Pogoda na 1 tydzień października 2018

W pierwszym tygodniu października pogoda będzie sprzyjać planom wyjazdowym. Wysokie temperatury i dużo słońca – tego właśnie oczekujemy po wczesnej jesieni. Sprawdźmy szczegółowe prognozy na pierwsze październikowe dni.

Pogoda w 1 tygodniu października nad morzem


Pierwszy tydzień października nad morzem będzie ciepły i dość słoneczny. Temperatury uplasują się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza (od około 19 do 16). Meteorolodzy zapowiadają także zachmurzenia, a na 3 października deszcz. Opady mają jednak ominąć zachodnie krańce wybrzeża – przede wszystkim okolice Międzyzdrojów i Świnoujścia.

 

Pogoda w 1 tygodniu października na Mazurach


Pierwsze dni października na Mazurach będą ciepłe i przeważnie słoneczne. Opady deszczu mogą pojawić się 3 oraz 5 października, jednak nie będą długie ani intensywne. Według synoptyków najcieplejszy będzie początek tygodnia – temperatura wyniesie około 17 stopni Celsjusza. W weekend nadejdzie ochłodzenie, w niedzielę słupki rtęci spadną w okolice 9 kresek.

 

Jeśli wyjeżdżasz na Mazury, sprawdź oferty noclegowe w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Iławie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda w 1 tygodniu października w górach

 

Poznaj prognozę na cały miesiąc i nie daj zaskoczyć się pogodzie w górach! Wejdź i zobacz: Pogoda w górach w październiku 2018

 

Pogoda w Beskidach

Pogoda w Beskidach w pierwszym tygodniu października na pewno będzie sprzyjać turystom, którzy planują wyprawy na szlaki. Synoptycy zapowiadają bardzo ciepłe dni z temperaturami na poziomie 19-20 stopni Celsjusza. Poza tym od 1 do 5 października będzie słonecznie, a słabe opady i ochłodzenie zapowiadane są dopiero na weekend. W niedzielę 7 października słupki rtęci spadną zaledwie do 11 kresek...

 

Szukasz ofert noclegowych w regionie? Zobacz:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Początek października w Bieszczadach będzie słoneczny i dość ciepły. Temperatury w tym czasie wyniosą od 11 do 18 stopni Celsjusza. Jak pokazują długoterminowe prognozy, najchłodniej zapowiada się 1 października, później zrobi się o wiele cieplej. Niestety na weekend przewidywane jest załamanie pogody – w sobotę może popadać, natomiast w niedzielę ochłodzi się nawet do 8 stopni.

 

Pogoda w Karkonoszach

Słonecznego pierwszego tygodnia października można spodziewać się także w Karkonoszach, chociaż na środę 3 października zapowiadany jest deszcz lub nawet burza z piorunami. Temperatury mają oscylować pomiędzy 16 a 18 stopniami Celsjusza. W weekend pogoda trochę się zepsuje – w sobotę zacznie się chmurzyć, a w niedzielę słupki rtęci spadną do około 6 kresek.

 

Pogoda w Pieninach

W Pieninach prognozy na pierwszy tydzień października są zdecydowanie najlepsze. Według synoptyków termometry pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza, poza tym ma być bardzo słonecznie. Opady zapowiadane są dopiero na sobotę, natomiast w niedzielę trzeba spodziewać się spadku temperatur (do około 12 stopni).

 

Planowanie jesiennych wyjazdów w Pieniny rozpocznij od rezerwacji noclegu. Wejdź i zobacz:
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Bardzo słonecznego pierwszego tygodnia października można spodziewać się również w Tatrach. Będzie także bardzo ciepło, nawet 17 stopni Celsjusza. Niestety, pogoda pogorszy się w niedzielę 7 października. Na ten dzień zapowiadane jest ochłodzenie nawet do 9 stopni.

 

Sprawdź prognozy na pozostałe tygodnie października, zobacz:
Pogoda na 2 tydzień października 2018
Pogoda na 3 tydzień października 2018

Pogoda na 4 tydzień października 2018

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. Couleur (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również