Pogoda na marzec 2023 w Polsce, w górach, nad morzem

Pogoda na marzec 2023 w Polsce, w górach, nad morzem

Zima trwa w najlepsze. Pomimo tego, że poczuliśmy już w tym roku pierwszy powiew wiosny, to na jej rozpoczęcie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - przynajmniej do 21 marca. A może uda się wcześniej? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na marzec 2023.

Jeszcze nie tak dawno, narzekaliśmy na niedobór śniegu, a teraz mamy go pod dostatkiem. Ta wiadomość, w szczególności cieszy narciarzy, którzy mogą korzystać ze świetnie przygotowanych tras narciarskich oraz dzieci, którzy korzystają z wolnego podczas ferii zimowych. Jednak są też takie osoby, które wypatrują pierwszych oznak wiosny. W ostatnich tygodniach, można było zaobserwować jej pierwsze oznaki, ale na wiosnę z typowego zdarzenia, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak długo? Postanowiliśmy to sprawdzić i dlatego też przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na marzec 2023.


Jakie są pierwsze przewidywania meteorologów? Z każdym kolejnym dniem w marcu powinno być coraz cieplej. Prognozuje się dużą ilość słońca, z krótkimi przerwami na opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Ostatnie akcenty zimy są jak najbardziej możliwe, szczególnie w miejscowościach górskich. Jeśli chodzi o temperatury, to wartości przekraczające 10 stopni Celsjusza, pojawią się dopiero pod koniec marca. Wtedy też, niewykluczone pierwsze wiosenne burze. A jak wygląda sytuacja pogodowa w poszczególnych regionach Polski?


Pogoda na marzec 2023 nad morzem


Czy przedwiośnie spędzone nad polskim morzem może być wyjątkowe? Jasne, że tak! Jest to region, do którego warto się wybrać, przede wszystkim ze względu na kilometry plaż i powietrze wypełnione jodem. Większość miejsc i atrakcji wznawia działalność po zimowej przerwie, a obiekty noclegowe kuszą naprawdę przystępnymi cenami.


A jak będzie z pogodą? Bardzo przyjemnie. Ogólnie rzecz biorąc, marzec 2023 nad morzem można podzielić na dwie części. Pierwsza połowa miesiąca z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie 6-8 stopni Celsjusza. Druga część, pomimo podobnych wartości temperatur, będzie głównie deszczowa. Na dłuższe chwile ze słońcem i wartości temperatur, przekraczających 10 stopni Celsjusza, możemy liczyć dopiero w ostatnim tygodniu marca.


Sprawdź noclegi nad morzem:

Pogoda na marzec 2023 na Mazurach


Mazury to prawdziwy cud natury, który wyjątkowo wygląda w sezonie letnim, ale nie tylko. Z wielu różnych możliwości można tu korzystać zimą i w czasie przedwiośnia. Swój wolny czas można spędzić przede wszystkim w ciszy i spokoju, na spacerach pośród mazurskich jezior pokrytych lodem, czy w pełni aktywnie - uprawiając np. narciarstwo biegowe.


Czy pogoda w marcu na Mazurach będzie sprzyjać tego typu aktywnościom? Po części tak. Nadchodzący miesiąc będzie zmienny pod względem warunków pogodowych. Przez cały miesiąc, temperatury będą oscylować w granicach od 5 do 7 stopni Celsjusza. Podobnie, jak w przypadku morza, cieplej zrobi się pod sam koniec marca. Będziemy mieć tu do czynienia z pewnego rodzaju mieszanką pogodową - trochę słońca, trochę deszczu i czasem deszcz ze śniegiem.


Oto noclegi na Mazurach:

Pogoda na marzec 2023 w Polsce centralnej


A co powiesz na zimowo-wiosenny city break? Odkrywanie piękna polskich miast to wspaniała opcja na nadchodzący marzec. Brak tłumów, swobodne podziwianie tutejszych zabytków, czy też możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej to tylko niektóre powody, które powinny Was zachęcić do właśnie takiego zorganizowania wyjazdu.


Tu, przeszkodą nie powinna być pogoda. Bo nawet podczas deszczowych i chłodnych dni można znaleźć rozwiązanie, które będzie dostosowane do własnych potrzeb. Jednak, odnosząc się do tego, co wydarzy się w pogodzie w marcu, to nie będzie tak najgorzej. Wartości temperatur zbliżone do tego, z czym będziemy mieć do czynienia nad morzem i na Mazurach, czyli 5-8 stopni Celsjusza. Poza tym, marzec wypełniony dużą ilością słońca, z przerwami na opady. Ich większego natężenia, należy się spodziewać w drugiej połowie miesiąca. Wtedy też zrobi się cieplej.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Warszawie, Łodzi i Poznaniu:Willa Okęcie 1936

Willa Okęcie 1936

Warszawa, ul. Aleja Krakowska

Apartamenty Warszawa
Zielona Przystań

Zielona Przystań

Łódź, ul. Piotrkowska

Apartamenty Łódź 10.0Pogoda na marzec 2023 w górach


Góry to ten region, w którym koniec zimy i początek wiosny, jest najlepiej widoczny. Z jednej strony na szczytach górskich zalega jeszcze śnieg, a z drugiej na górskich polanach pojawiają się pierwsze krokusy. Ośrodki narciarskie powoli kończą sezon, dlatego marzec będzie najprawdopodobniej ostatnią możliwością, by skorzystać jeszcze z tej zimowej aktywności. Wszystko wskazuje na to, że czas po zakończeniu ferii zimowych, będzie tym dobrym momentem, by przez chwilę odpocząć w spokoju. Takie są właśnie noclegi w górach. A jak będzie z warunkami pogodowymi w poszczególnych regionach górskich? Sprawdźmy!


