Pogoda w maju 2020 na Mazurach

Pogoda w maju 2020 na Mazurach

Maj to ten miesiąc, w którym w pełni rozpoczyna się sezon letni. Pogoda prawie letnia, coraz więcej żaglówek na jeziorach, a liczne atrakcje rozpoczynają funkcjonowanie po przerwie zimowej. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na maj 2020.

Nadeszła wiosna. Widać to na każdym kroku. Do kraju powracają bociany i żurawie, robi się coraz cieplej, na Mazurach również. Chciałoby się powiedzieć, że tylko wyruszać w wymarzone miejsce. Obecna sytuacja panująca na świecie, zmusza nas jednak do pozostania w domu. Starajmy się przez ten czas zaplanować swój wymarzony wypoczynek, zwiedzać ten region przez zdjęcia lub filmy i mieć nadzieję, że pandemia w końcu minie i w pełni będziemy mogli wkrótce cieszyć się udanym wypoczynkiem w tym niezwykłym regionie. Mazury i miejscowości się tu znajdujące to moc atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

Pierwsza połowa maja zmienna


Śnieg z deszczem na weekend majowy? Tak wskazują pierwsze prognozy. Spokojnie, nie zrobi się jednak biało. Bo temperatury będą oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Każdy kolejny dzień to wysokie temperatury i dużo słońca, z wyjątkiem okresu od 7 do 9 maja, kiedy to mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Bliżej połowy miesiąca niewykluczone również burze. Temperatury przez ten czas to wartości w okolicach od 10 do 19 stopni Celsjusza.

Druga połowa maja to jeszcze lepsza aura


W drugiej połowie miesiąca możemy mieć pewność, że wspaniała, majowa aura nas nie opuści. Wręcz przeciwnie, będzie jeszcze lepiej. Oczywiście, jak na maj przystało, w dalszym ciągu będą pojawiać się przelotne opady deszczu i burze. Jednak będzie to chwilowe i krótkotrwałe. Znak szczególny tego czasu to duża ilość słońca. A wartości temperatur będą coraz wyższe, bo dojdą nawet do wartości 20 stopni Celsjusza.

Mazurskie noce coraz cieplejsze


Nie tylko w dzień będziemy mogli cieszyć się sprzyjającą aurą. W nocy wartości temperatur będą dochodzić do 10 stopni Celsjusza. Wartości te momentami będą się wahać, wszystko w dużej mierze zależy od tego, czy wystąpią opady deszczu i burze. Jednak bez obaw, z każdym kolejnym dniem i nocą będzie coraz cieplej.

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Sprawdź nasze propozycje.

Oczekujmy na dobre wieści, planujmy wypoczynek na Mazurach – jak nie teraz to później. Terminy z powodzeniem można przełożyć. Sezon letni jest długi, dlatego miejmy nadzieje, że będzie nam dane skorzystać z uroków tego wspaniałego regionu.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Następny artykuł Zniesiono zakaz prowadzenia...

Komentarze

Zobacz również