Pogoda na listopad 2019

Na przestrzeni ostatnich lat, listopad pokazał, że jest miesiącem, w którym możemy poczuć przedsmak zimy. Przymrozki to już norma. A opady śniegu? Z tym bywa różnie, ale zazwyczaj w niektórych regionach już się pojawiają. A jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na listopad 2019.

O listopadzie można by mówić wiele. Zgodnie z polskimi powiedzeniami: „Jak listopad ciepły – marzec mrozem przewlekły. Gdy zbyt długa złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima” lub „Gdy w listopadzie gawrony gromadnie latają, deszcze albo śniegi zapowiadają”. Tak się składa, że ciężko jednoznacznie określić, z jaką pogodą przyjdzie nam się spotkać w listopadzie. O temperaturach dochodzących do 20 stopni Celsjusza raczej możemy już zapomnieć. Powinniśmy się więc przygotować na przygnębiającą pogodę, z niskimi temperaturami i opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Warto odpowiednio zaplanować ten czas, spędzając go w zaciszu własnego domu, przy dobrej książce i filiżance ciepłej herbaty.

 

Listopad 2019 w pogodzie zapowiada się zmiennie. Chwile ze słońcem oraz opady deszczu i śniegu – z takimi warunkami przyjdzie nam się spotkać niemalże przez cały miesiąc. A temperatury? Zdecydowanie poniżej 10 stopni Celsjusza, a na sam koniec miesiąca nawet zbliżające się do wartości 0. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda na listopad 2019 nad morzem

 

Sztormy, wiatry i w zdecydowanej części miesiąca słonecznie – z takimi warunkami będziemy mieć do czynienia nad morzem. Listopad jest wybierany głównie przez osoby, które chcą skorzystać z klimatu tam panującego. Dominuje cisza, spokój, a i zawsze też jest co robić. Pierwsza połowa pod znakiem słońca, deszczu i temperatur na poziomie 6-10 stopni Celsjusza. Od 5 do 8 listopada musimy się nastawić na opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Zdecydowanie pogodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca – na niebie dominować będzie słońce i tylko słońce. Wartości temperatur jednak nieco niższe, bo tylko od 3 do 8 stopni Celsjusza.

 

Wyjazd nad morze w listopadzie? W tym miesiącu również jest tu bardzo przyjemnie. Znajdź nocleg, dostosowany do swoich potrzeb!

 

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Kątach Rybackich

Noclegi w Krynicy Morskiej

 

Pogoda na listopad 2019 na Mazurach

 

Z podobną sytuacją pogodową będziemy mieć do czynienia przez cały listopad w niezwykłym regionie, jakim są Mazury. Tu temperatury również takie, jak na ten miesiąc przystało. W pierwszej połowie listopada przewiduje się opady zarówno deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Dużo więcej słońca dopiero w drugiej połowie miesiąca. Zrobi się jednak zdecydowanie chłodniej. W pierwszej połowie na termometrach zobaczymy od 3 do 9 stopni Celsjusza, a w drugiej tylko od 0 do 5 stopni Celsjusza – to oznaka zbliżającej się zimy, która na Mazurach jest naprawdę piękna i wyjątkowa. Bajeczne krajobrazy, jeziora skute lodem – to trzeba zobaczyć!

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rynie

Noclegi w Olsztynie

 

Pogoda na listopad 2019 w Polsce centralnej

 

Zmiennie również w Polsce centralnej. Aura typowo jesienna. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że w miejscowościach Polski centralnej jest wiele miejsc, w których można miło spędzać czas, przebywając w kinie, teatrze, obcując z kulturą, historią i sztuką lub po prostu spotykać się ze znajomymi. Zacisze i własne cztery kąty to również dobra propozycja dla tych, którzy chcą jak najszybciej przetrwać aurę, wpływającą momentami negatywnie na nasze samopoczucie. W listopadzie jednak nie powinno być tak źle. Przez większą część miesiąca prognozuje się dużo słońca. Na opady deszczu i deszczu ze śniegiem musimy być przygotowani od 5 do 7 listopada, a na sam śnieg – 23 listopada. Temperatury w pierwszej połowie miesiąca na poziomie od 5 do 9 stopni Celsjusza. Niewielkiego ochłodzenia można się spodziewać w drugiej połowie listopada – na termometrach od 1 do 6 stopni Celsjusza.