Pogoda na marzec 2023 w Tatrach


Zakopane i Tatry to bezapelacyjny lider, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu w polskich górach. Dzieje się tak, niezależnie od pory roku. Jest to spowodowane przede wszystkim pięknymi szczytami górskimi i licznymi atrakcjami turystycznymi, które przyciągają turystów. Nieważna jest pogoda, ale to, co chcemy robić i jak spędzać czas.


Nawiązując do warunków pogodowych, trzeba podkreślić, że będziemy mieć do czynienia z łagodnym przejściem zimy w wiosnę. Oczywiście, będą się jeszcze pojawiać przejściowe opady śniegu, ale nie będą one zbyt intensywne. Na niebie dużo słońca, szczególnie w pierwszej połowie marca. W jego drugiej połowie możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 3 do 7 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój pobyt i wybierz noclegi w Tatrach:

Pogoda na marzec 2023 w Pieninach


A co takiego wyjątkowego mają Pieniny, co powinno nas zachęcić do podróży w marcu? Z pewnością klimat, piękne Trzy Korony i Sokolicę, a także malowniczy przełom Dunajca, nad którym można wybrać się na wyjątkowy spacer, by podziwiać tego piękno regionu. Marzec będzie dobrym momentem na wypoczynek w tym miejscu.


Pogoda powinna nam w tym wszystkim pomóc. Pierwsza połowa miesiąca wypełniona słońcem, a na termometrach zobaczymy 7-8 stopni Celsjusza. Deszczowo i czasem śnieżnie zrobi się wraz z początkiem wiosny. Wówczas wzrosną też wartości temperatur i nieznacznie przekroczą wartość 10 stopni Celsjusza.


A co powiesz na noclegi w Pieninach? Tu na pewno znajdziesz coś dla siebie:Apartament przy wyciągu

Apartament przy wyciągu

Szczawnica, ul. Zaskalskie

Apartamenty Szczawnica 9.9
Apartament Słoneczny

Apartament Słoneczny

Jaworki, ul. Zaskalskie

Apartamenty Jaworki 10.0
Sielanka Pienińska

Sielanka Pienińska

Krościenko nad Dunajcem, ul. Kozłeczyzna

Domy wakacyjne Krościenko nad DunajcemPogoda na marzec 2023 w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Jest to region górski, w którym można wypocząć tak, jak się najbardziej lubi. Piękne połoniny oraz malownicza okolica i wszechobecna cisza i spokój. Dobrze jest zaplanować swoją wędrówkę lub odkrywanie bieszczadzkich zabytków.


A jak będzie z pogodą w marcu w Bieszczadach? Słonecznie, deszczowo i odrobinę chłodniej niż w pozostałych regionach górskich. Pierwszego dnia wiosny możliwy powrót zimy. Na słoneczne dni można liczyć od 4 do 19 marca. W międzyczasie mogą pojawiać się przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Na słupkach rtęci zobaczymy od 3 do 5 stopni Celsjusza. Zdecydowanie cieplej zrobi się dopiero od 26 marca.


Rzuć wszystko i wybierz noclegi w Bieszczadach:

Pogoda na marzec 2023 w Karkonoszach


Karkonosze to, obok Tatr, ten region górski, który turyści wybierają najchętniej. A dzieje się tak z wielu powodów - świetnie rozwinięta baza narciarska, atrakcje turystyczne w Karkonoszach, świetnie rozwinięta baza noclegowa, czy bliskość granicy z Czechami. W Karkonoszach można zdobywać popularne szczyty, jak też odkrywać niezwykłe zabytki.


Pogoda nie powinna w tym wszystkim przeszkodzić. Warunki będą zbliżone do tego, co w przypadku wcześniej wspomnianych regionów górskich. Pierwsza połowa marca wypełniona słońcem i z temperaturami na poziomie 5-7 stopni Celsjusza. Od 19 marca, na tydzień powrócą opady śniegu i śniegu z deszczem. Jednak później zrobi się zdecydowanie cieplej - około 8 stopni Celsjusza.


Sprawdź noclegi w Karkonoszach i znajdź coś dla siebie:

Pogoda na marzec 2023 w Beskidach


Na sam koniec postanowiliśmy zaprezentować warunki pogodowe w równie wyjątkowym regionie górskim. Niezależnie, czy to Beskid Śląski, Żywiecki, czy Sądecki, to możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu jest co niemiara. To nie tylko narty, ale również wspaniałe górskie przygody. Najlepiej będzie przekonać się o tym osobiście.


Warunki pogodowe w marcu będą zbliżone do tego, co w pozostałej części polskich gór. Do 18 marca dużo słońca i temperatury oscylujące w granicach 8 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach jest możliwy krótkotrwały powrót zimy, który niemal natychmiast zostanie wyparty przez ocieplenie z temperaturami, dochodzącymi do 10 stopni Celsjusza.


Wybierz noclegi w Beskidach:Bogate Studio

Bogate Studio

Żywiec, ul. Dworcowa

Apartamenty Żywiec 10.0
Pensjonat Irena

Pensjonat Irena

Muszyna, ul. Łopata Polska

Pensjonaty Muszyna 10.0Wszystko wskazuje na to, że wiosna w marcu będzie rozkręcać się stopniowo i powoli. Jednak, jak wszyscy dobrze wiemy, w pogodzie wszystko jest możliwe.Następny artykuł Reklama obiektu...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej