poniżej zera. Na drugą połowę grudnia zapowiadane są też lekkie opady śniegu, który zabieli bieszczadzkie krajobrazy.

 

Szukasz dobrego noclegu w regionie? Zobacz oferty w tych miejscowościach, wejdź:

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

W Beskidach prawie do połowy miesiąca utrzymają się dodatnie temperatury (od 7 do 2 stopni Celsjusza), będzie również dość słonecznie. Od 13 grudnia można spodziewać się ochłodzenia (do około 0-1 stopnia) i opadów śniegu. Na początku będą lekkie, jednak po 19 grudnia przybiorą na sile. Najmocniej popada tuż przed Bożym Narodzeniem, ale na święta śnieżne chmury przesuną się dalej. Synoptycy zapowiadają sporo słońca oraz lekki mróz (około -2 stopnie Celsjusza).

 

Gdzie w Beskidach warto szukać noclegu? Zobacz oferty, wejdź:
Noclegi w Brennej

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Również w Karkonoszach czeka nas ciepły początek grudnia (około 5 stopni Celsjusza) i późniejsze ochłodzenie. Temperatury spadną już w drugim tygodniu miesiąca – najpierw do 0, następnie nawet do -4 stopni. Według przewidywań synoptyków pogoda na grudzień w Karkonoszach ma być dość słoneczna, a zachmurzenia pojawia się dopiero około 20. dnia miesiąca. Wtedy też lekko poprószy śnieg.

 

Pogoda w Pieninach

Pogoda w Pieninach w grudniu będzie się wpisywać w znany już model. Czeka nas dość ciepły początek miesiąca (nawet do 8 stopni Celsjusza) i stopniowe ochłodzenie do około -2 stopni. Około 19 grudnia zacznie sypać śnieg – najintensywniejsze opady zapowiadane są na Wigilię, później sytuacja się uspokoi, a w drugi dzień Bożego Narodzenia opady śniegu ustaną. Wyjdzie za to słońce, utrzyma się też lekki mróz.

 

Zobacz oferty noclegowe w Pienienach, wejdź:

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnica

 

Pogoda w Tatrach

Również w Tatrach początek miesiąca upłynie pod znakiem dodatnich temperatur sięgających 6 stopni Celsjusza. Ochłodzenie zapowiadane jest na 7 grudnia, gdy słupki rtęci spadną do 2 stopni. Później zrobi się jeszcze chłodniej i na termometrach zobaczymy wartości poniżej zera. Śnieg w Tatrach może pojawić się w drugiej połowie miesiąca, jednak najmocniej posypie w Wigilię i prawdopodobnie także w Boże Narodzenie. Drugi dzień świąt już bez opadów – taka sytuacja utrzyma się aż do sylwestra. Będzie lekki mróz i sporo słońca.

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. Tim Gouw / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również