Sylwester 2021/22. Na topie Małopolska!

Sylwester 2021/22. Na topie Małopolska!

Już niedługo zacznie się wielkie odliczanie do sylwestra! To ostatni moment, by w miarę swobodnie wybrać odpowiednią ofertę pobytową. Liczba rezerwacji na ostatnie dni 2021 roku rośnie w szybkim tempie, a największym zainteresowaniem cieszą lokalizacje w województwie małopolskim.

Pod koniec września informowaliśmy, że Polacy zaczynają rezerwować noclegi na sylwestra. Już wtedy widać było dużą przewagę miejscowości, które położone są w województwie małopolskim. Teraz możemy potwierdzić, że ponad połowa osób (55%), które planują sylwestrowe wyjazdy, bierze pod uwagę właśnie tę część kraju.

Zobacz noclegi w województwie małopolskim:

Sylwester w Polsce. Najpopularniejsze terminy wyjazdów


Wśród turystów, którzy wysyłają zapytania o wolne noclegi w grudniu 2021, aż 70% interesuje się okresem sylwestrowym. Większość swój pobyt chce rozpocząć w czwartek 30 grudnia, by zakończyć go w Nowy Rok. Wpływ na to może mieć chęć wygodnego powrotu do domu i uniknięcia korków, na które każdego roku natykają się kierowcy, odkładający podróż na ostatnią chwilę.  

Część osób planujących wypoczynek w Małopolskiem, na pewno zechce wydłużyć go do niedzieli 2 stycznia. Jednym z powodów będzie chęć odpoczynku po szaleństwach sylwestrowej nocy, natomiast nie bez znaczenia jest także możliwość skorzystania z atrakcji, które dostępne są w topowych kurortach województwa.

Zakopane, fot. Nocowanie.pl

TOP 10 najpopularniejszych kurortów na sylwestra w woj. małopolskim


Jako że małopolskie cieszy się największym zainteresowaniem turystów, warto sprawdzić, które miasta i miejscowości będą najbardziej zatłoczone w sylwestra. W topowej dziesiątce są przede wszystkim górskie lokalizacje - zarówno w Tatrach, jak też Pieninach oraz Beskidach.

Zobacz oferty noclegów:
Twój Domek

Twój Domek

Kościelisko, ul. Karpielówka Boczna

Domki Kościelisko 9.0
Zakątek pod Grapą

Zakątek pod Grapą

Białka Tatrzańska, ul. Pod Grapą

Kwatery i pokoje Białka Tatrzańska 9.8


Na pierwszym miejscu uplasowało się oczywiście Zakopane, gdzie trafiło prawie 50% wszystkich zapytań o wolne noclegi na sylwestra, jakie turyści wysłali do obiektów noclegowych w województwie małopolskim. Turystyczna dominacja Zakopanego powoli przestaje zaskakiwać, miasto zawsze znajduje się na czołowych lokatach najpopularniejszych destynacji.

Kolejne miejsca na podium także należą do tatrzańskich miejscowości. Na drugim mamy Białkę Tatrzańską (9%), a na trzecim Kościelisko (4,5%). Widać tu ogromną przewagą, jaką stolica polskich Tatr ma nad innymi miejscowościami regionu. Dla turystów jest to dobra wiadomość, ponieważ nadal mogą znaleźć atrakcyjny nocleg w blisko Zakopanego, ale w o wiele spokojniejszej lokalizacji.


Szczawnica, fot. Nocowanie.pl

Tuż za podium uplasowała się Szczawnica, jeden z piękniejszych kurortów w Pieninach. Jest to znane uzdrowisko, które zimą otwiera przed turystami szereg możliwości. Są to szaleństwa na stokach Palenicy, Szafranówki i Areny Narciarskiej Jaworki-Homole. Część z tamtejszych tras ma homologację FIS! Uroku nie traci ukryty pod śniegową kołderką Park Zdrojowy z licznymi zabytkami. Sylwester w Szczawnicy może być naprawdę fantastycznym przeżyciem.

Podobnie jak w Krynicy-Zdroju, która w tej zajmuje piąte miejsce w województwie. Miasto jest znanym uzdrowiskiem, a także ośrodkiem sportów zimowych. Najchętniej wybierane są stoki na Jaworzynie Krynickiej i Słotwiny Arenie. Oprócz tego na turystów czekają trasy narciarstwa biegowego, łączące kurort z malowniczym Tyliczem. Można również skorzystać ze szlaków dla ski-tourowców.

Zobacz noclegi w Szczawnicy i Krynicy-Zdroju:
Apartament Kwiatowy

Apartament Kwiatowy

Szczawnica, ul. Zaskalskie

Apartamenty Szczawnica 9.9
Hotel Orlik***

Hotel Orlik***

Krynica-Zdrój, ul. Tadeusza Kościuszki

Hotele Krynica-Zdrój 9.3
Pieniński Mak

Pieniński Mak

Szczawnica, ul. Osiedle XX-lecia

Kwatery i pokoje Szczawnica 9.8


Gdzie jeszcze Polacy planują spędzić sylwestra? Na liście dziesięciu najpopularniejszych lokalizacji w małopolskim jest Murzasichle, Poronin, Bukowina Tatrzańska, Zawoja oraz Krościenko nad Dunajcem.

Następny artykuł Weekend we Wrocławiu. Gdzie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej