Pogoda na Mazurach w listopadzie 2019

Jesienny wypoczynek na Mazurach to bardzo często mile spędzony czas, masa atrakcji, a w ostatnich latach również bardzo przyjemna aura. Czy nadchodzący listopad również zaskoczy nas pozytywnie? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody dla Warmii i Mazur na listopad 2019.

Listopadowy urlop? Z pewnością wielu z nas spędza go przed telewizorem, oglądając ulubione filmy i seriale. Dobrą alternatywą może okazać się kilkudniowy wyjazd na parę dni, chociażby na Mazury. Miesiąc ten, co prawda, nie służy aktywnościom na świeżym powietrzu, jednak należy podkreślić, że potencjalni turyści i tak będą mieć wystarczająco dużo atrakcji do wyboru, by miło spędzić parę dni na Mazurach. Wśród takich propozycji z pewnością znajdzie się jazda konna, wycieczki rowerowe, spacery, zwiedzanie zabytków i muzeów.

 

Pogoda w listopadzie na Mazurach będzie zmienna i dynamiczna. Trochę słońca, przewaga deszczowej aury, a w drugiej połowie miesiąca pojawią się również opady śniegu. Z temperaturami będzie podobnie – zaczną spadać z każdym kolejnym dniem. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla regionu Warmii i Mazur.

 

Pierwsza połowa listopada ciepła i zmienna

 

Sam początek listopada i jego kolejne dni to typowa jesienna i zmienna aura. Jeśli już planujemy wyjazd w ten wyjątkowy region, to warto wybrać się w pierwszym tygodniu miesiąca, kiedy to wartości temperatur będą osiągać około 10 stopni Celsjusza. Deszcz raczej symboliczny i nie wpłynie na komfort wypoczynku na Mazurach. W kolejnych dniach zrobi się chłodniej i bardziej deszczowo i nie będzie już tak przyjemnie. Od 9 listopada temperatury spadną do wartości około 3-6 stopni Celsjusza, a opady deszczu będą już bardziej intensywne. Pocieszający jest w tym wszystkim również fakt, że czasem zza chmur wyjrzy słońce. Będzie tak np. 11 i 13 listopada.

 

Druga połowa miesiąca deszczowa i zimowa

 

Na horyzoncie coraz bardziej widać nadchodzącą zimę. Według najnowszych informacji pogodowych, pierwszy jej atak będzie miał miejsce w drugiej połowie listopada. Spokojnie, to dopiero przedsmak tej prawdziwej zimy, ale miejscami z pewnością zrobi się ślisko i zimno. Opadów należy się spodziewać przede wszystkim 17 i 18 listopada oraz od 27 do 30 listopada. W pozostałych dniach deszcz i trochę słońca. Wartości temperatur też już bardziej takie zimowe. Ciepła herbata, koc i wieczory spędzane przy kominku powoli staną się codziennością.

 

Noce chłodne i z wartościami ujemnymi

 

Przez prawie cały miesiąc listopad, mazurskie noce będą wyjątkowo chłodne. Druga połowa to już nawet wartości ujemne, sięgające do nawet -5 stopni Celsjusza. Pierwsza połowa miesiąca z jeszcze w miarę optymalnymi wartościami, bo od 0 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Robi się coraz zimniej, więc musimy się przygotować na to psychicznie i fizycznie, wyciągając zimową garderobę ze swojej szafy.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Wybierz dla siebie odpowiedni nocleg spośród dostępnych propozycji!

 

Noclegi w Ełku

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Krutyniu

Noclegi w Rynie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Piszu

 

Listopad na Mazurach to również dobry miesiąc, by zwiedzić ten wspaniały region. Morze atrakcji w krainie wielkich jezior? To możliwe! Przekonaj się sam!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Arcaion (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również