Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2018

Jaka będzie pogoda w pierwszej połowie grudnia? Dostępne są już pierwsze długoterminowe prognozy! Postanowiliśmy sprawdzić, czy aura nie szykuje nam jakichś niespodzianek.

Pogoda na pierwszą połowę grudnia nad morzem


Początek grudnia nad polskim morzem najłatwiej określić jako czas przejściowy pomiędzy dwiema porami roku. Temperatury będą bowiem charakterystyczne dla późnej jesieni i uplasują się pomiędzy 1 a 7 stopniami Celsjusza. Synoptycy zapowiadają również wiele pochmurnych dni, podczas których nie zabraknie opadów. Należy przygotować się zarówno na deszcz – momentami marznący – jak i na deszcz ze śniegiem. Szczególną ostrożnością muszą wykazać się kierowcy, gdyż zmieni to warunki na drogach. Zimowe opony i mniejsza prędkość w pierwszej połowie grudnia będą koniecznością.

 

Zastanawiasz się nad grudniowym wyjazdem nad polskie morze? Znajdziesz tam kojącą ciszę i świeże powietrze przesycone jodem. Nie zwlekaj więc ze znalezieniem noclegu, zobacz:
Noclegi w Grzybowie

Noclegi w Helu
Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia na Mazurach


Na Mazurach będzie już dość zimowo – trzeba spodziewać się niskich temperatur, momentami słupki rtęci spadną poniżej zera. Pomiędzy 3 a 7 grudnia na termometrach zobaczymy -2 stopnie, możliwe są nawet lekkie opady śniegu. Biały puch nie utrzyma się jednak długo, gdyż w drugim tygodniu temperatury wzrosną do około 4 stopni Celsjusza. Poza tym zapowiadany jest także słaby deszcz.

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia w górach


Jaka będzie pierwsza połowa grudnia w południowej części kraju? Pogoda w górach interesuje szczególnie amatorów sportów zimowych, którzy z niecierpliwością czekają na uruchomienie wyciągów.

 

Pogoda w Bieszczadach

Na prawdziwe zimowe krajobrazy przyjdzie tu jeszcze trochę poczekać, chociaż pierwsza połowa grudnia w Bieszczadach będzie już zimna. W pierwszym tygodniu temperatury mają oscylować pomiędzy -3 a 1 stopniem Celsjusza. Synoptycy zapowiadają też lekkie opady śniegu, które w kolejnych dniach zmienią się w marznącą mżawkę lub deszcz ze śniegiem. Będzie to efekt lekkiego ocieplenia, jakie spodziewane jest w drugim tygodniu grudnia. Słupki rtęci zatrzymają się wtedy na 4 stopniach Celsjusza.

 

Kochasz Bieszczady niezależnie od pogody? Zastanów się nad spędzeniem tam grudniowego weekendu. Już teraz wejdź i zobacz:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

W pierwszym tygodniu grudnia Beskidy nie doświadczą zbyt wielu słonecznych dni. Najpierw zapowiadane są opady śniegu z deszczem, później marznącego deszczy. Temperatury uplasują się na poziomie 0-4 stopnie Celsjusza. Około 7 grudnia nadejdzie nieduże ocieplenie, które utrzyma się przez kolejny tydzień. Termometry będą wskazywać w tym czasie około 6 stopni Celsjusza, oprócz tego zza chmur co jakiś czas wyjrzy słońce.

 

Szukasz dobrych noclegów w beskidzkich kurortach? Być może zainteresuje cię wizyta w poniższych miejscowościach z bardzo bogatą bazą noclegową. Wejdź i zobacz:

Noclegi w Krynicy-Zdroju
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach mieszczą się popularne ośrodki narciarskie, dlatego wiele osób zastanawia się, kiedy rozpocznie się tam sezon? Długoterminowa prognoza daje nadzieję na grudniowe szusowanie, jednak raczej nie na początku tego miesiąca. Rozpocznie się on co prawda temperaturami w okolicach 0 stopni i przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, jednak około 7 grudnia słupki rtęci podskoczą do 4. kreski, będzie też sporo przejaśnień. Według synoptyków bardziej intensywnie posypie dopiero na przełomie starego i nowego roku.

 

Nie czekaj i wcześniej zarezerwuj noclegi w karkonoskich kurortach słynących ze stoków. Wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Pierwsza połowa grudnia w Pieninach raczej nie będzie zimowa, chociaż da się odczuć zbliżanie nowej pory roku. Przyczynią się do tego lekkie opady śniegu zapowiadane na 2 i 3 grudnia, w kolejnych dniach również popada, ale będzie to już marznący deszcz. W pierwszym tygodniu miesiąca na termometrach zobaczymy od 1 do 5 stopni Celsjusza, w drugim natomiast słupki rtęci zatrzymają się na 6 stopniach. Zrobi się także nieco pogodniej – odejdą deszczowe chmury, pojawią się też częstsze przejaśnienia.

 

Pieniny zachwycają bez względu na porę roku. Przekonaj się o tym na własne oczy! Już teraz sprawdź oferty noclegów w popularnych turystycznych miejscowościach regionu, zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Pogoda w pierwszej połowie grudnia w Tatrach będzie zmienna. Na początku miesiąca należy spodziewać się przelotnych opadów śniegu oraz śniegu pomieszanego z deszczem lub marznącej mżawki. W tym czasie będzie również zimno, momentami temperatury spadną do -3 stopni Celsjusza. Z kolei drugi tydzień grudnia przyniesie nieznaczne ocieplenie (do około 4 stopni) oraz chwilowy odpoczynek od opadów.

 

Chcesz spędzić trochę czasu w Tatrach? W regionie każdy znajdzie swoje ulubione miejsce oraz naprawdę wiele ofert noclegowych. Przekonaj się o tym, wejdź:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Zakopanem

 

Informacje pogodowe: acuweather.com

 

fot. Tobi / Pexels.com CC0

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

GALEWSKA

3 miesiące temu
ZAKOP[ANE 11 STYCZEN 2019 MINUS DWADZIESCIATRZY STOPNIE XDDDD

Zobacz również