Wrocław - weekend z dzieckiem

Wrocław - weekend z dzieckiem

Wakacje i lato coraz bliżej. Rodzinny wyjazd do popularnych polskich miast może okazać się niezwykłą przygodą. Szczególnie polecanym miejscem jest Wrocław, w którym można się zakochać o każdej porze roku.

Wrocław jest miastem dla każdego. Planując wyjazd z dzieckiem, warto szczególnie zwrócić uwagę na takie atrakcje, które w dużej mierze będą przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci. Spokojnie, jest z czego wybierać. Czas wolny spędzony w tym mieście powinien być wypełniony do samego końca, a rodzice, jak i dzieci powinny być zadowoleni.


Będąc we Wrocławiu, musimy zdać sobie sprawę z tego, że to co nas zachwyca, niekoniecznie może spodobać się naszym dzieciom. Musimy wybrać przede wszystkim takie miejsca, które będą odpowiednie dla naszych pociech, bo to one są podczas tego wyjazdu najważniejsze.


Co zwiedzać z dziećmi we Wrocławiu?


Jako, że prawie każdy uwielbia wrocławską starówkę, to naszym dzieciom ten pomysł może niekocznie przypaść do gustu. Warto kierować się przede wszystkim tym, by było spokojnie i z dala od tłumów, które w mieście są obecne każdego miesiąca. W tym artykule podpowiemy, jakie miejsca wybrać, by zaliczyć weekendowy pobyt we Wrocławiu do tych udanych.


Wizyta w Parku Staromiejskim


Chyba każdy z nas lubi wypoczynek na świeżym powietrzu, w otoczeniu wspaniałej przyrody. W tym przypadku podczas weekendowego wyjazdu z dziećmi doskonale sprawdzi się wizyta w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek. Z powodzeniem można tu rozłożyć koc na trawie i zorganizować rodzinny piknik. Dzieci nie powinny się nudzić, bo znajdziemy tu wspaniały plac zabaw, który na pewno spełni ich oczekiwania. Podłoże placu jest miękkie, wobec czego nasze dzieci będą mogły się tu bezpiecznie bawić. Warto również podkreślić, że w tym miejscu, w okresie wiosenno-letnim działa klasyczna karuzela typu francuskiego, która na pewno będzie idealną atrakcją dla najmłodszych. Przed wejściem do parku działa fontanna z krasnalami, przy której można się schłodzić w upalne dni.


W poszukiwaniu wrocławskich krasnali


Chyba każdy wie, że Wrocław to miasto krasnali. To dobra propozycja dla wytrwałych i żądnych przygód turystów, ponieważ znalezienie wszystkich nie jest wcale takie proste. Warto pokazać je dzieciom i zabawić się wspólnie z nimi w poszukiwanie krasnali w określonych punktach miasta. Dodajmy, że czas spaceru szlakiem krasnali zajmuje około 2 godzin. Krasnale znajdują się w całym mieście. Często ukrywają się w takich miejscach, o których nawet byśmy nie pomyśleli. Dziecko odnajdując kolejne z nich, może czerpać z tego prawdziwą frajdę i przyjemność.


Wizyta w ZOO, Afrykarium i Kolejkowie


To bez wątpienia jedne z najważniejszych atrakcji w mieście, z których nasze dzieci powinny być niezwykle zadowolone, nawet te najbardziej wybredne. Tu po prostu nie można się nudzić. 


ZOO we Wrocławiu uznawane jest za jedno z najlepszych i najpiękniejszych w Polsce. Miejsce to można z powodzeniem odwiedzać przez cały rok. To idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Wartym uwagi miejscem podczas pobytu w ZOO jest Afrykarium, czyli jedyne na świecie oceanarium, które w pełni poświęcone zostało faunie Afryki. Na dzieciach niezwykłe wrażenie bez wątpienia zrobią olbrzymie akwaria, kolorowe rybki, żółwie rekiny, czy płaszczki. Warto odwiedzić to miejsce.


Będąc we Wrocławiu z dziećmi, nie sposób jest ominąć atrakcji, która jest jedną z popularniejszych wśród rodzin. Mowa tu oczywiście o Kolejkowie, czyli jedna z większych w Polsce makieta kolejki. Cała wystawa podzielona została na kilka części, tak by wzbudzić zainteresowanie najmłodszych. Znajdziemy tu np. gospodarstwa, zabytki, a nawet szczyty górskie. W centralnym miejscu wystawy znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.


A może do Hydropolis?


