Pogoda na 1 tydzień listopada 2018

Jaka będzie pogoda na pierwszy tydzień listopada? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę i znamy już odpowiedź na to pytanie.

Pogoda na 1 tydzień listopada nad morzem


W pierwszym tygodniu listopada nad morzem będzie można spodziewać się dwucyfrowych temperatur. Mają one oscylować pomiędzy 10 a 12 stopniami Celsjusza. Trzeba także przygotować się na zachmurzenia oraz opady deszczu, które mają pojawić pomiędzy 1 a 4 listopada. W kolejnych dniach na całym pasie wybrzeża nastąpi lekka poprawa pogody – deszczowe chmury ustąpią, będzie również więcej przejaśnień.

 

Pogoda na 1 tydzień listopada na Mazurach


Pierwszy tydzień listopada na Mazurach będzie pochmurny – synoptycy nie wykluczają również opadów słabego deszczu, które w regionie miałyby pojawić się 3 i 5 listopada. Wiele osób interesuje także prognoza na uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia będzie pochmurno, a temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Takie wartości zobaczymy na termometrach również w kolejnych dniach pierwszego tygodnia listopada.

 

Pogoda na 1 tydzień listopada na Lubelszczyźnie


Lubelszczyzna w pierwszym tygodniu listopada może być pochmurnym regionem z niewielkimi przebłyskami słońca. Synoptycy nie przewidują jednak opadów deszczu – te prawdopodobnie pojawią się dopiero po 7 listopada. Temperatura w pierwszym tygodniu miesiąca uplasuje się na poziomie 12 stopni Celsjusza. Jak pokazują długoterminowe prognozy, początkowe dni listopada będą najcieplejsze, w kolejnych nadejdzie spore ochłodzenie.

 

Pogoda na 1 tydzień listopada w centralnej Polsce


W centralnej części kraju w pierwszym tygodniu listopada na termometrach zobaczymy wartości dwucyfrowe – maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Poza tym synoptycy zapowiadają duże zachmurzenia z prawdopodobnymi opadami, deszcz może pojawić się 3 oraz 5 listopada. W kolejnych dniach zrobi się zdecydowanie chłodniej, możliwe też, że lekko poprószy śnieg.

 

Pogoda na 1 tydzień listopada w Wielkopolsce


Również w Wielkopolsce w pierwszym tygodniu listopada utrzymają się temperatury sięgające 12 stopni Celsjusza. Choć 1 i 2 listopada będzie jeszcze sucho, to w kolejnych dniach należy spodziewać się opadów deszczu o zróżnicowanym natężeniu. Później chwilowy oddech, czyli sporo przejaśnień.

 

Pogoda na 1 tydzień listopada w górach

 

Pogoda w Beskidach

Według synoptyków w Beskidach trzeba przygotować się na deszczowy pierwszy tydzień listopada. Opady pojawią się już 1. i pozostaną przynajmniej do 7. Temperatury, jakie w tym czasie da się odczuć, będą oscylować w granicach 11-13 stopni Celsjusza.

 

Szukasz noclegów w regionie? Sprawdź te miejscowości, wejdź:
Noclegi w Brennej

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Z kolei w Bieszczadach listopad rozpocznie się bardzo słonecznie. Pomiędzy 1 a 3 listopada można spodziewać się wielu rozpogodzeń, później jednak nad region nadciągną deszczowe chmury. Temperatura w tym czasie uplasuje się na poziomie 8-11 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Karkonoszach

W pierwszym tygodniu listopada w Karkonoszach będzie sporo chmur, z których może przelotnie padać. Długoterminowe prognozy wskazują najbardziej prawdopodobne momenty wystąpienia deszczu – to 3 oraz 5 listopada. Poza tym należy przygotować się także na niższe niż w innych regionach temperatury. Słupki rtęci w tym czasie wskażą od 7 do 10 kresek.

 

Pogoda w Pieninach

Pierwsze dni listopada w Pieninach upłyną pod znakiem zachmurzeń ze sporymi przebłyskami słońca. Jedynie na 1. zapowiadane są opady – później deszczowy chmury na kilka dni ustąpią. Ich powrót zapowiadany jest na 5 listopada i tym razem pozostaną do końca tygodnia. Temperatura w pienińskich kurortach w pierwszym tygodniu listopada uplasuje się na poziomie 12-14 stopni.

 

Gdzie rezerwować noclegi w Pieninach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Pierwszy tydzień listopada w Tatrach będzie pochmurny, synoptycy przewidzieli również przelotne opady, które staną się szczególnie intensywne w drugiej połowie tygodnia. Temperatury mają oscylować pomiędzy 7 a 11 stopniami Celsjusza.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Oleg Magni / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również