Pogoda w górach w maju 2019

Maj to miesiąc, który sprzyja wyprawom górskim. Na szlakach pojawia się coraz więcej turystów, a i same miejscowości przeżywają coraz to większe oblężenie. To dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. A czy pogoda w górach w maju będzie również wakacyjna? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody dla regionów górskich.

Rzucić wszystko i wyjechać w góry, to marzenie większości z nas. Szczególnie wiosną regiony górskie robią niesamowite wrażenie na odwiedzających. Gdzieniegdzie na szlakach można jeszcze spotkać pozostałości śniegu, jednak z każdym kolejnym dniem, uderzenie ciepła jest coraz większe. Piękna, bajkowa zieleń, do tego rozkwitające kwiaty – wszystko to powoduje, że chce się tam przebywać. Warto również podkreślić, że większość atrakcji powraca po przerwie zimowej, co tylko utwierdza w przekonaniu, że na pewno nie będzie tam czasu na nudę, nawet w niepogodę. Ale pragniemy uspokoić, że pogodowo będzie bardzo ładnie, z dużą ilością słońca i wysokimi temperaturami. Jedynie w Karkonoszach można się spodziewać nieco niższych temperatur, natomiast w pozostałej części temperatury porównywalne do tych w całym kraju. Sprawdźmy szczegóły pogody dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda w maju 2019 w Tatrach

 

Naszą prognozę rozpoczniemy od najpopularniejszego i najbardziej obleganego przez turystów regionu. Podhale cieszy się niezwykle dużym zainteresowanie, bez względu na porę roku. Sezon tak naprawdę trwa tu cały rok, jednak naszym zdaniem to właśnie w wiosennej szacie góry wyglądają najpiękniej. Sezon narciarski już dawno za nami. Miejscowości górskie rozpoczęły sezon letni, w związku z czym coraz więcej turystów wybiera właśnie maj na swoje górskie wyjazdy. Są ku temu powody, ponieważ pogoda sprzyja, na szlakach górskich można swobodnie wędrować, a i atrakcje nieczynne zimą ponownie stały się dostępne dla turystów. Góry na wiosnę to nieprawdopodobne doznania i dużo pozytywnej energii i wspaniałego klimatu. Cały miesiąc maj, pod względem pogody, zapowiada się zmiennie – będzie i słońce i deszcz. Pierwszy tydzień zapowiada się niestety z przewagą deszczu. Termometry pokażą zaledwie od 10 do maksymalnie 15 stopni. Z większą ilością słońca będziemy mieć do czynienia dopiero bliżej połowy maja. Wzrośnie wówczas również wartość temperatur. Słupki rtęci pokażą od 15 do maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Po drodze możliwe burze, które mogą stanowić zagrożenie podczas wypraw górskich. Warto odpowiednio wcześniej sprawdzić aktualną prognozę, by uniknąć niebezpieczeństwa.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Tatrach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Witowie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Jurgowie

 

Pogoda w maju 2019 w Pieninach

 

W Pieninach sytuacja pogodowa podobna do tej, co w Tatrach, z tą różnicą, że będzie jednak nieco cieplej przez cały miesiąc. Nie da się ukryć faktu, że jak zawsze, Pieniny również i w maju będą jednym z cieplejszych regionów górskich w Polsce. Temperatury o kilka stopni wyższe niż w Tatrach, to gwarancja mile spędzonego urlopu w maju. Żeby nie było tak pięknie, to należy spodziewać się również opadów deszczu, praktycznie przez cały miesiąc.  Poza tym na niebie pojawi się również słońce i niezwykle przyjemna aura. Pomimo opadów nie należy z góry zakładać, że urlop będzie nieudany. Pierwsza połowa maja pod znakiem temperatur od 14 do maksymalnie 20 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca jeszcze cieplej, bo od 19 do nawet 22 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się gwałtowne burze, dlatego z uwagi na bezpieczeństwo, warto odpowiednio wcześniej sprawdzić prognozy.

 

Jeśli wybierasz się w Pieniny, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda w maju 2019 w Bieszczadach

 

Najlepszy czas, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady zapowiadany jest właśnie na maj. Piękna, dzika przyroda, do tego wspaniała aura – nic, tylko podziwiać wszystko, co znajduje się w tym cudownym regionie. Nie unikniemy niestety deszczu. Opady przewidywane są na praktycznie cały miesiąc. Pojawią się oczywiście dni, podczas których na niebie dominować będzie słońce, jednak podkreślić należy, że aura będzie wyjątkowo zmienna. Pierwsza połowa maja z temperaturami od 11 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Będzie dosłownie wszystko słońce, opady deszczu i możliwe burze. Druga połowa maja z bardziej stabilną pogodą. Na niebie pojawi się więcej słońca, a i temperatury będą wyższe – od 15 do maksymalnie 19 stopni Celsjusza.

 

Masz pomysł na wyjazd w Bieszczady? Oto proponowane przez nas noclegi:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda w maju 2019 w Karkonoszach

 

Przed nami najchłodniejszy region górski w Polsce. Pomimo tego, Karkonosze zachwycają na każdym kroku, a uspakajamy – z każdym miesiącem będzie coraz lepiej. Region ten o nie tylko Śnieżka, ale również liczne atrakcje i bliskość granicy z Czechami. Warto tam wyjechać, by miło spędzić czas. Pogodowo, maj nie będzie zachwycał. Podobnie, jak w pozostałych regionach, możemy się spodziewać opadów deszczu, jak i chwil ze słońcem. Najwięcej deszczu przewiduje się w pierwszej połowie miesiąca. W tym okresie będzie też najzimniej, bo od 9 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Cieplej zrobi się dopiero w drugiej połowie maja. Na niebie pojawi się również więcej słońca. Przewidywane temperatury na ten czas wyniosą od 13 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

 

Planujesz podróż w Karkonosze? Już dziś sprawdź proponowane przez nas noclegi:

 

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Ścięgnach

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda w maju 2019 w Beskidach

 

Pieniny w maju uważane są za najcieplejszy region górski, jednak jeszcze cieplej będzie w Beskidach – równie wspaniałym regionie górskim. Należy podkreślić, że jednak i tu należy spodziewać się opadów deszczu, głównie w pierwszej połowie maja. Pomimo tego będzie stosunkowo ciepło – od 14 do maksymalnie 20 stopni Celsjusza w pierwszej połowie miesiąca i od 18 do 22 stopni w drugiej. Również i w Beskidach można się spodziewać nagłych i gwałtownych burz, dlatego warto zachować szczególną ostrożność przed wyruszeniem w góry.

 

A może by tak wyjechać w Beskidy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Brennej

Noclegi w Koniakowie

 

Tegoroczny maj w górach zapowiada się niezwykle zmiennie. Opady deszczu i słońce będą pojawiać się po sobie. Może to powodować pewien chaos, ale pomimo tak zmiennej aury nie powinniśmy odczuwać zmęczenia i z pewnością to będzie mile spędzony czas.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. stux (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również