Szukam noclegu - dlaczego warto korzystać?

Twój obiekt znajduje się w popularnym turystycznie regionie? Masz do dyspozycji wolne miejsca w swoim pensjonacie? Opcja „Szukam noclegu” została stworzona właśnie dla Ciebie. To niezwykłe ułatwienie, zarówno dla Ciebie, jak i turystów – Ty jesteś w stanie zapełnić wolne miejsca w swoim obiekcie, a turyści na ostatnią chwilę mogą znaleźć nocleg w wymarzonym miejscu. Prawda, że proste?

Bardzo często zdarza się, że rezerwacja w popularnych obiektach i regionach odbywa się dużo wcześniej niż miesiąc, czy 2 miesiące przed planowanym terminem pobytu. Niezależnie od sezonu, takie miejsca jak Zakopane, czy Trójmiasto będą cieszyć się zainteresowaniem praktycznie przez cały rok.

 

Z myślą o turystach i właścicielach obiektów noclegowych, wprowadziliśmy zapytania „Szukam noclegu”, która stanowi duże ułatwienie dla osób szukających noclegu na ostatnią chwilę i jednocześnie pomaga zapełnić wolne miejsca w Twoim obiekcie, o ile oczywiście je posiadasz.

 

Szukam noclegu – co to takiego?

 

Ze statystyk wynika, że turyści rozpoczynają poszukiwania obiektu na wakacje już w zimie. Często zdarza się, że nie mają tego jednego, upatrzonego, tylko są niezdecydowani. W tym celu wysyłają zapytania, w którym wskazują okres, w którym chcieliby przyjechać w konkretne miejsce, z kim i za ile.

 

Zapytania „Szukam noclegu”, bo o nich mowa, otrzymuje każdy obiekt, którego dotyczą wskazane przez turystę parametry.

 

Ty ze swojej strony możesz udzielić odpowiedzi na takie zapytanie, jeśli posiadasz pokój dla wskazanej liczby osób w konkretnym terminie. Postaraj się zachęcić opisem, ceną i zaproszeniem do skorzystania z Twojej oferty. Kto wie, może to właśnie Twój obiekt wybierze poszukujący noclegu turysta.

 

Bardzo często podczas wyszukiwania noclegu, turyści kierują się ceną. O tym, jak wpływa na decyzję zakupową przeczytasz tu: Jak cena wpływa na decyzję zakupową?

 

Niestety wiele takich ogłoszeń pozostaje bez odpowiedzi, dlatego też warto jest udzielić odpowiedzi na takie pytania. Pozwoli Ci to być może zapełnić swój kalendarz z terminami i odpowiednio wypromuje Twój obiekt. Pokaże to w ten sposób Twoje zainteresowanie gośćmi, chęć pomocy z Twojej strony. Warto jest wysłać do takiej osoby spersonalizowaną wiadomość i zachęcić do dokonania rezerwacji.

 

Przykład typowego zapytania „Szukam noclegu” i odpowiedzi ze strony obiektu

 

Aby zobrazować procedurę związaną z zapytaniami „Szukam noclegu”, pokażemy na jakiej zasadzie to działa. Dla przykładu obiekt, znajdujący się nad morzem, np. we Władysławowie otrzymuje przykładowe zapytanie:

 

„Witam. Poszukuję noclegu we Władysławowie dla 2 osób w terminie od 1 do 10 sierpnia. Niska cena. Jak najbliżej plaży.”

 

Wszystkie zapytania turystów o dany termin znajdziesz w panelu administracyjnym Twojego obiektu, po lewej stronie, w zakładce „Szukam noclegu”. Warto podkreślić, że Ty, jako właściciel obiektu we Władysławowie otrzymasz również zapytania związane z regionem Morza, Kaszub – bo bardzo często się zdarza, że turyści nie mają sprecyzowanych planów związanych z miejscowością. Twoją rolą w tym przypadku jest zachęcić go, by wybrał właśnie pobyt w Twoim obiekcie i we Władysławowie. Możesz więc odpisać:

 

„Dzień dobry,


posiadamy w ofercie pokój 2-osobowy w terminie od 1 do 10 sierpnia. Pokój z łazienką, ręczniki do dyspozycji, klimatyzacja, telewizor, Wi-Fi na terenie całego obiektu. Cena za dobę wynosi 60 zł od osoby. Do plaży 300 metrów.


Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu w Willi X”

 

Musisz skupić się na tym, by w krótki i zwięzły sposób przekazać wszelkie najważniejsze informacje, związane z zapytaniem turysty. Kilka zdań w zupełności wystarczy. Twój gość widząc kilkustronicowy opis z pewnością po przeczytaniu kilku pierwszych zdań zrezygnuje z dalszej lektury, a przecież to chyba nie o to chodzi. Jeśli będzie zainteresowany ofertą, to z pewnością się z Tobą skontaktuje i zapozna się ze wszystkimi pozostałymi szczegółami.

 

Korzyści wynikające z zapytań „Szukam noclegu”

 

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, zapytania „Szukam noclegu” to pakiet korzyści dla obu stron.

 

Co Ty zyskujesz?

 

- możesz swobodnie zarządzać rezerwacjami w Twoim obiekcie związanymi z wolnymi pokojami

- zwiększasz obłożenie w konkretnym czasie

- reklamujesz swój obiekt, bo na Twoją odpowiedź zwrócą uwagę również i inni turyści, przeglądający zapytania

- masz turystów dosłownie „na wyciągnięcie ręki”

- zwiększasz zasięg swojej oferty

 

Co zyskują turyści?

 

- znajdą nocleg w wymarzonym miejscu i w konkretnym terminie

- oferta dopasowana do ich potrzeb

- mogą wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę spośród odpowiedzi udzielonych przez właścicieli obiektów noclegowych

- bezpośredni kontakt z właścicielem obiektu

- możliwość znalezienia noclegu „last minute”

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł w trafny sposób przekonał do korzystania z tych zapytań. Przekonaj się i sprawdź jakie proste potrafi być znalezienie gości zainteresowanych noclegiem w Twoim regionie.

 

fot. langll (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również