Pogoda na wrzesień 2018

Jesteście ciekawi, jakich warunków pogodowych będziemy mogli spodziewać się we wrześniu? Przedstawiamy Wam szczegółową prognozę, która obejmuje miejscowości górskie, nadmorskie, a także mazurskie. Sprawdźcie, czy pojawi się choć odrobina słońca!

Pogoda na Mazurach

 

Pogoda znacznie pogorszy się w drugim i trzecim tygodniu miesiąca. Synoptycy przewidują przelotny deszcz, burze z piorunami, a także duże zachmurzenie. Opady mogą pojawić się także pod koniec pierwszego tygodnia oraz w ciągu kilku ostatnich dni września. Nie zabraknie także ciepłych i słonecznych chwil. Najkorzystniej będzie pomiędzy 21, a 26 września. Temperatura wyniesie od 13 do 23 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź atrakcyjne oferty w mazurskich miejscowościach:

Noclegi Ełk

Noclegi Giżycko

Noclegi Węgorzewo

Noclegi Ruciane-Nida

 

Pogoda w górach

 

Tatry

Najwięcej opadów atmosferycznych potowarzyszy nam w drugim tygodniu września. Najwięcej słońca poświeci z kolei w czwartym tygodniu miesiąca. W pierwszym i trzecim zaobserwujemy natomiast prawdziwą mieszankę pogodową. Na termometrach odczytamy od 11 do 20 stopni Celsjusza.

 

Przejdź do noclegów w Zakopanem.

 

Beskidy

W pierwszej połowie miesiąca synoptycy zapowiadają co najmniej dziewięć deszczowo-burzowych dni. W drugiej, opady atmosferyczne zostaną z nami przez około pięć dni. Prawdziwie słonecznej aury pogodowej będziemy mogli spodziewać się pomiędzy 19, a 27 września. Termometry odnotują od 14 do 23 stopni Celsjusza.

 

Jakie oferty możesz znaleźć w Beskidach? Koniecznie przejrzyj:

Noclegi Wisła

Noclegi Szczawnica

 

Karkonosze

W tym regionie Polski prognoza w drugiej połowie miesiąca również okaże się dla nas bardziej korzystna. W pierwszej połowie, deszcze i burze potowarzyszą nam przez ponad tydzień. Po 15 września, zdaniem meteorologów pogoda obfitować będzie w co najmniej cztery deszczowe dni. Podobnie jak w Beskidach, najwięcej słońca pojawi się pomiędzy 19, a 27 września. Na termometrach zaobserwujemy od 9 do 19 stopni Celsjusza.

 

Bieszczady

Pierwszy tydzień miesiąca przyniesie tutaj zarówno trochę słońca, jak i przelotnych opadów. W drugim zaobserwujemy zdecydowanie więcej deszczu i burz z piorunami. W trzecim pogoda zacznie się stopniowo poprawiać i popada tylko przez dwa dni, zaś w czwartym deszcz zaskoczy nas jedynie ostatniego dnia tygodnia. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 13, a 23 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda nad morzem

 

Wrześniowa prognoza najgorzej prezentuje się w pierwszym tygodniu miesiąca. W zachodniej części wybrzeża, w okresie od 1 do 18 września zapowiadane są przelotne deszcze, burze oraz liczne zachmurzenia z przejaśnieniami. Z kolei prawdziwie słoneczna aura potowarzyszy nam od 19 do 26 dnia miesiąca. Pod koniec września ponownie powrócą do nas opady atmosferyczne. Termometry pokażą od 14 do 23 stopni Celsjusza.

 

Warunki pogodowe w środkowej części wybrzeża okażą się dla nas bardziej korzystne w drugiej połowie miesiąca. Meteorolodzy zapowiadają wtedy zdecydowanie mniej deszczu i burz. Na termometrach odczytamy od 13 do 21 stopni Celsjusza.

 

Jeśli chodzi o wschodnią część wybrzeża - najładniejszy będzie czwarty tydzień września. W pozostałych synoptycy przewidują po kilka deszczowo-burzowych dni. Temperatura wyniesie od 13 do 23 stopni Celsjusza.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów w nadmorskich kurortach:

Noclegi Gdynia

Noclegi Jastarnia

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Międzyzdroje

 

Zobacz także: Pogoda na sierpień 2018

 

fot. summa, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również