Pogoda na Mazurach w czerwcu 2018

Mazury to jeden z najpopularniejszych kierunków na czerwcowe wyjazdy. Sprawdziliśmy, kiedy najlepiej planować wypoczynek w regionie. Długoterminowa prognoza jasno mówi, w jakich dniach pogoda na Mazurach będzie najlepsza.

Pogoda na Mazurach w czerwcu

 

Ładny początek miesiąca


W pierwszym tygodniu czerwca pogoda na Mazurach będzie dość pewna. Według dostępnych prognoz, na początku miesiąca można spodziewać się słonecznych dni z przyzwoitą temperaturą. Termometry wskażą od około 22 do 24 stopni Celsjusza. Trzeba przygotować się też jednak na lekkie załamanie pogody, które nastąpi prawdopodobnie w środę 6 czerwca. Wtedy nad regionem mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub burza z piorunami. Na szczęście nie powinno się ochłodzić, a nawet przeciwnie – środa będzie jednym z najcieplejszych dni pierwszego tygodnia czerwca.

 

Lekkie ochłodzenie


Warto cieszyć się tak ładnym początkiem czerwca, gdyż kolejny tydzień rozpocznie się do niedużego ochłodzenia. Temperatury spadną do około 19 stopni Celsjusza, a oprócz tego synoptycy zapowiadają przelotne opady i wiatr. Będzie to jednak tylko chwilowe uniedogodnienie, bo według prognoz poprawa pogody ma nastąpić już od 14 czerwca. Piękna aura utrzyma się prawie do samego końca miesiąca.

 

W drugiej połowie czerwca poczujesz lato


Od połowy czerwca na Mazurach zagości ładna, prawie letnia pogoda, która według wszelkiego prawdopodobieństwa zostanie na dłużej. Turystów i żeglarzy czeka sporo bardzo słonecznych dni, więc to właśnie na ten czas najlepiej zaplanować sobie urlop lub weekend nad mazurskimi jeziorami. Odczuwane w tym czasie temperatury uplasują się na poziomie od 23 do 25 stopni Celsjusza. Wygląda więc na to, że w drugiej połowie czerwca na Mazurach będzie można cieszyć się latem.

 

Korzystaj z obiecującej prognozy i zaplanuj wyjazd na Mazury. Już teraz sprawdź oferty noclegów w miastach i miejscowościach regionu, wejdź:

Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku

Noclegi w Kętrzynie
Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Mrągowie
Noclegi w Piszu
Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda w pierwszym dniu lata


Wszyscy wiedzą, że 22 czerwca rozpoczyna się kalendarzowe lato. To również dzień, kiedy uczniowie kończą lekcje, odkładają podręczniki i zaczynają cieszyć się upragnionymi wakacjami. Naprawdę warto wtedy przyjechać na Mazury, gdyż i pogoda będzie typowo wakacyjna. Temperatura w kurortach sięgnie 25 stopni, a do tego prognozy obiecują jeszcze naprawdę dużo słońca. Taka aura utrzyma się przez cały weekend – do niedzieli 24 czerwca.

 

Jeszcze nie masz zaplanowanych wakacji? Pomożemy ci w tym! Wejdź i zobacz oferty na lato: Wakacje 2018

 

Koniec czerwca z przelotnymi burzami


Kolejne nieduże załamanie pogody może nastąpić w ostatnim tygodniu czerwca. Nad regionem pojawią się przelotne burze lub nieduże opady deszczu. Trzeba przygotować się też na lekkie ochłodzenie – w dniach 25 i 26 czerwca temperatury spadną nawet do 19 stopni. Na szczęście w drugiej połowie tygodnia zaczną wzrastać i w piątek 29 czerwca sięgną nawet 25 kresek (okolice Mrągowa i Kętrzyna).

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również