Pogoda na drugą połowę grudnia 2019

Druga połowa grudnia to czas wyczekiwany chyba przez każdego. Przerwa świąteczna, koniec 2019 roku i chwila relaksu. Do tego czasu trzeba zdążyć ze wszelkimi porządkami i przygotowaniami do świąt, co niejednego przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. A jak będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na drugą połowę grudnia 2019.

Ostatnie lata pokazały, że ciężko jest o białe święta Bożego Narodzenia. Zimowa aura panuje zazwyczaj kilka dni przed świętami, a podczas nich robi się cieplej, a czasem i niemalże wiosennie. Pośród natłoku przygotowań, szału świątecznych zakupów, przy dźwiękach nastrojowej muzyki, większość z nas już myśli o tym wyjątkowym dniu i na przykład o wyjeździe w góry lub inne miejsce, w którym spędzimy ten czas. To również pozytywny czas dla narciarzy. Większość stoków narciarskich w tym czasie już będzie działać na dobre. O ile pogoda pozwoli, możliwe będzie szusowanie na nartach i cieszenie się białym szaleństwem.

 

Druga połowa grudnia zapowiada się całkiem przyzwoicie. Jest nadzieja na śnieg, ale raczej nie na święta. Przez ten czas będzie panował lekki mróz i temperatury nieznacznie przekraczające 0 stopni, a i słońce czasem wyjrzy zza chmur. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 nad morzem

 

Każdy, kto w drugiej połowie grudnia wybiera się nad polskie morze, musi się liczyć z tym, że aura będzie niezwykle zmienna i pełna licznych zjawisk pogodowych. Od 15 do 21 grudnia dużo słońca z temperaturami od 0 do 1 stopnia. Od 22 grudnia zaczną się pojawiać opady śniegu, które potrwają do Wigilii włącznie, co może zwiastować białe święta. Od 25 grudnia zrobi się na chwilę ciepło, by tuż przed Sylwestrem pojawił się na chwilę mróz i za chwilę znów ocieplenie. Takie zmiany mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Od 22 grudnia wartości temperatur będą się wahać od -1 do 4 stopni Celsjusza. Nadmorskie spacery w zimowej scenerii? To możliwe!

 

Planujesz wyjazd nad morze w drugiej połowie grudnia? Sprawdź nasze propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi w Łebie

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Ustroniach Morskich

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 na Mazurach

 

Ludzie, poszukujący ciszy i spokoju na świąteczny wypoczynek, zazwyczaj wybierają Mazury. Tu zawsze można miło spędzić czas, niezależnie czy pada śnieg, czy świeci słońce. Wspaniałe jeziora w białej szacie zawsze robią wrażenie na każdym, a okoliczne atrakcje tylko urozmaicają wypoczynek. W drugiej połowie grudnia będziemy mieć do czynienia ze zmienną pogodą – czasem zaświeci słońce, a w inne dni można spodziewać się opadów śniegu i śniegu z deszczem. Opady białego puchu prognozowane są począwszy od 21 aż do 27 grudnia – jest więc szansa, że święta będą białe. Na termometrach od -4 do 2 stopni Celsjusza. Wspaniała magia świąt na Mazurach gwarantowana!

 

Poszukujesz miejsc noclegowych na grudzień na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rynie

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w Polsce centralnej

 

Klimat nadchodzących świąt i wszechobecnego pośpiechu chyba najbardziej można odczuć w miejscowościach Polski centralnej. A wszystko to przez organizowane tutaj jarmarki i prawdziwy zakupowy szał. Każdy chce znaleźć wymarzony prezent. Wybór choinki to również prawdziwe wyzwanie. W drugiej połowie grudnia poczujemy lekki powiew zimy. Jest też szansa, że święta będą białe. Od 15 do 21 grudnia przewiduje się lekki mróz i przeważnie słoneczną aurę. Cieplej zacznie robić się w okolicach świąt. Wtedy też mogą pojawić się opady śniegu, które będą nam towarzyszyć praktycznie do samego Sylwestra. Na termometrach przez całe 2 tygodnie będziemy mogli zaobserwować wartości od -2 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Masz plany związane z wyjazdem do miejscowości w Polsce centralnej? Znajdź dla siebie nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Ciechocinku

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w górach

 

Przed nami region, który w sezonie zimowym jest chyba najbardziej oblegany. Każdy marzy o mile spędzonych świętach w górach, szusowaniu na wspaniałych stokach narciarskich, czy po prostu o mile spędzonym czasie pośród wspaniałych, górskich widoków. Każda miejscowość górska jest na swój sposób wyjątkowa i dlatego też przyciągają one tak liczne grupy turystów. O znalezieniu wolnego miejsca noclegowego na drugą połowę grudnia raczej można już pomarzyć, jednak warto jest zainteresować się tym regionem nieco później, np. w ferie zimowe.

 

Druga połowa grudnia pozwoli nam poczuć ten prawdziwy początek zimy. W jej pierwszy dzień możemy spodziewać się lekkiego mrozu. Będą pojawiać się również opady śniegu, a czasem zza chmur wyjrzy słońce. Cały ten okres zapowiada się na ogół zimowo i całkiem przyjemnie. Święta powinny być białe. A jak zapowiada się sytuacja pogodowa w poszczególnych regionach górskich? Sprawdźmy!

