Pogoda na październik 2017

Październik to okres prawdziwej „złotej polskiej jesieni”, kiedy to liście mienią się ciepłymi barwami rozpoczynając od czerwieni, a kończąc na brązie. Często jednak za oknem szaleje wtedy jesienna plucha. Sprawdźcie, czy i tym razem będziecie musieli zaopatrzyć się w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Przedstawiamy pogodę na cały miesiąc.

Pogoda nad morzem

 

Jeśli chodzi o pogodę w Międzyzdrojach, bardziej korzystna będzie dla nas druga połowa miesiąca. Po 16 października synoptycy zapowiadają sporo słońca, które potowarzyszy nam jeszcze przez kilka pierwszych dni listopada. Początek miesiąca częściowo słoneczny, lecz później pojawi się kilka wietrznych i deszczowych dni. W pierwszej połowie października temperatura wyniesie od 11 do 17 stopni, w drugiej zaś od 9 do 13 stopni Celsjusza. 

 

W Ustce, wraz z początkiem miesiąca pogoda przyniesie zarówno trochę chmur, jak i słońca. Następnie, w okolicy 7, 9, 11 i 14 października może przelotnie popadać deszcz. W drugiej połowie tylko jeden deszczowy dzień, a poza tym - dużo słońca. Pomimo tak korzystnej aury pogodowej termometry odnotują od 8 do 13 stopni Celsjusza. W pierwszej połowie miesiąca temperatura wahać się będzie pomiędzy 10, a 16 stopniami Celsjusza.

 

W Krynicy Morskiej najwięcej opadów czeka na nas w drugim i w trzecim tygodniu października. Będzie to jednak maksymalnie trzydniowe pogorszenie pogody. W pozostałych dniach pojawi się słońce, które zachęci nas do jesiennych spacerów. Na termometrach od 9 do 16 stopni w pierwszej oraz od 7 do 13 stopni w drugiej połowie miesiąca.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele w tych nadmorskich miejscowościach:

Noclegi Łeba

Noclegi Sarbinowo

Noclegi Kołobrzeg

 

Pogoda w górach

 

W Zakopanem, wraz z 1 października pojawi się deszcz. Później pogoda poprawi się i będzie przeważnie słonecznie. Pod koniec pierwszego tygodnia miesiąca znów jednak trochę popada. Jeśli chodzi o drugi tydzień - możemy spodziewać się 4 deszczowych dni. Najgorzej będzie zaś w trzecim, ponieważ zdaniem synoptyków będzie padać przez prawie cały tydzień. Najkorzystniej sytuacja prezentuje się po 22 października, kiedy słońce przebije się przez chmury. Temperatura wyniesie od 8 do 16, a także od 6 do 13 stopni Celsjusza. 

 

W Szczyrku podobnie jak w Zakopanem - najbardziej deszczowy będzie trzeci tydzień miesiąca. Od 23 do 31 października dużo słońca, jednak termometry pokażą od 8 do 14 stopni Celsjusza. W pierwszej połowie możemy spodziewać się tylko 3 deszczowych dni, które przeplatać się będą z krążącymi po niebie chmurami i słońcem. W tym czasie temperatura wyniesie od 10 do 18 stopni Celsjusza.

 

W Karpaczu przez pierwszy tydzień miesiąca przeważnie słonecznie, w drugim 4 deszczowe dni i towarzyszące im duże zachmurzenie, w trzecim nieco mniej opadów, lecz w dalszym ciągu sporo chmur, a w czwartym znów dużo promieni słonecznych, które zostaną z nami do końca października. Synoptycy podają od 6 do 14, a także od 5 do 10 stopni Celsjusza.

 

Planujesz urlop w górach? Sprawdź:

Noclegi Ustroń

Noclegi Wisła

Noclegi Szklarska Poręba

 

Pogoda na Mazurach

 

W Ostródzie najmocniej popada w drugim tygodniu miesiąca. W trzecim synoptycy zapowiadają dwa deszczowe dni, ale i duże zachmurzenie, które na cały tydzień przykryje jesienne słońce. Najbardziej korzystny będzie dla nas ostatni tydzień października, podczas którego na niebie pojawi się co prawda trochę chmur, ale w ostateczności królować będzie słońce. W pierwszej połowie na termometrach od 10 do 17 stopni, a drugiej od 7 do 13 stopni Celsjusza.

 

W Morągu podobnie jak w Ostródzie - najkorzystniejszy będzie pierwszy i czwarty tydzień października, a także kilka ostanich dni miesiąca. Drugi i trzeci tydzień obfitować będą w kilkudniowe opady deszczu. Jaka temperatura ukaże się na termometrach? W pierwszej połowie nie spadnie poniżej 10 stopni, ale nie wyniesie więcej niż 17 stopni. Druga połowa zapowiada się na bardziej chłodną, ponieważ termometry wskażą od 7 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

 

W Suwałkach, w czwartym tygodniu pojawi się więcej chmur, więc tutaj ładniejszy okaże się pierwszy tydzień miesiąca. Drugi i trzeci będzie raczej pochmurny i deszczowy. W drugiej połowie października tempertura spadnie do 6 stopni Celsjusza na plusie, a jej górna granica osiągnie maksymalnie 13 stopni Celsjusza. W pierwszej zaś meteorolodzy przewidują od 8 do 16 stopni. 

 

Przejrzyj atrakcyjne oferty w poszczególnych miejscowościach:

Noclegi Mikołajki

Noclegi Giżycko

Noclegi Olsztyn

 

Zdjęcie główne: fot. cocoparisienne, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również