Pogoda na kwiecień 2018

W kwietniu z reguły możemy się już cieszyć słońcem i dość wysokimi temperaturami. Jednak pogoda w tym miesiącu bywa też i kapryśna, w końcu nie bez powodu jedno z przysłów zaczyna się od słów „kwiecień-plecień”.

Pogoda na kwiecień 2018 – morze


Jaka pogoda będzie w kwietniu nad morzem? Wygląda na to, że sprawdzi się przywołane wcześniej powiedzenie. Na początku miesiąca zima może spróbować o sobie przypomnieć, bo na drugi tydzień kwietnia synoptycy zapowiadają śnieg z deszczem. Wcześniej pogoda też nie będzie rozpieszczać, bo nad wybrzeże nadciągną deszczowe chmury, które mogą popsuć obchody Świąt Wielkanocnych i sprawić prawdziwego dyngusa. Dużo lepszej aury powinniśmy spodziewać się w drugiej połowie miesiąca. Wtedy nad morzem pojawi się słońce, a temperatury wzrosną do 14 stopni Celsjusza.

 

Zastanawiasz się, jakiej pogody można się spodziewać podczas Wielkanocy? Wejdź i zobacz: Pogoda na Wielkanoc 2018

 

Pogoda na kwiecień 2018 – Mazury


Początek kwietnia na Mazurach będzie chłodny. W pierwszym tygodniu temperatury nie przekroczą 12 stopni Celsjusza. Kolejne dni przyniosą nieduże załamanie pogody – oznacza to sporo opadów deszczu, które momentami mogą być zmieszane ze śniegiem. Będzie też pochmurno i chłodno (około 10-11 stopni). Pogoda na Mazurach poprawi się pod koniec miesiąca. Bliżej długiego weekendu majowego zrobi się słoneczniej i cieplej (około 15-16 stopni Celsjusza).

 

Sprawdź oferty noclegów w mazurskich kurortach, wejdź:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na kwiecień 2018 – góry

 

Pogoda na kwiecień w Tatrach

Według długoterminowej prognozy kwiecień w Tatrach będzie chłodnym i wyjątkowo mokrym miesiącem. Opady deszczu, a w pierwszych dwóch tygodniach także deszczu ze śniegiem, mają występować prawie codziennie. Do tego w drugiej połowie kwietnia nad Tatry może nadciągnąć pierwsza wiosenna burza. Niestety, wiosny w powietrzu raczej nie odczujemy. Wartości, jakie w kwietniu wskażą termometry będą oscylować w granicach 5-9 stopni. Trudno więc będzie zaliczyć ten miesiąc do ciepłych.

 

Gdzie w Tatrach warto zarezerwować nocleg? Sprawdź oferty w poniższych lokalizacjach, zobacz:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Zębie

 

Pogoda na kwiecień w Beskidach

Równie deszczowo, chociaż trochę cieplej, prezentuje się prognoza na kwiecień w Beskidach. Pierwsze dni miesiąca będą obiecujące – na termometrach zobaczymy nawet 13 stopni Celsjusza. Później ochłodzi się do 8-9 stopni, zapowiadane są też przelotne opady deszczu ze śniegiem. Padać ma zresztą prawie codziennie, także w drugiej połowie kwietnia. W tym czasie słupki rtęci na termometrach nie przekroczą 13 kresek.

 

Beskidy to naprawdę piękny region z bogatą bazą noclegową. Sprawdź oferty w popularnych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda na kwiecień w Karkonoszach

W Karkonoszach zima tak łatwo nie odpuści. Nikogo nie powinny więc dziwić opady topniejącego śniegu, które mogą pojawiać się w pierwszej połowie kwietnia. Kolejna mało przyjemna wiadomość, to chłód. Na początku miesiąca temperatura wyniesie maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Ocieplenie niestety nie nadejdzie zbyt szybko…

 

Pogoda na kwiecień w Bieszczadach

Deszczowego kwietnia trzeba spodziewać się też w Bieszczadach. W dodatku w drugim tygodniu oprócz deszczu może spać też słaby śnieg. Będzie chłodno – około 7 stopni Celsjusza na początku miesiąca, później temperatura wzrośnie do 10-13 kresek.

 

Wyjazd w Bieszczady to dobry pomysł na każdą porę roku. Sprawdź, gdzie warto zanocować, zobacz:

Noclegi w Bukowcu

Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również