 

Sprawdzone noclegi w Polsce centralnej? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na listopad 2019 w górach

 

Zima zbliża się nieubłaganie, to trzeba podkreślić. Z zasady listopad w górach cechuje się zmienną aurą pogodową - potrafi zarówno zaskoczyć pozytywnym ciepłem, jak i mrozem i opadami śniegu. Z perspektywy całego listopada, można śmiało stwierdzić, że miesiąc ten będzie charakteryzował się średnią temperaturą na poziomie 5-7 stopni Celsjusza, przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, jak też i samego śniegu. W nocy temperatura zacznie spadać dużo poniżej zera - prognozowane są wartości nawet do -7 stopni Celsjusza, zaś w wyższych partiach gór odczucie zimna będzie znacząco wzrastać. Planując wędrówkę po górach, przygotujmy odpowiednio ciepłe ubrania, jak i profesjonalne obuwie, gdyż szlaki miejscami mogą być bardzo śliskie. Sprawdźmy szczegóły pogodowe dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na listopad 2019 w Tatrach

 

Tatry, jako najpopularniejszy region górski w Polsce, zafundują w listopadzie turystom i mieszkańcom wprowadzenie do zimy. Trochę śniegu z deszczem, w wyższych partiach gór sam śnieg, a i słońce też zaświeci. Warto podkreślić, że w tym miesiącu, szlaki górskie już są miejscami śliskie, z dużą ilością błota, dlatego warto zabrać ze sobą niezbędny sprzęt i dobre obuwie. Pierwsza połowa listopada pod znakiem stabilnej aury. Deszcz ze śniegiem możliwy 6 listopada. Poza tym dużo słońca i temperatury na poziomie od 2 do 7 stopni Celsjusza. W drugiej połowie listopada może pojawić się pierwszy śnieg. Spokojnie, nie zanosi się na śnieżyce i paraliż miejscowości. Temperatury na poziomie od 0 do 4 stopni Celsjusza. Wspomnianego śniegu możemy się spodziewać od 23 do 26 listopada. Poza tym dużo słońca i typowej, jak na listopad aury.

 

Poszukujesz noclegu w Tatrach? Sprawdź te w popularnych tatrzańskich miejscowościach!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Witowie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

 

Pogoda na listopad 2019 w Pieninach

 

Dużo korzystniej przedstawia się sytuacja pogodowa w równie popularnym regionie górskim, często wybieranym na podróż, niezależnie od pory roku. W Pieninach, bo o nich mowa, temperatury zdecydowanie wyższe od tych, z jakimi będziemy mieć do czynienia w Tatrach. Zdecydowanego ochłodzenia możemy się spodziewać dopiero w ostatnich dniach miesiąca. Poza tym dużo słońca i temperatury od 6 do 10 stopni Celsjusza – w pierwszej połowie listopada i od 2 do 7 stopni Celsjusza w drugiej połowie. Opadów śniegu i deszczu ze śniegiem możemy się spodziewać dopiero od 23 do 26 listopada. Nie zakłócą one jednak codziennego funkcjonowania.

