Pogoda na wakacje 2018

Planujecie wakacje w Polsce? Zanim wyjedziecie na urlop, sprawdźcie, jakich warunków pogodowych będziecie mogli spodziewać się pomiędzy 23 czerwca, a 31 sierpnia! Poniżej przedstawiamy Wam prognozę w górach, nad morzem, a także na Mazurach. 

Pogoda na wakacje na Mazurach

 

czerwiec

 

Wakacje na Mazurach rozpoczną się od dużego zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu oraz burz z piorunami. Pogoda poprawi się jednak pod koniec czerwca, kiedy to zaczną występować częściowe przejaśnienia. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 23, a 25 stopniami Celsjusza.

 

lipiec

 

Pierwszy tydzień lipca może obfitować w dwa lub trzy deszczowe dni, lecz pozostałe powinny być raczej słoneczne. W drugim tygodniu miesiąca synoptycy zapowiadają jedynie dwa ciepłe dni, ponieważ promienie słoneczne będą musiały ustąpić przed deszczowo-burzową aurą pogodową. Trzeci tydzień lipca przyniesie bardzo dużo słońca i nastąpi tylko jednodniowe pogorszenie pogody. Niestety, w czwartym tygodniu ponownie zawitają do nas - słaby deszcz oraz przelotne burze. Taka prognoza utrzyma się do 28 lipca. Ostatnie dni miesiąca zapowiadają się raczej korzystnie. Temperatura wyniesie od 20 do 24 stopni Celsjusza.

 

sierpień

 

Najwięcej słońca pojawi się pomiędzy 1, a 10 sierpnia. Później, przez około tydzień popada i pogrzmi. W kolejnych dniach, oprócz opadów deszczu i burz z piorunami - pojawi się jeszcze trochę chmur i słońca. Termometry odnotują od 19 do 25 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź atrakcyjne oferty na Mazurach:

Noclegi Ostróda

Noclegi Mikołajki

Noclegi Giżycko

Noclegi Ruciane-Nida

 

Pogoda na wakacje nad morzem

 

czerwiec

 

Po 22 czerwca, możemy spodziewać się co najmniej pięciu deszczowych oraz trzech słonecznych dni. Ponadto, meteorolodzy zapowiadają również burze z piorunami. Na termometrach odczytamy od 17 do 22 stopni Celsjusza.

 

lipiec

 

Jeśi chodzi o prognozę na lipiec, korzystna aura utrzyma się przez 3 tygodnie. W tym czasie będziemy mogli liczyć na prawdziwie słoneczną pogodę. Tylko gdzieniegdzie mogą wystąpić jednodniowe opady deszczu, które do 21 lipca potowarzyszą nam przez trzy dni. W czwartym tygodniu, oprócz chmur i słońca, synoptycy przewidują jeszcze co najmniej trzydniowe opady deszczu. Dodatkowo, pogoda może przynieść także burze z piorunami. Ostatnie trzy dni miesiąca będą słoneczne. Termometry wskażą od 19 do 23 stopni Celsjusza.


sierpień

 

Jakiej prognozy będziemy mogli spodziewać się w sierpniu? Najbardziej korzystny będzie dla nas pierwszy tydzień miesiąca, ponieważ meteorolodzy nie zapowiadają wtedy żadnych opadów. Najwięcej deszczu pojawi się w drugim tygodniu sierpnia. Dodatkowo, pogoda może przynieść także burze z piorunami. Trzeci tydzień zaobfituje w co najmniej dwa deszczowo-burzowe dni, zaś w czwartym możemy liczyć na silniejszy wiatr, a także na deszcz i burze, które zostaną z nami do 26 sierpnia. Na termometrach odczytamy od 21 do 24 stopni Celsjusza.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów w nadmorskich miejscowościach:

Noclegi Rewal

Noclegi Mielno

Noclegi Dźwirzyno

Noclegi Jarosławiec

 

Pogoda na wakacje w górach

 

czerwiec

 

W Tatrach pogoda po 22 czerwca przyniesie sporo deszczu i trzydniowe burze z piorunami. W Karkonoszach prognoza będzie podobna, więc raczej nie zaskoczy nas niczym szczególnym, natomiast w Bieszczadach pod koniec miesiąca zaobserwujemy trochę przejaśnień. Średnia temperatura dla wszystich regionów górskich wyniesie wtedy od 14 do 22 stopni Celsjusza.

 

lipiec

 

Lipiec w Tatrach niestety nie zapowiada się korzystnie. Najgorszych warunków pogodowych będziemy mogli spodziewać się pomiędzy 13, a 28 lipca. Synoptycy zapowiadają wtedy codzienne opady deszczu oraz burze z piorunami. Z kolei w Karkonoszach najwięcej popada i pogrzmi pomiędzy 9, a 15 oraz 21, a 27 lipca. W Bieszczadach wciąż deszczowo i burzowo, lecz tam prognoza przyniesie nam jednak trochę więcej przejaśnień. Termometry pokażą od 14 do maksymalnie 23 stopni Celsjusza.

 

sierpień

 

Opady atmosferyczne w Tatrach potowarzyszą nam dopiero po 10 sierpnia. Tak jak w lipcu, oprócz deszczu zaobserwujemy także liczne burze z piorunami. Dla odmiany, w Karkonoszach opady i burze pojawią się już w pierwszym tygodniu miesiąca, lecz zdecydowanie więcej wystąpi w kolejnych tygodniach lipca. W Bieszczadach, pogoda zepsuje się na dobre po 13 sierpnia, lecz poza deszczem i burzami, na niebie pokaże się jeszcze trochę słońca. Na termometrach odczytamy od 16 do 24 stopni Celsjusza.

 

Wejdź i zobacz:

Noclegi Wisła

Noclegi Karpacz

Noclegi Zakopane

Noclegi Szklarska Poręba

 

Zobacz także: Pogoda na czerwiec 2018

 

fot. stokpic, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również