Pogoda na 4 tydzień czerwca 2018

Jakiej pogody mamy się spodziewać w czwartym tygodniu czerwca? Wszystko wskazuje na to, że w całym kraju będzie ciepło, chociaż nie upalnie. Według prognoz, szykuje się naprawdę ładny początek wakacji.

Pogoda na 4 tydzień czerwca nad morzem


W czwartym tygodniu czerwca w większości nadmorskich miejscowości temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Termometry wskażą od 20 do nawet 25 kresek. Wyjątek stanowić mogą okolice Łeby i Ustki, gdzie początek ostatniego tygodnia czerwca przywita wczasowiczów 17 stopniami… Na szczęście będzie słonecznie, więc można zaplanować aktywności na świeżym powietrzu. Spacer po plaży, zwiedzanie nadmorskich atrakcji czy rowerowe wycieczki to naprawdę dobry pomysł na chłodniejsze dni nad Bałtykiem. Pod koniec tygodnia nad wybrzeże nadciągną chmury, więc trzeba się przygotować na przelotne opady deszczu, a nawet niewielkie burze.

 

Szukasz noclegów na wakacje? Letnie oferty znajdziesz tutaj, wejdź: Wakacje, lato 2018

 

Pogoda na 4 tydzień czerwca na Mazurach


Bardzo ciepły tydzień szykuje się również na Mazurach. Początek będzie jednak spokojny – pomiędzy 24 a 26 czerwca termometry wskażą około 20 kresek. Później temperatura wzrośnie i w drugiej połowie tygodnia turyści wypoczywający w Krainie Tysiąca Jeziora będą się cieszyć ciepłem sięgającym 25 stopni Celsjusza. Dobrych wiadomości jest jeszcze więcej! Właściwie przez cały tydzień wczasowicze będą mogli korzystać ze słonecznej pogody. Słaby deszcz oraz przelotne burze zapowiadane są na dwa ostatnie dni czerwca i wcale nie są zwiastunem ochłodzenia.

 

Wypoczynek na Mazurach? Zacznij od sprawdzenia noclegów! Zobacz oferty w popularnych mazurskich kurortach, wejdź:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Kętrzynie

Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na 4 tydzień czerwca w górach

 

Pogoda w Tatrach

Turyści, którzy planują wyjazd w Tatry właśnie w ostatnim tygodniu czerwca, nie powinni być rozczarowani pogodą. Jednak, jak zapowiadają długoterminowe prognozy, nie ma co liczyć na upał. Temperatury sięgać będą 21 stopni Celsjusza, co może ucieszyć wczasowiczów, planujących wędrówki po tatrzańskich szlakach. Pomiędzy 24 a 27 czerwca synoptycy zapowiadają bardzo dużo słońca, natomiast od połowy tygodnia zacznie się chmurzyć. Na 28, 29 i 30 czerwca przewidywane są nawet okresowe i słabe opady deszczu, ale bez ochłodzenia.

 

Pogoda w Beskidach

Czwarty tydzień czerwca w Beskidach będzie należał do naprawdę ciepłych. Można się spodziewać temperatur wynoszących od 23 do 25 stopni Celsjusza. Poza tym większa część tygodnia upłynie pod znakiem słońca – przelotne opady deszczu oraz burze z piorunami spodziewane są dopiero w drugiej jego połowie. Warto jednak zaznaczyć, że nie wpłynie to na wysokość temperatury, jaką będą odczuwać osoby wypoczywające w Beskidach.

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach będzie kilka stopni chłodniej niż w Tatrach czy Beskidach. W okolicach Szklarskiej Poręby temperatura ustali się na poziomie 17-18 stopni Celsjusza. Będzie też dość słonecznie, chociaż od około 27 czerwca w okolicach miasta mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Prognoza dla Karpacza, innego karkonoskiego kurortu, wygląda podobnie. Termometry wskażą 19 stopni Celsjusza, pomiędzy 24 a 28 czerwca będzie słonecznie, a lekkie przelotne opady deszczu zapowiadane są na dwa ostatnie dni miesiąca.

 

Pogoda w Bieszczadach

W ostatnim tygodniu czerwca w Bieszczadach będzie bardzo słonecznie. Do 27. na niebie raczej nie zagoszczą żadne chmury. Nieco inaczej zapowiada się druga połowa tygodnia – w tym czasie nad Bieszczady nadejdzie deszcz oraz przelotne burze z piorunami. Będzie ciepło, temperatury wyniosą od około 19 do 23 stopni Celjusza.

 

Poznaj szczegółową prognozę pogody dla innych tygodni czerwca 2018. Wejdź i zobacz:

Pogoda na 1 tydzień czerwca 2018
Pogoda na 2 tydzień czerwca 2018
Pogoda na 3 tydzień czerwca 2018

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. Anisur Rahman (Unsplash.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również