 

Marzysz o wyjeździe w Pieniny? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Krośnicy

Noclegi w Czorsztynie

 

Pogoda na listopad 2019 w Bieszczadach

 

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Może niekoniecznie w listopadzie, chociaż tak naprawdę miejsce to zachwyca na każdym kroku i to niezależnie od pory roku. Jednakże listopad nie pozwoli na pełne podziwiane uroku tego regionu. Dni coraz chłodniejsze, krótsze i do tego z deszczem przechodzącym w śnieg. Przez cały listopad pogoda stabilna. Mogą pojawiać się oczywiście opady śniegu, na szczęście będą one niewielkie. W dzień słupki rtęci będą wskazywać kilka stopni powyżej 0, nocami wartości te będą spadać poniżej tej granicy. Opadów śniegu możemy się spodziewać 4, 6-7, 23-27 listopada. Poza tym dużo słońca, dzięki czemu nie powinniśmy narzekać na przygnębienie. Pierwsza połowa miesiąca z temperaturami w granicach od 1 do 4 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca zrobi się nieco chłodniej, szczególnie w ostatnie dni listopada, kiedy to wartości temperatur będą osiągać nawet -2 stopnie Celsjusza.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Zawozie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Lesku

 

Pogoda na listopad 2019 w Karkonoszach

 

Listopad w Karkonoszach zazwyczaj wiąże się z odczuciem chłodu, zwiastującego nadejście zimy. Na Śnieżce temperatura dużo poniżej 0, a w samych miejscowościach wcale nie będzie tak najgorzej. Dużo słońca, a opady śniegu i deszczu ze śniegiem tylko symboliczne i możliwe głównie pod koniec miesiąca. Poza tym pierwsza połowa listopada pod znakiem słońca i temperatur na poziomie od 2 do 8 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca będziemy mieć dalej do czynienia z piękną i słoneczną aurą, która w okresie od 22 listopada może zostać zakłócona przez śnieg. Na termometrach zaledwie od 0 do 4 stopni Celsjusza. Do Świąt Bożego Narodzenia zostanie wówczas tylko miesiąc, czas najwyższy na przygotowania, a pogoda powoli wprowadzi nas w ten nastrój.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na listopad 2019 w Beskidach

 

Co przyniesie nam listopad w Beskidach? Z pewnością nie będzie to okres, kiedy będziemy mogli spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Aura łudząco podobna do tej, jak w pozostałych regionach górskich. Pierwsza połowa miesiąca - ciepła i słoneczna, a druga – zdecydowanie chłodniejsza i z możliwymi opadami śniegu. Nie da się ukryć, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami - doskonale widać to w pogodzie, która to "małymi kroczkami" przyzwyczaja nas do zmieniającej się aury. Wielu z nas z pewnością odczuwa senność i zmęczenie - to normalne. Na szczęście w Beskidach nie powinniśmy narzekać na nudę, gdyż region sam w sobie zachwyca na każdym kroku. Piękno gór, wspaniała przyroda, doskonały klimat, wyjątkowe warunki do uprawiania sportu, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa to wystarczające powody, by wybrać ten region na wypoczynek, nawet w listopadzie. W pierwszej połowie miesiąca temperatury od 5 do 10 stopni Celsjusza. W drugiej nieco chłodniej, bo od 2 do 7 i opady śniegu, które mogą wystąpić od 22 listopada.

 

Urlop w Beskidach? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Koniakowie

 

Podsumowując listopadową aurę, trzeba podkreślić, że będzie ona zmienna, lecz z przewagą słońca. W drugiej połowie miesiąca należy się spodziewać również opadów śniegu. Ciekawe, kiedy po raz pierwszy usłyszymy „Last Christmas” w radiu?

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Emilia_Baczynska (pixabay.com, CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Weronika

20 dni temu
Ja już zaplanowałam z chłopakiem weekendowy wyjazd do hotelu Grand Lubicz do Ustki :) W którym na pewno będzie co do roboty, patrząc jak świetnie zorganizowane jest to miejsce. Na pewno wypocznę i zrelaksuje się. Widziałam, że mają tam spa i inne atrakcje dla gości :D A do wszystkich świętych jest jeszcze trochę czasu, więc pogoda może się zmienić.

Zobacz również