Pogoda na Mazurach w maju 2018

Wybieracie się na Mazury i nie wiecie, jakie warunki pogodowe potowarzyszą Wam podczas majowego urlopu? Poniżej przedstawiamy pogodę na cały miesiąc w kilku znanych miejscowościach. Sprawdźcie sami!

Pogoda na Mazurach

 

Na początku maja w Ostródzie pojawi się trochę słońca, chmur oraz okresowych opadów deszczu. Później, aż do 12 maja będziemy obserwować liczne zachmurzenia i przejaśnienia. Ponadto, deszcz może popadać jeszcze w środku drugiego tygodnia miesiąca. Kolejne dni będą słoneczne, a korzystna aura pogodowa zostanie z nami do 19 maja. Następnie, synoptycy przewidują więcej chmur, a nawet przelotne opady i burze z piorunami. Ostatni tydzień miesiąca powinien być raczej słoneczny, z wyjątkiem 30 maja, kiedy to ponownie zapowiadane są burze z piorunami. Temperatura wyniesie od 13 do 21 stopni w pierwszej oraz od 16 do 24 stopni w drugiej połowie maja.

 

W pierwszej połowie maja w Węgorzewie, meteorolodzy przewidują najpierw sporo chmur i opadów deszczu. Później, znów potowarzyszy nam rosnące zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze z piorunami. Najkorzystniej będzie pomiędzy 13, a 19 maja, ponieważ wtedy pojawi się dużo słońca. Ponadto, 20 i 21 maja będzie pochmurno i deszczowo, a 30-go ponownie zaskoczą nas burze z piorunami. Pozostałe dni zapowiadają się bardzo słonecznie. Na termometrach odczytamy od 13 do 21, a także od 15 do 23 kresek powyżej zera.

 

 W pierwszym tygodniu miesiąca w Mrągowie wystąpią okresowe opady, trochę chmur i słońca. Kolejny tydzień będzie obfitował jeszcze w burze z piorunami, które zapowiadane są w okolicy 11 maja. Najwięcej słońca będziemy mogli spodziewać się pomiędzy 13, a 19 oraz 23, a 29 maja. W pozostałych dniach będzie raczej pochmurno. Podobnie jak w Węgorzewie, 30 maja pogoda zaobfituje w przelotne opady i burze z piorunami. Termometry odnotują od 14 do 22, a także od 16 do 24 stopni Celsjusza.

 

W Ełku najkorzystniejszy będzie dla nas okres pomiędzy 13, a 19 maja, jak również 23, a 29 maja. Pierwszy tydzień przyniesie przelotne opady atmosferyczne, trochę słońca i rosnące zachmurzenie. W drugim, oprócz chmur, deszczu i promieni słonecznych pojawią się też burze z piorunami, które zaskoczą nas jeszcze przedostatniego dnia maja. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 13, a 22, a także 16, a 24 kreskami na plusie.

 

Jeśli wybierasz się na Mazury, przejrzyj noclegi w kilku miejscowościach:

Noclegi w Augustowie
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Elblągu

 

Zobacz także: Pogoda na maj 2018

 

fot. drpainmm, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również