Spacer w koronach drzew w Polsce

Spacer w koronach drzew w Polsce

Spacer w koronach drzew to rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu z rodziną lub drugą połówką. Ta dość nietypowa forma rozrywki zyskuje wśród turystów coraz większe uznanie. Jeśli marzy ci się spacer w wyjątkowych okolicznościach przyrody, koniecznie musisz wybrać się do jednego z tych miejsc. Na szczęście, nie musisz jechać daleko! W Polsce wybudowano już kilka takich atrakcji. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa z nich i nie zwlekaj z wyjazdem!
Wieża widokowa w Krynicy Zdroju


To pierwsza w Polsce atrakcja, dzięki której turyści mogą spacerować w koronach drzew – i to dosłownie! Czy zdecydujesz się na taki wyjątkowy spacer?

Ta niezwykła drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Prowadzi do niej specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka”, która wznosi się stopniowo do góry, więc podejście nie jest zbyt męczące. Ale spokojnie - nie musisz niczego się obawiać! Spacer jest całkowicie bezpieczny. Zadbano nie tylko o walory estetyczne budowli, ale też o solidną konstrukcję. Łączna długość spaceru wynosi ponad kilometr. Trasa jest jednak niezwykle urozmaicona. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.

Na samą wieżę można dostać się nie tylko pieszo. Turyści, którzy z jakichś powodów nie mogą dostać na nią samodzielnie, mogą skorzystać z usług kolejki krzesełkowej Doppelmayr. Dodatkową atrakcją, którą docenią nie tylko najmłodsi, jest 60 metrowa zjeżdżalnia.


Spacer w koronach drzew w Pomiechówku


Najnowsza niezwykła atrakcja Mazowsza znajduje się niedaleko Warszawy. Choć nie jest to tak widowiskowa instalacja jak te znajdujące się na Słowacji czy w Krynicy Zdroju, to mimo wszystko spacer, który tam sobie urządzisz, okaże się niesamowitym przeżyciem. W Pomiechówku znajduje się kilka platform usytuowanych na różnej wysokości, połączonych ruchomymi mostami zwodzonymi. Wszystkie atrakcje łącznie tworzą trasę około 4 kilometrów.

Jeśli planujesz wycieczkę z dziećmi, musisz wiedzieć, że właśnie z myślą o najmłodszych przygotowano bardzo interesującą ścieżkę edukacyjną. Składa się z kilkunastu przystanków, na których możecie odpocząć i zrobić rodzinne fotografie. Na ustawionych tablicach wyczytacie wiele ciekawostek na temat świata roślin i zwierząt. Dzieci z pewnością zaciekawi też wieża widokowa, z której można obserwować przeróżne gatunki ptaków przy pomocy lornetek.

To nie koniec atrakcji dla małych turystów – po drodze napotkasz wyzwania, plac zabaw, wiklinowe figury zwierząt, polanę motyli z figurami wykonanymi w skali 50:1, ale też wyjątkową karuzelę, która napędzana jest siłą mięśni. Dorośli zaś mogą rozruszać mięśnie na plenerowej siłowni.

Spacer w koronach drzew w Poznaniu


W Poznaniu, w okolicy Jeziora Maltańskiego, znajduje się kolejna polska nadziemna kładka. W swoim najwyższym punkcie wznosi się na 13 metrów, a całość mierzy 250 metrów. Co ciekawe, atrakcja jest w zupełności darmowa, nie ma również określonych godzin otwarcia.

Spacer tą wyjątkową trasą to nie lada atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Jesteśmy pewni, że zrobi na każdym turyście wielkie wrażenie. Warto wiedzieć, że tak wyjątkowym spacer, zainteresowanych jest wiele osób. Dlatego, aby uniknąć tłumów, polecamy wybrać się na spacer w koronach drzew w godzinach porannych.

To, że będziesz zmuszony do pobudki o wczesnej porze, z pewnością zrekompensuje ci to, co zastaniesz na miejscu. Śpiew ptaków, leśny zapach i obcowanie z naturą w dość osobliwy sposób – to coś, o czym marzy każdy miłośnik przyrody. Polecamy również spacer pobliskimi ścieżkami przyrodniczymi i po pomoście wybudowanym na bagiennych terenach.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również