Pogoda w górach w lutym 2018

Jaka będzie pogoda w górach w lutym? Czy warto w tym czasie szykować się na narty? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę pogody i już znamy odpowiedź na to pytanie.

Pogoda na luty w Tatrach

 

Planujesz lutowy wyjazd na narty do tatrzańskich kurortów? Według prognozy pogody najodpowiedniejszą porą będzie pierwsza połowa miesiąca. W tym czasie w Tatrach złapie lekki mróz, więc stacje narciarskie w regionie będą mogły skorzystać ze swoich systemów sztucznego naśnieżania. Synoptycy przewidują też dość intensywne opady naturalnego śniegu. Śnieżne chmury pojawią się przynajmniej dwa razy w drugim tygodniu lutego i wtedy naprawdę mocno posypie.

 

Jeśli szukasz noclegów w tatrzańskich miejscowościach nie trać więcej czasu i zobacz:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Chochołowie
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Zębie

W drugiej połowie miesiąca aura odmieni się diametralnie. Wszystko przez ocieplenie, które pojawi się w całym kraju. W Tatrach  temperatura wzrośnie nawet do 6 stopni Celsjusza. Poza tym trzeba być przygotowanym na opady, ale nie śniegu, a deszczu lub marznącego deszczu.

 

Pogoda na luty w Beskidach

 

Jeżeli luty planujesz spędzić na stokach Szczyrku lub Wisły, również wybierz termin w pierwszej połowie miesiąca. Na początku lutego w Beskidach pojawi się delikatny mróz – maksymalnie -2 stopnie Celsjusza. Według prognoz w tym terminie należy spodziewać się wielu słonecznych dni, które będą jednak przeplatane momentami, kiedy mocno posypie śnieg. Jesteśmy jednak pewni, że ta wiadomość ucieszy narciarzy i snowboardzistów oraz wszystkich, którzy w Beskidach będą spędzać ferie zimowe.


Narty w Beskidach? Nie czekaj ze znalezieniem noclegu, zobacz oferty:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

Pogoda w Beskidach zmieni się w drugiej połowie lutego. W okolicach walentynek odczujemy wzrost temperatury – nawet do 9 stopni Celsjusza! Oprócz tego nad Beskidy nadciągną chmury, które przyniosą przelotne opady deszczu.

 

Pogoda na luty w Karkonoszach

 

Początek lutego w Karkonoszach będzie mroźna i słoneczna. Termometry wskażą do -5 stopni Celsjusza, synoptycy nie przewidują też żadnych opadów. Zmiana nastąpi w drugim tygodniu, kiedy zrobi się cieplej. Temperatura może wzrosnąć nawet do 5 stopni, a z chmur, które nadciągną nad region, spadnie deszcz lub przelotny śnieg.

Lubisz ten region? Zobacz ofertę noclegów w najpopularniejszych karkonoskich miastach, wejdź:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda na luty w Bieszczadach


Luty w Bieszczadach będzie dość mroźny w pierwszej połowie, a cieplejszy w drugiej. Przez pierwsze dwa tygodnie miesiąca może utrzymywać się temperatura poniżej zera, bardzo prawdopodobne są też większe opady śniegu. Później nadejdzie ocieplenie, a słupki rtęci wskażą nawet 7 kresek. W tym czasie deszcz będzie przeplatał się z lekkimi opadami śniegu oraz marznącą mżawką.

Szukasz noclegów w Bieszczadach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Wetlinie

 

Zastanawiasz się, jaka będzie pogoda w innych regionach kraju? Wejdź i zobacz: Pogoda na luty 2018

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również