Pogoda na 2 tydzień marca 2019

Jakiej pogody należy się spodziewać w drugim tygodniu marca? Przedstawiamy długoterminowe prognozy na podstawie przewidywań specjalistów z AccuWeather.

Pogoda na 2 tydzień marca nad morzem


W drugim tygodniu marca w pasie wybrzeża dominować będzie pogoda typowa dla okresu przejściowego, jakim jest przedwiośnie. Odczuwalne temperatury uplasują się na poziomie kilku stopni powyżej zera – na termometrach zobaczymy od 2 do nawet 8 kresek. Najwyższe wartości zostaną odnotowane na zachodzie – w okolicach Międzyzdrojów i Świnoujścia. Poza tym synoptycy zapowiadają też wystąpienie opadów, zarówno marznącego deszczu, jak i deszczu ze śniegiem.

 

Pogoda na 2 tydzień marca na Mazurach


Jak będzie wyglądać pogoda na drugi tydzień marca w obrębie Wielkich Jezior Mazurskich? Długoterminowa prognoza nie ma litości, synoptycy sygnalizują możliwość pojawienia się śniegu. Opady będą dość intensywne, a do tego sypać ma właściwie codziennie. Oprócz tego trzeba przygotować się na niezbyt wysokie temperatury, które nie przekroczą 3 stopni Celsjusza.

 

Chcesz doświadczyć uroków zimy na Mazurach? Sprawdź ofertę noclegów w regionie, zobacz:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Iławie
Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na 2 tydzień marca w górach


Biorąc pod uwagę intensywne opady śniegu, które występują w górskich rejonach naszego kraju, trzeba przygotować się na dość długą zimę. Czy białe krajobrazy będą jeszcze powszechne w drugim tygodniu marca? Sprawdźmy, co na temat mówią synoptycy, którzy przygotowują długoterminową prognozę pogody.

 

Pogoda w Bieszczadach

W drugim tygodniu marca zima może jeszcze o sobie przypomnieć… Bardzo prawdopodobne będzie pojawienie się śniegu, który mocniej sypnie w pod koniec tygodnia. Wcześniej również może nieco poprószyć, chociaż białego puchu nie będzie za dużo. Taka sytuacja zapowiadana jest dla południowych krańców regionu, natomiast w jego północnej części aura przedstawia się trochę łagodniej. Synoptycy nie przewidują bowiem mocniejszych opadów śniegu, zamiast tego spodziewają się śniegu z deszczem. W drugim tygodniu marca temperatury w Bieszczadach będą bardziej zimowe niż wiosenne – słupki rtęci wskażą od 0 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

 

Jeśli szukasz ciekawych ofert noclegowych w regionie, koniecznie sprawdź te miejscowości, zobacz:
Noclegi w Cisnej
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

Beskidzkie kurorty w drugim tygodniu marca odnotują temperatury rzędu 4-5 stopni Celsjusza. Nie oznacza to jednak, że poczujemy wiosnę – synoptycy informują bowiem o możliwości wystąpienia przelotnych opadów śniegu oraz o dużym zachmurzeniu. Według dostępnych prognoz, najbardziej pogodnym, a zarazem najchłodniejszym, dniem ma być środa 13 marca. Słupki rtęci spadną wtedy w okolice trzeciej kreski, jednak słońce powinno zrekompensować spadek temperatury.

 

Sprawdzając oferty noclegowe w Beskidach, nie zapominaj o kurortach! Zobacz:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Drugi tydzień marca w Karkonoszach może być zimny – prognozy nie wykluczają lekkiego mrozu, który prawdopodobnie pojawi się w Szklarskiej Porębie. Słupki rtęci zatrzymają się w okolicach 2 stopni poniżej zera. Synoptycy zapowiadają też lekkie opady śniegu, które wystąpią na początku i pod koniec tygodnia, wolny od nich będzie wtorek (12 marca) oraz środa (13 marca), wtedy też na niebie pojawi się sporo przejaśnień.

 

W Karkonoszach warto pomyśleć o noclegu również w tych miastach, wejdź:
Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Karpaczu

 

Pogoda w Pieninach

Również pienińskie miejscowości nie będą wolne od lekkich opadów śniegu, które meteorolodzy zapowiadają na drugi tydzień marca. Poza tym czeka nas także dużo zachmurzeń… Jest też dobra wiadomość, gdyż z dnia na dzień ma robić się coraz cieplej. Słupki rtęci będą rosnąć do 6 stopni Celsjusza, chociaż trzeba przygotować się na lekkie ochłodzenie. W środę 13 marca temperatura spadnie do trzech kresek, ale na szczęście będzie to tylko jednodniowy przypadek.

 

Pogoda w Tatrach

Drugi tydzień marca w Tatrach upłynie pod znakiem dodatnich temperatur, chociaż nie będą jeszcze zbyt wysokie. Słupki rtęci mają oscylować pomiędzy 1 a 4 stopniami Celsjusza. Spadek wartości nastąpi w środę 13 marca, gdy termometry wskażą 0 stopni. Oprócz tego w regionie mogą pojawić się też lekkie opady śniegu.

 

Planując wypoczynek w regionie, zwróć uwagę na te miejsca, wejdź:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym

 

Chcesz być na bieżąco? Sprawdź prognozy na pozostałe tygodnie marca, wejdź:
Pogoda na 1 tydzień marca 2019

 

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

fot. adege / Pixabay.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również