Pomysły na wakacje dla młodzieży

Pomysły na wakacje dla młodzieży

Gdy nadchodzą wakacje, co roku wśród młodzieży szkolnej w głowie pojawia się to samo pytanie: “Co robić w wakacje i jak je spędzić, by się nie nudzić?”. Chyba każdy rodzic zauważy, że nastolatkom coraz trudniej jest dogodzić. To, co jeszcze nie tak dawno cieszyło, teraz wywołuje pogardliwe prychnięcie. Jakie pomysły na wakacje dla młodzieży mogą wywołać “efekt wow”? O tym poniższy artykuł.

Chyba każdy nastolatek zastanawia się nad tym, gdzie warto się wybrać i jak zaplanować wakacje, by nie było nudno. Nuda to najgorsze z możliwych rozwiązań i często szkoda marnować słoneczną i sprzyjającą aurę na siedzenie w domu. Warto zaplanować je tak, by te 2 miesiące były najlepszym czasem w Waszym życiu. 


Jakie oczekiwania ma nastolatek w kwestii wakacji?


Każdy nastolatek ma określone wymagania, co do towarzystwa i miejsc, w których chciałby spędzić ten wakacyjny czas. Warto podkreślić, że większość osób w młodzieńczym wieku chce stopniowo wkraczać w dorosłość, w związku z tym najlepiej, gdyby wyjazd odbył się bez rodziców, w gronie najbliższych znajomych. 


Młodsze dzieci ucieszą się z aktywnie zorganizowanego wypoczynku, niezależnie od miejsca. Wszystko traktują po prostu jako przygodę i ciekawe doświadczenie. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku nastolatków. Dużą rolę odgrywa również płeć - nie każdy lubi nocleg pod namiotem. Chłopcy może nie przywiązują do tego wagi, natomiast dziewczęta już tak - dążą do tego, by pokoje były kameralne i z łazienkami, przywiązując tym samym dużą wagę do higieny i intymności. 


Dużą rolę odgrywa również to, czy wybierzemy nocleg w górach, nad morzem, czy nad jeziorem. Bo często bywa tak, że dla większości nastolatków wędrówka po górach może być zbyt męcząca, a plażowanie nad morzem, czy jeziorem po prostu nudne.


Główne oczekiwania nastolatków w temacie wakacji to przede wszystkim:


  • nie może być nudno

  • atrakcje nie mogą być zbyt uciążliwe i męczące

  • bardziej preferowane są wyjazdy w gronie znajomych niż rodziny

  • nastolatkowie za wszelką cenę dążą do stopniowego usamodzielniania się

  • wakacje w domu za wszelką ceną starają się urozmaicać na wszelkie możliwe sposoby, korzystając z dostępnych atrakcji w mieście


Warto również podkreślić, że spokojnie można w dobry sposób zorganizować zarówno wypoczynek w mieście, jak i w atrakcyjnym turystycznie regionie.


Jak zorganizować wypoczynek dla młodzieży?


Pomysłów jest naprawdę dużo. Można je z powodzeniem rozdzielić na te, które są w stanie zorganizować rodzice, jak i takie, który każdy nastolatek jest w stanie sam sobie zorganizować. Które pomysły pozwolą miło spędzić wakacje? Przygotowaliśmy listę, naszym zdaniem, tych najfajniejszych.


Obozy sportowe i językowe


Wyjazd na tego typu wakacje, na pewno będzie obfitował we wspaniałe przeżycia. Jeśli nastolatek jest pasjonatem piłki nożnej, czy też innego sportu, to na pewno znajdzie taką ofertę, która będzie dostosowana do jego potrzeb i jednocześnie pozwoli rozwijać pasję i umiejętności związane z konkretnym sportem. Tego typu wyjazdy odbywają się głównie nad morzem lub w górach, więc przy okazji na pewno będzie czas na zwiedzanie i wypoczynek.


Doskonałą propozycją może okazać się również wyjazd na obóz językowy, na którym można we wspaniałej atmosferze uczyć się języka obcego. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nie jest to nauka typowa dla szkoły. Wszystko odbywa się poprzez zabawę i poznawanie.


Kolonie i obozy przetrwania


Kolonie to popularny sposób na mile spędzone wakacje, funkcjonujący od wielu lat. Warto podkreślić, że kolonie mogą przybrać naprawdę różnorodne formy. Każda z nich jest na pewno wyjątkowa, szczególnie, że odbywa się w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Jeśli nastolatek do tego wszystkiego zachęci również swoich kolegów, to na pewno ten wyjazd będzie udany. W grupie zawsze raźniej.


Jeśli podczas wakacji nastolatek nie potrafi usiedzieć w miejscu, to powinien zainteresować się ofertą obozów przetrwania. Spokojnie, wszystko odbywa się w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny. To wyjazd, na którym dominuje szereg dodatkowych atrakcji, takich jak wędrówki po dzikich terenach, obóz żeglarski, wind- i kitesurfing. Każdy nastolatek, który poszukuje odrobiny adrenaliny, z powodzeniem powinien skorzystać z tej propozycji.


Wyjazd ze znajomymi pod namiot


Ta kwestia może okazać się nieco dyskusyjna, bo w wielu przypadkach wszystko uzależnione jest od zgody rodziców. Z kim? Gdzie? Na jak długo? - te pytania na pewno będą standardem, gdy tylko nastolatek poprosi o zgodę na tego typu wyjazd. To zrozumiałe, że rodzice się boją i czuwają, by było jak najbezpieczniej. Wyjazd pod namiot może okazać się jednak wspaniałą, wakacyjną przygodą. Namiot można rozbić praktycznie wszędzie, nawet w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. 


Zastanawiasz się, gdzie wybrać się pod namiot? Poznaj: 4 najlepsze miejsca na wakacje pod namiotem w Polsce


Wakacje w mieście


Kto powiedział, że wakacje w mieście muszą być nudne? Jest zupełnie odwrotnie. Każdy nastolatek z powodzeniem może sam zorganizować swój czas tak, by było jak najlepiej. W okresie wakacji, większość miast organizuje wydarzenia określane jako “Wakacje w mieście”. Można to również zrobić na własną rękę i właśnie z tego korzysta większość nastolatków. Wyjście na miejski basen, spotkania ze znajomymi, wspólne wycieczki rowerowe z kolegami, wyjście do kina, czy restauracji. Te rozwiązania zagwarantują każdemu mile spędzony czas!


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Pomysły na wakacje w mieście


Ognisko ze znajomymi


Był wspomniany namiot, więc doskonałym uzupełnieniem pomysłów na wakacje dla młodzieży na pewno będzie zorganizowanie ogniska. Warto przede wszystkim pamiętać, by zorganizować to w miejscu bezpiecznym - np. na działce. Wakacyjne ognisko to element, który już na trwałe wkomponował się w atrakcje, na które młodzież decyduje się podczas wakacji.


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania, pozwolą każdemu nastolatkowi oraz jego rodzicom, zaplanować wakacje tak, by były w pełni udane i nie charakteryzowały się nudą. Warto pamiętać, że każdy nastolatek to niezwykle wrażliwa istota, a wakacyjny wyjazd jest bez wątpienia sporym wyzwaniem dla kogoś, kto porzuca stabilne i znane ścieżki dzieciństwa i próbuje kierować się swoimi własnymi decyzjami. Warto też czasem pójść na pewne ustępstwa - dotyczy to zarówno rodziców, jak i nastolatków - wtedy wszystko na pewno będzie w pełni udane!


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również