Pogoda na październik 2018

Pogoda w październiku może nas pozytywnie zaskoczyć. Długoterminowe prognozy wskazują, że będziemy mogli cieszyć się złotą polską jesienią. Sprawdźmy, co jeszcze czeka nas w październikowej pogodzie.

Pogoda na październik nad morzem


Wszystko wskazuje na to, że pogoda na październik nad morzem zapowiada się bardzo pomyślnie. Prognozy pokazują, że czeka nas pogodna i ciepła pierwsza połowa miesiąca. Temperatury w tym czasie będą oscylować pomiędzy 18 a 15 stopniami Celsjusza. Co ważne, na pierwsze dwa tygodnie października nie są przewidywane żadne opady deszczu. Te na wybrzeżu mogą pojawić się dopiero w drugiej połowie miesiąca (około 16 października) – na szczęście będą mieć przelotny charakter i nie utrzymają się długo. W tym czasie trzeba przygotować się jednak na spadek temperatury. Według prognoz termometry wskażą około 10 stopni Celsjusza.

 

Planujesz październikowy wyjazd nad morze? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Łebie

 

Pogoda na październik na Mazurach


Pomyśle na prognozy mamy również dla Mazur, gdzie szczególnie łanie zapowiada się pierwsza połowa miesiąca. Ciepło i bezdeszczowo będzie do około 12 października – temperatura może sięgać 15-17 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zrobi się chłodniej, a po 19 października termometry mają wskazywać wartości jednocyfrowe (około 7-9 stopni). Oprócz tego na koniec miesiąca zapowiadane są opady słabego deszczu.

 

Gdzie na Mazurach szukać noclegów? Zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na październik w górach

 

Pogoda w Beskidach

Także Beskidy będą w październiku cieszyć ładą pogodą. Początek miesiąca upłynie pod znakiem wysokich, bo sięgających nawet 20 stopni Celsjusza, temperatur. Później spadną one do około 16-17 stopni, na szczęście prognozy nie przewidują innych zmian – nadal można spodziewać się słońca. Taka aura utrzyma się do około 16 października. W kolejnych dniach nadejdzie ochłodzenie (słupki rtęci spadną nawet do 10 kresek), można się również spodziewać rzadkich opadów słabego deszczu. Nabierze on intensywności wraz z końcem miesiąca.

 

W Beskidach nie brakuje ciekawych miejsc noclegowych. Gdzie ich szukać? Zobacz:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Październik w Bieszczadach upłynie pod znakiem zmieniającej się pogody. Pierwsza połowa miesiąca będzie pogodna i ciepła – temperatury sięgną 17 stopni Celsjusza. Później nadejdzie ochłodzenie i słupki rtęci spadną do około 6-7 kresek. Pod koniec miesiąca trzeba spodziewać się też opadów deszczu, które w ostatnich dniach października staną się intensywniejsze. Co ciekawe, na 23 października synoptycy zapowiadają lekkie opady śniegu! Mogą one wystąpić na południowych krańcach regionu, w okolicy Wetliny.

 

Pogoda w Karkonoszach

Karkonosze wyłamują się nieco z pogodowego schematu, bo chociaż pierwsza połowa października będzie dość słoneczna, to nie uznamy jej za najcieplejszą. Temperatury sięgną maksymalnie 15 stopni Celsjusza, później spadną one do 10-11 kresek. W drugiej połowie października zrobi się jeszcze chłodniej – termometry wskażą już wartości jednocyfrowe (nawet 6 stopni), a wraz z końcem miesiąca nad regionem pojawią się też opady deszczu.

 

Pogoda w Tatrach

Długoterminowa prognoza wskazuje, iż w Tatrach szczególnie ładna będzie pierwsza połowa października. Przez dwa tygodnie ma świecić słońce, a termometry wskażą od 13 do 16 stopni Celsjusza. Synoptycy nie przewidują większego załamania pogody, a jedynym dniem gdy może popadać będzie 10 października. Ochłodzenie i częstsze opady nadejdą w drugiej połowie miesiąca. Słupki rtęci w tym czasie spadną nawet do 7 kresek.

 

Szukasz noclegów w tatrzańskich miejscowościach? Wejdź:
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Poroninie

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. BGrote (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również