Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019

Wraz z początkiem grudnia, myśli każdego wybiegają do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Sklepy kuszą licznymi promocjami, wszędzie obecne ozdoby i iluminacje świąteczne. Uroku tym przygotowaniom z pewnością doda padający śnieg, którego w ostatnich latach w tym okresie, jak na lekarstwo. A jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 3 tydzień grudnia 2019.

W stacjach radiowych coraz więcej świątecznych piosenek, stoki narciarskie rozpoczynają sezon, a w sklepach tłumy ludzi – to znak, że grudzień rozpoczął się na dobre. Turyści szykują się do świątecznych wyjazdów, jak i do szusowania na stokach narciarskich. Przez niektórych ten miesiąc jest niekoniecznie lubiany, głównie ze względu na kapryśną pogodę, czy też cały szał związany z przygotowaniami do świąt.

 

Z pogodą w ostatnich latach bywa różnie. Zazwyczaj jest ona kapryśna i mało zimowa. Większość osób oczekuje białych świąt, jednak nie zawsze się to sprawdza. Jak już popada to albo na początku miesiąca albo bliżej jego połowy. Przed świętami pojawia się ocieplenie i marzenia można odkładać na kolejny rok. W trzecim tygodniu grudnia w tym roku, będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie kilku kresek powyżej 0 stopni Celsjusza. Niewykluczone również, że zrobi się biało w święta – wszystko tak naprawdę uzależnione jest od regionu. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 nad morzem

 

Czy można spędzić zimę nad morzem? Można! Widać to bardzo dobrze na przykładzie osób, które z roku na rok coraz bardziej interesują się tym regionem. Wyjazdy świąteczne to jedno, ale również podczas ferii można zauważyć zainteresowanie. Ucieczka od zimy? Po części tak, bo ta pora roku nie jest tu taka straszna, a najważniejsze że można wypocząć w ciszy i spokoju. Trzeci tydzień grudnia zapowiada się ze zmienną pogodą. Śnieg nie powinien sypać, jednak mogą wystąpić opady deszczu, które pojawią się niemalże codziennie. Nie będzie to co prawda zachęcać do spacerów nad morzem, jednak sam region obfituje w liczne, wyjątkowe atrakcje.

 

Planujesz wyjazd nad morze w grudniu? Sprawdź propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Pucku

Noclegi w Karwi

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 na Mazurach

 

Każdy, kto chce zaznać ciszy i spokoju, jednocześnie przebywając w wyjątkowym miejscu, powinien wybrać Mazury. Jeziora w jesienno-zimowej szacie to prawdziwa uczta dla oczu, a i robić też jest co. Jako ciekawostkę, należy przytoczyć fakt, że funkcjonuje tu również stok narciarski, na którym narciarze mogą się oddać odrobinie szaleństwa. Kto powiedział, że na narty tylko w górach? Pogoda w 3 tygodniu grudnia raczej nie będzie sprzyjać zimowemu szaleństwu. Na termometrach od 2 do 6 stopni Celsjusza i dużo słońca. Możliwy również przelotny opad deszczu, który wystąpi 15 grudnia. Pomimo tego, warto wybrać Mazury jako miejsce swojego wypoczynku.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Wybierz ten najlepszy!

 

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Mrągowie

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w Polsce centralnej

 

To region, w którym bezapelacyjnie przygotowania do świąt są widoczne najbardziej. Galerie handlowe pełne ludzi, na rynkach miast funkcjonują lodowiska miejskie, a i niektóre miasta organizują jarmarki i kiermasze świąteczne. Tylko ta pogoda zapowiada się mało nastrojowo i zimowo. Spodziewane są opady deszczu. Zza chmur na chwilę powinno też wyjrzeć słońce. Temperatury? Na poziomie od 4 do 5 stopni Celsjusza. Pomimo nie do końca sprzyjającej aury, na pewno będzie miło i wyjątkowo.

 

Jeśli Twoje plany są związane z noclegiem w Polsce centralnej, to już dziś zarezerwuj ten najlepszy!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Gnieźnie

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w górach

 

W regionach górskich sezon zimowy rozpoczyna się na całego. W grudniu funkcjonuje już niemal każdy wyciąg narciarski. Obiekty turystyczne już gotowe na przyjazd turystów. Nic, tylko jechać i korzystać, z tego co oferują nam góry zimą. Sama atmosfera, duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów śniegu – to tylko niektóre powody, by tu zawitać. Góry w zimowej szacie robią niesamowite wrażenie – warto jest w związku z tym przekonać się o tym na własne oczy.

