Pogoda na początek października 2019

Sezon letni powoli odchodzi w zapomnienie. Czas skupić się na kolejnej porze roku, która potrafi być naprawdę wyjątkowa. Jesienny październik to drzewa pełne kolorowych liści i bardzo często słoneczna aura, która pozwala przetrwać ten ciężki dla samopoczucia czas. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na początek października 2019 roku.

Od października bardzo wiele zależy w pogodzie, jeśli poważnie zastanowimy się nad sensem powiedzeń z nim związanych. I tak: „Gdy październik ciepło trzyma, wtedy mroźna bywa zima.” lub „Gdy październik mroźny, to nie będzie styczeń groźny”. Jak widać, to właśnie ten miesiąc według wierzeń i przekonań ma wpływ na jesień. Najświeższe prognozy dają znak, że październik będzie ciepły, ale miejmy nadzieję, że nie będzie to oznaczało mroźnej zimy. Warto więc odpowiednio wykorzystać ten czas, chociażby na spacery po parku, zbieranie liści, tworzenie „ludzików” z kasztanów, zapałek i żołędzi lub po prostu wspólnie spędzane chwile w gronie rodziny lub znajomych. Dobrym pomysłem może okazać się weekendowy wyjazd, który pozwoli nam się zregenerować i poznać miejsca pełne tajemnic.

 

Początek października zapowiada się optymistycznie. W większej części kraju wartości temperatur będą dochodzić nawet i do 20 stopni Celsjusza. Do tego dni pełne słońca, w związku z czym pogoda idealna. Żeby nie było tak pięknie, to mogą pojawiać się przelotne opady deszczu, ale z każdym rokiem jesień nas do tego przyzwyczaiła – taka jej natura. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na początek października 2019 nad morzem

 

Nad morzem dużo słońca i aura zachęcająca do spacerów brzegiem morza. Padać nie powinno. Na termometrach od 14 do 17 stopni Celsjusza. Weekendowy wyjazd nad morze dobrze zrobi każdemu – w popularnych miejscowościach garstka wypoczywających, do tego cisza i spokój – aż grzech nie skorzystać. Warto odwiedzić np. Trójmiasto, które jest niezwykłe o każdej porze roku i zawsze jest pełne atrakcji i niezwykłych zabytków.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Jastarni

Noclegi w Ustce

 

Pogoda na początek października 2019 na Mazurach

 

Tak idealnie nie będzie już na Mazurach. Tu dla odmiany, mogą również występować opady deszczu, przez co spokój i harmonia mogą być nieco zakłócone. Na szczęście będzie też dużo chwil ze słońcem, co z pewnością zaowocuje miłym spędzaniem czasu w tym wyjątkowym regionie. Na termometrach od 14 do 16 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe 3 i 5 października.

 

Marzysz o wyjeździe na Mazury? Swoje plany rozpocznij od wyboru noclegu!

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na początek października 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej temperatury niemalże letnie. Dla ochłody odrobina deszczu, na szczęście przelotnego, który jest możliwy 3 i 5 października. Na termometrach od 13 do 18 stopni Celsjusza. Warto więc wybrać się na spacer do parku, na imprezy kulturalne lub po prostu spotkać się w gronie znajomych, bo siedzieć w domu w taką aurę to po prostu nie wypada. Pogoda sprzyja i w tym okresie zafunduje nam prawdziwą polską złotą jesień.

 

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to spieszymy z podpowiedzią!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi we Włocławku

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na początek października 2019 w górach

 

Góry jesienią to nieprawdopodobne doznania dla oczu. Widoki potrafią zapierać dech w piersiach i słusznie właśnie ta pora roku jest uważana za najpiękniejszą w regionach górskich. Malownicze widoki dopełnione kolorami jesieni to powód, dla których właśnie w październiku część osób wybiera się na wyjazd krótszy lub dłuższy.

 

Pogodowo też nie jest tak tragicznie, bo więcej słońca niż deszczu, a temperatury też na przyzwoitym poziomie, bo w początku października będą przekraczać 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na początek października 2019 w Tatrach

 

Tatry przeżywają oblężenie o każdej porze roku. Ma to związek przede wszystkim z pięknymi górami, ale również popularnością samego Zakopanego, do którego przyjeżdża najwięcej turystów. Początek października zapowiada się sprzyjająco, zarówno dla osób, które chcą pochodzić po górach, jak i zwiedzających samo Zakopane i cały region Podhala. Na termometrach od 13 do 17 stopni Celsjusza i przewaga słońca. Deszcz może popadać jedynie 3 października, na szczęście tylko przelotny.

 

A może Tatry? Jeżeli dalej zastanawiasz się nad wyborem noclegu, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Szaflarach

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

 

Pogoda na początek października 2019 w Pieninach

 

To bez wątpienia najcieplejszy region górski na początku miesiąca. Lato w październiku? To jak najbardziej możliwe, bo w najcieplejszych momentach dni, temperatury będą osiągać nawet 20 stopni Celsjusza. Prognozuje się wartości od 17 do 21 stopni Celsjusza. Popadać i zagrzmieć może 1, 3 i 6 października. Pozostałe dni słoneczne. Warto więc wyruszyć w Pieniny, by miło spędzić czas!

 

Pieniny to wyjątkowe miejsca na wypoczynek. Przekonaj się sam!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na początek października 2019 w Bieszczadach

 

Bieszczady to cud natury, który robi niesamowite wrażenie o każdej porze roku. W kolorach jesieni górskie krajobrazy to nieprawdopodobna uczta dla oczu. Początek października pod względem pogody również zapowiada się optymistycznie. Na termometrach od 14 do 17 stopni Celsjusza. Opady deszczu prognozowane są na 1, 3 i 6 października. Hasło „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” zyskuje na szczególnym znaczeniu, jeśli mamy do czynienia z tego typu warunkami.

 

Zamierzasz wyjechać w Bieszczady? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Smereku

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na początek października 2019 w Karkonoszach

 

Nieco chłodniej zapowiada się aura w Karkonoszach. To region, który nawet w niepogodę potrafi wszystko wynagrodzić i pozwolić na spokojny wypoczynek. Każdego roku jest odwiedzany zarówno przez turystów z Polski, jak i z zagranicy. Początek października z temperaturami od 11 do 14 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe od 4 do 6 października. Pozostałe dni słoneczne.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na początek października 2019 w Beskidach

 

W Beskidach podobnie, jak w Pieninach, powiew letnich temperatur. Na termometrach zobaczymy optymistyczne wartości, bo w granicach 15-20 stopni Celsjusza. Deszcz możliwy 1, 4 i 6 października. Region Beskidów jest bogaty w różnego typu atrakcje i to dosłownie dla każdej grupy wiekowej. Do tego wspaniałe góry, które jesienią wynagradzają ich zdobycie niesamowitymi widokami. Przekonaj się sam!

 

A może wyjazd w Beskidy? Tu zawsze każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Piwnicznej-Zdroju

Noclegi w Rytrze

 

Początek października zwiastuje fantastyczną aurę na rozpoczynającą się aurę. Jak będzie dalej? Mamy nadzieję, że słońce nie da się pokonać kapryśnej aurze i będziemy mieć do czynienia z piękną, złotą jesienią na jak najdłużej.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. giani (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również