Pogoda w górach w październiku 2019

Październik to miesiąc nieprzewidywalny. Potrafi zaskakiwać przyjemnym ciepłem, ale również typowo jesienną i kapryśną aurą. W górach jest to miesiąc przestoju w ruchu turystycznym – jest znacznie mniej turystów, a i noclegi można znaleźć bez problemu. Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na październik 2019 w górach.

W regionach górskich w październiku można zauważyć znacznie mniejszą liczbę turystów. Dla miłośników gór pora roku, czy miesiąc nie stanowią jednak żadnego problemu, dlatego też można spotkać turystów, którzy dzielnie zdobywają kolejne szczyty górskie. Podkreślić jednak należy, że październik jest tym miesiącem, w którym dni są krótkie, wraz ze wzrostem wysokości robi się zdecydowanie chłodniej, a i na samych szlakach miejscami może być ślisko. Warto więc zachować szczególną ostrożność i wybierać bezpieczne szlaki.

 

W październiku aura będzie sprzyjać wyprawom górskim w pierwszej jego połowie. Dominować będzie słońce. Nie oznacza to jednak, że o ciepłych ubraniach możemy zapomnieć. Wręcz przeciwnie. Pogorszenia aury, podobnie jak w całej Polsce, musimy się spodziewać w drugiej połowie października. Temperatury spadną poniżej 10 stopni, pojawią się opady deszczu, a w wyższych partiach gór również śniegu. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na październik 2019 w Tatrach

 

Tatry są regionem popularnym w każdym miesiącu. Większość ludzi rozmyśla już o planach związanych z Sylwestrem w górach. Zakopanem w tej kwestii stanowi numer 1, co doskonale widać w zainteresowaniu i w ofertach przygotowanych z myślą o turystach. Póki co skupmy się jednak na pięknej, złotej jesieni, która prognozowana jest dla Tatr w pierwszej połowie miesiąca. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć wartości od 12 do 16 stopni Celsjusza. Padać nie powinno. Pogorszenie pogody prognozowane jest od 13 października. Towarzyszyć prawie codziennie będą nam opady deszczu, a bliżej końca miesiąca również śniegu. Na termometrach od 7 do 10 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem raczej znikome. Druga połowa października to typowa jesienna szaruga.

 

Jesień w Tatrach? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Nowym Targu

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na październik 2019 w Pieninach

 

Bajkowo, słonecznie i ciepło zapowiada się pierwsza połowa października w Pieninach. Aura niemalże przypominająca tę letnią, dlatego warto odpowiednio wykorzystać czas i podziwiać ten wspaniały region w jesiennych barwach, bo w drugiej połowie miesiąca będzie zdecydowanie gorzej. Do 13 października temperatury na poziomie 15-19 stopni Celsjusza oraz dużo słońca. Przelotne opady deszczu możliwe 5 i 6 października. Pogorszenia pogody możemy się spodziewać od 13 października. Będzie to typowo deszczowa druga połowa miesiąca, jednak w porównaniu do poprzednich regionów, tu temperatury nie powinny spadać poniżej 10 stopni Celsjusza.

 

Marzy Ci się wyjazd w Pieniny? Zrealizuj swój plan!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Łapszach Wyżnych

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

 

Pogoda na październik 2019 w Bieszczadach

 

O tym, jak wyjątkowe są Bieszczady, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Mają w sobie to coś, co każdego roku, niezależnie od pory, przyciąga do siebie turystów z całego kraju. Bez wątpienia zachęcać będzie pierwsza połowa października, kiedy to prognozowana jest duża ilość słońca. Będzie nieco chłodniej niż we wcześniej wymienionych regionach górskich, jednak przyjemnie. Termometry pokażą od 10 do 15 stopni Celsjusza. Z negatywnej strony pokaże się nam październik w jego drugiej połowie. Temperatury od 4 do 10 stopni Celsjusza, do tego opady deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Chwile ze słońcem? Raczej znikome.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Solinie

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Lesku

 

Pogoda na październik 2019 w Karkonoszach

 

Region górski, który zazwyczaj jest tym najchłodniejszym, w przypadku października nie wypada tak najgorzej. Na pewno turyści będą mogli się nacieszyć piękną, złotą jesienią, która w Karkonoszach robi naprawdę niesamowite wrażenie. Pierwsza połowa miesiąca z dużą ilością słońca i temperaturami od 12 do 14 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 5, 8 i 11 października. Na pogorszenie aury musimy być przygotowani w drugiej połowie miesiąca. Wtedy to niemal codziennie prognozowany jest deszcz ze śniegiem. Pogoda będzie negatywnie wpływać na samopoczucie, dlatego lepiej naładować „akumulatory” w pierwszej części października. W drugiej połowie prognozowane temperatury wyniosą od 5 do 8 stopni Celsjusza.

 

Jesienny wyjazd w Karkonosze to bardzo trafiony pomysł! Wybierz się i Ty!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na październik 2019 w Beskidach

 

Beskidy to region górski, który przypadnie do gustu każdemu. Szlaki dostosowane zarówno dla początkujących, jak i wykwalifikowanych miłośników gór to niezwykła przyjemność obcowania z tym regionem górskim. Podobnie, jak w całym kraju, również i tu pogodę w październiku można podzielić na dwie części. Pierwsza niemalże letnia, z temperaturami dochodzącymi nawet do 19 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca i raczej niemożliwe opady deszczu. Druga część października to już niestety gorsze informacje. Jesień pokaże się wówczas ze swojej, gorszej deszczowej strony. Na termometrach od 7 do 12 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem możliwe od 22 do 26 października.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Wybierz swój nocleg!

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

 

Jesień wkracza do Polski na dobre. W październiku pokaże się ze swojej dobrej i tej gorszej strony. Pomimo tego, warto miło spędzić czas i rozpocząć odliczanie do rozpoczęcia sezonu narciarskiego – to już w sumie nie tak długo.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Kanenori (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również