Pogoda na Mazurach we wrześniu 2019

Wrzesień to czas, gdy wszystko wraca do normalności. Po zakończonych wakacjach dni stają się coraz krótsze, nieliczne grupy turystów jeszcze odwiedzają region, a jeziora i krajobrazy Mazur zachwycają tak samo, a może nawet bardziej. To doskonały czas, by zobaczyć wszystko, co najpiękniejsze – w letnio-jesiennej szacie. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na Mazurach na wrzesień 2019.

Nie od dziś wiadomo, że region Warmii i Mazur jest jednym z popularnych miejsc wypoczynku Polaków. Zachwyca jeziorami, bogatą ofertą noclegowo-gastronomiczną, czy licznymi atrakcjami w miejscowościach. Pomimo tego, że najbardziej popularne miesiące, to te wakacyjne, nie wolno zapominać o tym, że we wrześniu również jest tu co robić. Szczególnie, gdy wybierzemy się w towarzystwie rodziny lub znajomych. Pogoda zazwyczaj dopisuje, a i robić też jest co.

 

Wrzesień 2019 zapowiada się bardzo pięknie, szczególnie jego pierwsza połowa. Śmiało można stwierdzić, że lato tak szybko nie chce opuścić regionu, w związku z czym będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca i prawdziwie letnimi temperaturami. Sprawdźmy szczegóły.

 

Dużo słońca i przyjemne temperatury

 

To prawda, że wakacje wraz z początkiem września przejdą do historii, jednak można będzie poczuć ich klimat przynajmniej do połowy miesiąca. Według najnowszych prognoz, każdy kto wybierze się na Mazury we wrześniu, powinien cieszyć się wspaniałymi warunkami do wypoczynku. Na niebie dużo słońca, a temperatury w najcieplejszych momentach poszczególnych dni będą osiągać wartości od 17 do 22 stopni Celsjusza. 8 wrześnie mogą pojawić się burze – na szczęście nie będą one groźne. Pogorszenie aury prognozowane jest na drugą połowę miesiąca, dlatego spieszmy się i rezerwujmy nocleg w dogodnym dla siebie terminie.

 

Druga połowa miesiąca chłodna i deszczowa

 

Początek jesieni słoneczny, jednak z każdym kolejnym dniem będzie można odczuć coraz chłodniejszy powiew powietrza i mało sprzyjającą aurę. Pogoda będzie się pogarszać od 18 września, kiedy to pojawią się opady deszczu. Każdy następny dzień to stopniowy spadek temperatury i możliwe opady deszczu z krótkotrwałymi przerwami na słoneczne dni. Pogoda może przygnębiać, szczególnie gdy spojrzymy na termometr i ujrzymy wartości od 10 do 17 stopni Celsjusza. Na drugą połowę września warto przygotować cieplejsze ubrania i płaszcze przeciwdeszczowe.

 

Noce coraz chłodniejsze

 

Czasy, gdy można było sobie beztrosko spacerować w luźnych ubraniach wieczorami, powoli mijają. Wrzesień to miesiąc, w którym robi się zdecydowanie chłodniej i daje się to również odczuć nocami. Przez cały miesiąc prognozuje się temperatury od 6 do 10 stopni Celsjusza. Warto przygotować cieplejsze kurtki, by uniknąć zaskoczenia.

 

Planujesz wyjazd na Mazury we wrześniu? Przygotowaliśmy propozycje noclegów w popularnych miejscowościach. Pospiesz się i zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Mikołajach

Noclegi w Kruklankach

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Rynie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Elblągu

Noclegi w Ełku

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogodę we wrześniu na Mazurach możemy podzielić na dwie części – prawdziwie letnią, ze sprzyjającymi temperaturami i iście jesienną, z coraz bardziej przygnębiającą i chłodniejszą aurą. Zastanawiasz się którą część września wybrać na wyjazd? Bezapelacyjnie tą pierwszą!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. DariuszSankowski (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również