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w Tatrach

 

Zakopane i nie tylko – to główne kierunki Polaków w czasie, gdy rozpoczyna się zima. Chyba każdy marzy o domku z kominkiem w górach, w którym można będzie miło spędzić czas w gronie rodziny. Nie da się ukryć, że w tym czasie Zakopane przeżywa prawdziwe oblężenie, jednak jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś dla siebie! W drugiej połowie grudnia będziemy mieć do czynienia z typowo zimową pogodą. Na termometrach od -3 do 0 stopni Celsjusza. Nocami wartości te mogą spadać nawet do -11 stopni Celsjusza. Opadów śniegu możemy się spodziewać w czasie świąt i w okolicach Sylwestra. Pozostałe dni piękne i słoneczne!

 

Planujesz wyjazd w Tatry? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Witowie

Noclegi w Gliczarowie Górnym

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w Pieninach

 

Miłośnicy narciarstwa, jak i również turyści poszukujący ciszy i spokoju, wybierają bardzo często na swoje zimowe wyjazdy region Pienin. Malownicze widoki, wspaniałe trasy spacerowe, dobrze przygotowane stoki – to jasny znak, że warto tu przyjechać, nie tylko w sezonie letnim. Coraz większa grupa osób, chcąc spędzić święta w górach, wybiera również właśnie miejscowości tego regionu. Druga połowa grudnia ze zmienną aurą. Przeważać będą jednak słoneczne dni. Opadów śniegu można spodziewać się w czasie świąt oraz w Sylwestra i Nowy Rok. Temperatury będą się wahać od -2 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. Każdy kto chce poczuć prawdziwy powiew zimy, powinien się wybrać chociażby w Pieniny.

 

A może Pieniny? Tu zawsze miło spędza się czas!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w Bieszczadach

 

O tym, że warto poznać Bieszczady nie tylko w okresie letnim, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Piękne widoki, malownicze tereny, liczne atrakcje, czy też doskonale przygotowane stoki narciarskie to jasna przesłanka, że tu również jest wyjątkowo w zimie. Zainteresowanie turystów tym regionem w okresie zimowym wzrasta z roku na rok. Podkreślić należy, że dzieje się tak nie przypadkowo, bo tu po prostu zawsze miło spędza się czas. Tu, w drugiej połowie grudnia, będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją pogodową, z tą różnicą że przeważać będzie słońce. Śnieg możliwy dopiero po świętach oraz w Sylwestra i Nowy Rok. Każdy, kto marzy o białych świętach w Bieszczadach, może mieć jeszcze jednak nadzieję na to, że sytuacja pogodowa się zmieni. Póki co, prognozuje się temperatury od -5 do -1 stopnia Celsjusza.

 

Marzysz o zimowym wyjeździe w Bieszczady? Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w tym regionie!

 

Noclegi w Uhercach Mineralnych

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Baligrodzie

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w Karkonoszach

 

Początek zimy w Karkonoszach, nie mogło być inaczej – również zimowy. Narciarze, dzieci i miłośnicy zimy powinni w związku z tym być zadowoleni. Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa. Wystarczy wspomnieć chociażby o Polanie Jakuszyckiej. Sam region jest bogaty w liczne atrakcje, dlatego warto poznać go również od tej zimowej strony. Druga połowa grudnia pogodowo podobna do pozostałych regionów górskich. Pierwsze dni z mrozem i słońcem. Opady śniegu zaczną się pojawiać od 21 grudnia i potrwają niemalże do zakończenia 2019 roku. Słupki rtęci w tym okresie pokażą od -3 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza.

 

Karkonosze to idealny region na wyjazd o każdej porze roku! A Ty? Znalazłeś już swój nocleg?

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na drugą połowę grudnia 2019 w Beskidach

 

Marząc o wyjeździe w Beskidy, warto jest zdać sobie sprawę z tego, że również i ten region znajduje się w czołówce wybieranych regionów górskich na zimowy wyjazd. Panuje tu wspaniały klimat, baza noclegowa jest doskonale rozwinięta, a i tras narciarskich jest całkiem sporo. W odróżnieniu od wcześniej wspomnianych regionów, będzie tu nieco cieplej. Mróz nie będzie już tak uprzykrzał życia. Opady śniegu możliwe w święta i w okolicach Sylwestra. Przeważać na ogół będą słoneczne dni. Prognozowane temperatury w drugiej połowie grudnia wyniosą od -1 do 3 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Brennej

 

Druga połowa grudnia to niezwykle intensywny czas. Niech więc będzie on wypełniony spokojem i planami związanymi z podróżami. Mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie wiele wspaniałych przeżyć, związanych z odkrywaniem nowych miejsc.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Postmans (pexels.com, CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Julia

4 dni temu
Zapowiada się naprawdę mroźna zima. Jeśli prognozy się sprawdzą to będzie jakaś masakra przy takich mrozach.

Zobacz również