Nasze dzieci na pewno nie będą się nudzić w kolejnej z atrakcji miasta, jaką bez wątpienia jest wodny świat, czyli Hydropolis. To nic innego, jak centrum wiedzy poświęcone wodzie. W prosty sposób zaczerpniemy tu wiedzy o każdym szczególe związanym z wodą. A wszystko pokazane tak, by wzbudzić zainteresowanie dziećmi. Musimy być przygotowani na to, że spotkamy tu dużo wycieczek szkolnych. Możemy tu wziąć udział w licznych eksperymentach, podziwiać wodny świat, a nawet stworzyć własną chmurę. Na uwagę z pewnością zasługuje wodna drukarka, które znajduje się tuż przed wejściem do budynku.


Wybierz się z dzieckiem w podróż zabytkowym tramwajem


Będąc w centrum Wrocławia, warto jest się udać w kierunku Placu Teatralnego, skąd w okresie od maja do końca października, swój kurs rozpoczyna zabytkowy tramwaj. Warto podkreślić, że wyrusza on o godzinie 12.00. Trasa przejażdzki prowadzi wokół najciekawszych wrocławskich zabytków. Tuż przy Hali Stulecia tramwaj ma postój, dzięki czemu możemy zwiedzić Pergolę i wspólnie z dziećmi podziwiać tutejszą Fontannę Multimedialną.


Cennik biletów zabytkowych tramwajów:

ulgowy – 2 zł, w obie strony – 3 zł,  pełnopłatny – 4 zł, w obie strony – 6 zł, za przejazd na trasie z przewodnikiem: ulgowy – 2 zł, pełnopłatny – 3 zł.


Rejs statkiem po Odrze - atrakcja nie tylko dla dzieci


Niewątpliwą atrakcją dla całych rodzin z dziećmi będzie możliwość skorzystania z rejsu statkiem po Odrze. Z tej perspektywy możemy podziwiać wspaniałe zabytki miejscowości. Tego typu atrakcja na pewno będzie wyjątkowa dla najmłodszych. Ciekawym rozwiązaniem dla całej grupy będzie tutejszy tramwaj wodny lub statek pasażerski. Tutejsze rejsy rozpoczynają się tuż przy Wyspie Słodowej, dlatego też, jeśli mamy taką okazję, zwiedzić to miejsce, które szczególnie w sezonie letnim tętni prawdziwym życiem. Pełno tu stoisk gastronomicznych, znajdziemy też place zabaw, dlatego nasze dzieci powinny być zadowolone.


Wybierz się z dzieckiem na Jarmark Bożonarodzeniowy


Każdego roku, od drugiej połowy listopada do końca grudnia we Wrocławiu organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest szczególnie popularny wśród dzieci. To tylko tu każdy ma niepowtarzalną okazję spotkania Świętego Mikołaja i jego pomocników - elfów. W weekendy odbywają się tu koncerty, również z udziałem dzieci. Na pociechach szczególne wrażenie powinno zrobić rozświetlenie choinki, które zawsze ma miejsce w przeddzień Mikołajek. 


Podziwiaj całą panoramę Wrocławia


Chcesz zobaczyć niezwykłą panoramę Wrocławia? Jest wiele miejsc, które Ci to umożliwią. Można tu wymienić chociażby słynny Most Pokutnic, wieżę na Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, wieżę na katedrze na Ostrowie Tumskim, Muzeum Współczesne we Wrocławiu czy najwyższy budynek we Wrocławiu – Sky Tower. Każde z tych miejsc jest magiczne i pozwala podziwiać niezwykłe widoki miasta z nieco innej perspektywy. Najwyższym budynkiem jest oczywiście Sky Tower z punktem widokowym, zlokalizowanym na 49 piętrze budynku. I to właśnie to miejsce powinno zrobić niezwykłe wrażenie na naszych dzieciach.


Weekend z dziećmi we Wrocławiu - jak znaleźć nocleg?


Jednym z warunków udanego wypoczynku jest znalezienie odpowiedniego noclegu. Nie zawsze jest to proste. Powinniśmy szukać przede wszystkim miejsc, przystosowanych do goszczenia rodzin z dziećmi. Wiele obiektów jest do tego przystosowanych i w swojej ofercie zamieszcza informacje o niezbędnych udogodnieniach, jeśli planujemy wypoczynek z dziećmi. We Wrocławiu znajdziemy głównie hostele, hotele i apartamenty.


Listę obiektów, które są przystosowane do przyjmowania najmłodszych, znajdziemy w ofercie specjalnej Urlopy z małymi dziećmi we Wrocławiu. Tu na pewno znajdziemy coś, co sprosta naszym oczekiwaniom.

 

Źródło: 

Następny artykuł Święta i dni wolne od pracy...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej