Pogoda na maj 2018

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Nasze oczy cieszy soczysta zieleń trawy, delikatne listki na drzewach i kolorowe kwiaty. Najlepiej, by to wszystko skąpane było w słonecznych promieniach – w końcu tak powinna wyglądać prawdziwa wiosna. Zobaczmy więc, czy pogoda na maj sprosta naszym oczekiwaniom.

Pogoda na maj nad morzem


Według długoterminowej prognozy pogody w maju nad morzem będzie bardzo słonecznie i dość ciepło, chociaż początek miesiąca może tego nie zapowiadać. W pierwszym tygodniu maja nad Bałtyk mają nadciągnąć chmury, więc opady deszczu są bardzo prawdopodobne. Na szczęście meteorolodzy określają je jako słabe i przelotne. Odczuwalna w tym czasie temperatura nie będzie zbyt wysoka – od zaledwie 11 do maksymalnie 19 stopni Celsjusza. Później ma się stopniowo ocieplać. W kolejnym tygodniu maja termometry wskażą od 15 do 19 kresek, a w drugiej połowie miesiąca wartości te mogą przekroczyć nawet 20 stopni. Nad morzem szykuje się więc przyjemna wiosenna pogoda.

 

Szukasz noclegów nad morzem? Sprawdź oferty w tych kurortach, wejdź:
Noclegi w Jastrzębiej Górze
Noclegi w Mielnie
Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Łebie
Noclegi w Ustroniu Morskim

 

Pogoda na maj na Mazurach


Sytuacja pogodowa na Mazurach będzie przypominać tę znad morza. Pierwszy tydzień maja – najchłodniejszy i pochmurny, a odczuwalne temperatury uplasują się w tym czasie na poziomie 13-19 stopni. Później będzie już tylko cieplej! W kolejnych tygodniach słupki rtęci mocno powędrują w górę, by w drugiej połowie maja zatrzymać się powyżej 20 kresek. Prognozy mówią, że pod koniec miesiąca na Mazurach może być nawet 25 stopni Celsjusza. Trzeba się także przygotować na nadejście wiosennych burz z piorunami, które nad regionem pojawią się najprawdopodobniej w połowie maja.

 

Pogoda na maj w górach

 

Pogoda na maj w Tatrach

W maju w Tatrach również będzie sporo słońca, chociaż zdarzą się też i bardziej pochmurne dni. Podczas pierwszego tygodnia temperatura wyniesie maksymalnie 16 stopni Celsjusza, a oprócz tego na 4 maja zapowiadane są opady deszczu. Kolejne tygodnie nie przyniosą za wiele wiosennego ciepła. Termometry wskażą od 10 do maksymalnie 16 kresek. W drugiej połowie miesiąca temperatura wzrośnie do około 17-19 stopni Celsjusza. Ale poza tym pojawią się jeszcze przelotne opady deszczu i burze z piorunami.

 

Szukasz noclegów w Tatrach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Zakopanem

 

Pogoda na maj w Beskidach

Wyjątkowo pomyślna prognoza na maj jest za to dla Beskidów. Już w pierwszym tygodniu miesiąca temperatura sięgnie 20 stopni – takich wartości można spodziewać się 4 maja, inne dni będą chłodniejsze (od 15 do 19 stopni Celsjusza). Również kolejne tygodnie zapowiadają się na ciepłe i słoneczne. Słupki rtęci mogą wskazywać od 16 do nawet 23 kresek, z tym że najcieplej będzie w ostatnim tygodniu maja. Druga połowa miesiąca przyniesie nie tylko wzrost temperatury, ale i przelotne burze z piorunami.

 

Sprawdź te oferty noclegów w Beskidach, wejdź:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda na maj w Karkonoszach

Karkonosze powoli pracują na miano jednego z najchłodniejszych polskich regionów. Pogoda na maj będzie tu bowiem dość kapryśna. W pierwszym tygodniu można spodziewać się częstych opadów deszczu, później co prawda miną, ale pozostanie chłodne powietrze. W drugim tygodniu termometry wskażą od 9 do 13 stopni, a oprócz tego w okolicach Szklarskiej Poręby i Karpacza mogą pojawić się też burze z piorunami. W ostatnim tygodniu maja w tej części polskich gór zrobi się cieplej – maksymalna temperatura będzie wynosić 18 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na maj w Bieszczadach

Maj w Bieszczadach będzie bardzo słoneczny, szczególnie w drugiej połowie miesiąca. W tym czasie temperatury przekroczą 20 stopni Celsjusza, ale możliwe stanie się także wystąpienie burz z piorunami. Pogoda na początek maja również nie da wielu powodów do narzekań. Meteorolodzy zapowiadają temperatury na poziomie 15-16 stopni oraz sporo słońca. Taka pogoda na pewno zachęci turystów do planowania majowych wędrówek po połoninach.

 

Te miejscowości są idealne na majowy wypoczynek. Sprawdź ich ofertę noclegową, zobacz:
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

fot. Anisur Rahman (Unsplash.com CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

uyt12

8 miesięcy temu
Plany na maj są oczywiste - wizyta w Mielnie. Ja jadę do Unitrala na pobyt z zabiegami.

Zobacz również