Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019

Letnie wyjazdy w pełni, pogoda i humory dopisują. Już niedługo sierpień, a wraz z nim kolejne przygody i podróże pełne atrakcji. Jak zapowiada się aura? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na pierwszą połowę sierpnia 2019.

Morze, czy góry? Nad tym pytaniem zastanawia się chyba każdy. Zarówno jeden, jak i drugi region, cieszą się podobnym zainteresowaniem turystów w okresie letnim. Warto podkreślić, że to ostatnia chwila, by znaleźć jakikolwiek nocleg, gdyż większość z nich już od dawna jest zarezerwowana. Sierpień uznawany jest za letni miesiąc, w którym jest najlepsza pogoda. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie i w tym roku.

 

Pierwsza połowa sierpnia upłynie pod znakiem słonecznej aury, z temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, jednak nie będą one uciążliwe i utrudniające znacząco wypoczynek w ulubionym regionie. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 nad morzem

 

Woda w morzu ciepła, idealna do kąpieli, warunki do plażowania również znakomite, a temperatury bardzo przyjemne – tak w skrócie można scharakteryzować pogodę na pierwszą połowę sierpnia nad polskim morzem. Przez większość czasu niebo bezchmurne, z dużą ilością słońca. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 21 do 26 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu i burze możliwe 2, 7 i 10 sierpnia.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Wybierz swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Chłapowie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Ustce

Noclegi w Pobierowie

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 na Mazurach

 

Jeśli w Twoich myślach są plany związane z wakacjami na Mazurach w sierpniu, to nie mogłeś lepiej trafić. W tym wyjątkowym regionie jest wiele do zobaczenia, a wszystko w otoczeniu wspaniałej przyrody i niezwykłych krajobrazów. Pogoda zapowiada się bardzo dobrze. Podobnie, jak w przypadku morza, również i tu możemy spodziewać się przyjemnych temperatur. Na termometrach zobaczymy od 21 do 26 stopni Celsjusza. Na niebie pojawi się dużo słońca, jednak niewykluczone przelotne opady deszczu i burze, które mogą się pojawić od 5 do 7 sierpnia, a także 12 sierpnia. Zachowajmy ostrożność, jeśli w planach mamy wypłynięcie na mazurskie jeziora.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach, to spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Rynie

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 na Dolnym Śląsku

 

Przed nami region atrakcyjny pod każdym względem. Dolny Śląsk, bo o nim mowa, to bogata historia i kultura, a także wyjątkowe góry – chętnie odwiedzane przez turystów, niezależnie od pory roku. Region ten uznawany jest za jeden z najcieplejszych w Polsce. I z taką sytuacją będziemy mieć również do czynienia w pierwszej połowie sierpnia. Na niebie dużo słońca, a słupki rtęci pokażą od 23 do 28 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu i burze niewykluczone 2, 7 i 12 sierpnia.

 

A może Dolny Śląsk? Tu również znajdziesz wiele interesujących miejsc:

 

Noclegi we Wrocławiu

Noclegi w Wałbrzychu

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 w górach

 

Sezon wakacyjny w górach to prawdziwe szaleństwo. Miejscowości prześcigają się w coraz to nowszych atrakcjach, zachęcających turystów, na szlakach górskich prawdziwe tłumy, podobnie jak i w centrum i na dojazdach do popularnych miejsc. Nie trzeba wspominać o Łysej Polanie, w której znalezienie miejsca parkingowego, by dostać się pieszo nad Morskie Oko, graniczy niemal z cudem. Niezależnie od tego, jaki region górski wybierzemy, czeka na nas masa atrakcji, która pozwoli miło spędzić czas.

 

Pierwsza połowa sierpnia zapowiada się korzystnie. Na niebie dużo słońca i temperatury nieznacznie przekraczające 20 stopni Celsjusza, a więc warunki idealne do górskich wędrówek. Trzeba podkreślić, że gdzieniegdzie mogą pojawić się opady przelotnego deszczu i burze, szczególnie możliwe bliżej 10 sierpnia. Sprawdźmy szczegóły pogodowe dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 w Tatrach

 

Przed nami najczęściej wybierany region górski przez turystów i to niezależnie od pory roku. Tatry, bo o nich mowa, w pierwszej połowie sierpnia zapowiadają się z całkiem przyjemną aurą. Warunki do górskich wędrówek znakomite. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 18 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu i burze możliwe od 6 do 10 sierpnia. Nie będzie to jakieś drastyczne załamanie pogody i nie powinno ono przeszkodzić w wypoczynku w tym pięknym górskim regionie.

 

Poszukujesz noclegów w Tatrach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Witowie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Murzasichlu

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 w Pieninach

 

Dla turystów pragnących zdobyć Trzy Korony i spróbować swoich sił podczas spływu Dunajcem, mamy dobre wiadomości. Pogoda w pierwszej połowie sierpnia będzie sprzyjać. Dużo słońca i ciepło, bo temperatury osiągać będą wartości od 22 do 27 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu i burze możliwe 7, 9 i 11 sierpnia. Pozostałe dni piękne i słoneczne.

 

Już dziś wybierz się w Pieniny i zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Falsztynie

Noclegi w Kluszkowcach

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 w Bieszczadach

 

Z równie przyjemną pogodą, będą mieć styczność turyści wypoczywający w Bieszczadach – tak chętnie odwiedzanym i popularnym regionie. Wystarczy wspomnieć, że wyjątkowość tego miejsca jest widoczna na każdym kroku, a liczne atrakcje stanowią dopełnienie całości. Na niebie dużo słońca. Temperatury od 18 do 24 stopni Celsjusza. Piękną aurę może zakłócić deszcz i burze, które są spodziewane 7, 9 i 11 sierpnia. Poza tym ciepło, słonecznie i wyjątkowo.

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to pospiesz się! Czasu na znalezienie noclegu coraz mniej:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Lesku

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 w Karkonoszach

 

Słonecznie, ale bez upałów – tymi słowami można scharakteryzować sytuację pogodową, z jaką będą mieć do czynienia w pierwszej połowie sierpnia turyści wypoczywający w Karkonoszach. Aura idealna na górskie wędrówki lub wypad do Czech. Przez cały czas na niebie dużo słońca. Temperatury będą osiągać wartości od 16 do 21 stopni Celsjusza. Przejściowe burze możliwe 2, 10 i 12 sierpnia.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Karkonoszach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2019 w Beskidach

 

Sprzyjająca, jednakże zróżnicowana aura zapowiada się w pierwszej połowie sierpnia w Beskidach. Zróżnicowana z tego względu, że raz słońce, raz przelotne opady deszczu i burze. Pomimo dawki zmiennej pogody, nie powinno to nikogo martwić. Beskidy mają wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, nawet gdy pogoda nie sprzyja. Z przelotnymi deszczami i burzami możemy mieć do czynienia 7, 9 oraz od 11 do 16 sierpnia. Poza tym piękna, słoneczna pogoda z temperaturami od 21 do 27 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się w Beskidy i nie masz noclegu? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Milówce

Noclegi w Koniakowie

 

Pierwsza połowa sierpnia to piękna, słoneczna aura, zachęcająca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Korzystajmy z lata jak najpełniej, by później nie żałować, że przegapiło się takie wyjątkowe dni.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Bru-nO (pixabay.com. CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również