 

W 3 tygodniu grudnia poczujemy przedsmak zimy. Mogą pojawiać się opady samego śniegu oraz marznącego deszczu. Warto zachować w związku z tym szczególną uwagę na drogach, bo może być naprawdę ślisko. W niektórych miejscach koniecznie może okazać się użycie łańcuchów na koła. Na stokach narciarskich warunki powinny być idealne, w związku z tym warto szykować narty i wybrać się do ulubionej miejscowości. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w Tatrach

 

W Tatrach, chyba obecnie najpopularniejszym regionie górskim, przewiduje się spory ruch turystyczny, jeśli chodzi o grudzień. Jedni planują tu świąteczny urlop, a inni z kolei zimowe szaleństwo na stokach. W 3 tygodniu grudnia prognozuje się opady deszczu ze śniegiem, jak i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Na termometrach od -2 do 2 stopni Celsjusza.

 

A może Tatry? Tu o każdej porze roku jest wspaniale!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Zębie

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w Pieninach

 

W Pieninach sytuacja pogodowa podobna do tej w Tatrach, z tą różnicą, że będzie odrobinę cieplej, a i słońce czasem wyjdzie zza chmur. W grudniu również w Pieninach widoczne gołym okiem będą przygotowania do sezonu zimowego. Stoki, atrakcje, lodowiska – jest z czego wybierać. Dzięki doskonale rozwiniętej bazie noclegowej, możesz tu miło spędzić czas. Jeśli chodzi o temperatury, to wartości powinny się wahać od 0 do 4 stopni Celsjusza. Pieniny to dobry pomysł na wypoczynek w grudniu.

 

Marzysz o wyjeździe w Pieniny? Już dziś zarezerwuj dla siebie nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Łapszach Niżnych

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w Bieszczadach

 

Są osoby, które nie wyobrażają sobie wyjazdu w Bieszczady, niezależnie od pory roku. Ten region cieszy się niesłabnącą popularnością. W grudniu widoczne jest szczególne zainteresowanie narciarzy, jak i osób planujących świąteczno-noworoczny wypoczynek. W trzecim tygodniu grudnia spodziewamy się w Bieszczadach opadów śniegu. Prognozowane temperatury zapewne spowodują jej przyrost, bo będzie od -1 do 0 stopni Celsjusza. To co? Wybierasz się w Bieszczady?

 

Urlop w Bieszczadach? To doskonały pomysł!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Lesku

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Smereku

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w Karkonoszach

 

Zmienna aura, z odrobiną słońca i opadami marznącego deszczu – tak w skrócie można scharakteryzować sytuację pogodową, z jaką będziemy mieć do czynienia w Karkonoszach. Region ten, nie tylko w grudniu, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa i turystyki górskiej, a bliskość granicy z Czechami to uzupełnienie tego, co tu najlepsze i najpiękniejsze. W 3 tygodniu grudnia zmienna aura – mogą pojawiać się przelotne opady marznącego deszczu, przez co może się zrobić ślisko. Czasem zza chmur wyjrzy również słońce. Na termometrach od 0 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza, czyli całkiem przyzwoite temperatury.

 

Poszukujesz noclegów w Karkonoszach? Sprawdź nasze propozycje!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na 3 tydzień grudnia 2019 w Beskidach

 

Na sam koniec zostawiliśmy region, który jest również chętnie wybierany przez turystów, którzy pragną wypocząć w górach. O jego atutach można by mówić wiele. Doskonale rozwinięta baza noclegowa, narciarska, przepiękne góry, liczne atrakcje – czego chcieć więcej? W 3 tygodniu grudnia aura z przewagą opadów deszczu. Możemy również liczyć na pojawiające się chwile ze słońcem. Na termometrach od 2 do 5 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy i poszukujesz noclegu? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Koniakowie

 

Trzeci tydzień grudnia to w wielu regionach przedsmak zimy i intensywne przygotowania do świąt. Pogoda będzie czasem kapryśna, a czasem sprzyjająca. Każde warunki są dobre, by wybrać się w wymarzoną podróż. To co? Dokąd jedziemy?

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Grzegorz_Adamus (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również