Pogoda na początek grudnia 2019

Na ten miesiąc czeka wiele osób. Gdy nastaje grudzień, rozpoczyna się prawdziwy wir przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy wypatrują śniegu, inni z kolei poszukują wymarzonych prezentów. Czy pogoda będzie sprzyjać świątecznym przygotowaniom? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na początek grudnia 2019.

Jak co roku, pojawia się tradycyjnie to samo pytanie – Kiedy pojawi się śnieg? Część osób nie może się go doczekać, a inni woleliby żeby cała zima była bardziej wiosenna. W ostatnich latach aura potrafiła zaskoczyć i w grudniu mogliśmy cieszyć się sprzyjającą i słoneczną aurą.

 

Grudzień to miesiąc, w którym większość stoków narciarskich rozpoczyna swoje funkcjonowanie. Przy braku naturalnego śniegu, armatki śnieżne rozpoczynają naśnieżanie – wszystko z myślą o rozpoczynającym się sezonie.

 

Miesiąc ten jest również jednym z najintensywniejszych w roku – Mikołajki, przygotowania do świąt, chęć załatwienia wszelkich spraw, by nic nie przeciągać na kolejny rok. Jeśli mamy taką możliwość, to warto jest się zastanowić nad kilkudniowym wypoczynkiem, który zrobi dobrze każdemu. W każdym regionie można miło spędzić czas, niezależnie od aury.

 

Co do pogody, to będzie ona zmienna i w zdecydowanej części deszczowa. Temperatury kilka stopni powyżej 0, czyli nie najgorzej. Czasami słońce może wyjrzeć zza chmur, ale będzie go jak na lekarstwo. Aura może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, dlatego znajdźmy jakikolwiek sposób, by przezwyciężyć zmęczenie i nudę. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda na początek grudnia 2019 nad morzem

 

Dla osób, wybierających się nad morze na początku grudnia, nie mamy dobrych informacji. Będzie padać i to niemal nieprzerwanie. Jedyny dzień ze słońcem prognozowany jest na 2 grudnia. Na termometrach od 6 do 7 stopni. Aura raczej nie będzie zachęcać do spacerów nad morzem. Warto więc skorzystać z innego typu atrakcji, których na naszym wybrzeżu jest bardzo duża ilość.

 

Planujesz wyjazd nad morze na początku grudnia? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Jastarni

Noclegi w Chłapowie

 

Pogoda na początek grudnia 2019 na Mazurach

 

Z podobną aurą przyjdzie nam się spotkać na Mazurach. Będzie jednak nieco chłodniej. Pogodę należy scharakteryzować jako kapryśną i raczej nie do końca sprzyjającą naszemu samopoczuciu. Na termometrach od 3 do 4 stopni Celsjusza. Grudzień jest miesiącem, w którym turyści chętnie jeżdżą na Mazury. Panuje tu przede wszystkim cisza i spokój, a zobaczyć też jest co. Przekonaj się sam i przyjedź na Mazury!

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w Polsce centralnej

 

Iluminacje świąteczne rozświetlają ulice polskich miast. Tak jest m.in. w Polsce centralnej, gdzie są najbardziej okazałe. Na rynkach miast pojawiają się lodowiska miejskie. Na każdym kroku czuć klimat nadchodzących świąt. Tylko ta pogoda taka mało świąteczna. Na początek grudnia prognozowane są opady deszczu i temperatury od 5 do 6 stopni Celsjusza. Na śnieg przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Sytuacja pogodowa może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, dlatego dobrze jest spędzić ten czas, wybierając się w podróż lub spotykając się ze znajomymi.

 

Jeśli Twoje plany związane są z noclegiem w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w górach

 

Sezon narciarski powoli rozkręca się na dobre. Największe stacje narciarskie powoli rozpoczynają naśnieżanie stoków, by zdążyć z inauguracją sezonu na grudzień, jeśli oczywiście warunki pogodowe na to pozwolą. Zobaczyć góry w zimowej scenerii? Wielu turystów o tym marzy, szczególnie w okresie przygotowań do świąt. Początek grudnia zwiastuje deszczową pogodę, więc to co piękne zacznie się zmieniać w to, co zachęca do pozostania w domu. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w Tatrach

 

Wraz z początkiem grudnia, w tatrzańskich miejscowościach zaczynają się pojawiać tłumy turystów. To znak, że sezon zimowy rusza na dobre i wielu z nich przyjeżdża, by poszusować na nartach lub po prostu wypocząć w wybranym przez siebie miejscu. Wiadomo, że nie ma to jak zima w górach. Warunki na szlakach ekstremalne, dlatego jeśli planujemy wyruszyć w wyższe partie gór, powinniśmy zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt. Dla początkujących osób odradzamy wędrówki po górach o tej porze roku. Początek grudnia w Tatrach pod znakiem opadów deszczu. Na termometrach od 2 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Na słońce raczej nie mamy co liczyć.

 

A może Tatry? Tu o każdej porze roku jest wyjątkowo! Znajdź dla siebie nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Witowie

Noclegi w Szaflarach

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w Pieninach

 

Pieniny są fantastycznym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. W zimowej szacie wyglądają wspaniale. Widać, że wraz z początkiem grudnia, podobnie jak w przypadku Tatr, sezon rozkręca się na dobre. Stoki narciarskie rozpoczynają działalność, a turyści tłumnie odwiedzają tutejsze miejscowości. Początek grudnia, podobnie jak i w Tatrach – deszczowy. Mogą pojawiać się również marznące opady deszczu, dlatego też zachowajmy ostrożność na drogach. Na termometrach od 4 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza.

 

Zastanawiasz się nad wyjazdem w Pieniny? Znajdź dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Krośnicy

Noclegi w Łapszach Niżnych

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w Bieszczadach

 

O tym regionie można by mówić wiele. Również zimą można tu miło spędzić czas. W ciszy i spokoju, z pięknymi górskimi widokami – takie są właśnie Bieszczady. Przygotowania do świąt widać w wielu miejscach, jednak tu ma się wrażenie, jakby czas stanął w miejscu. Warto się przekonać o tym osobiście. Tu również będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu, a nawet i śniegu. Będzie też zdecydowanie chłodniej, bo od 0 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wraz z początkiem grudnia zima zawita w Bieszczady.

 

Chcesz spędzić zimowy urlop w Bieszczadach? Oto propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Lutowiskach

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w Karkonoszach

 

Region górski, który niemal w każdym miesiącu jest tym najchłodniejszym, w grudniu będzie na podobnym poziomie, co pozostałe. Karkonosze wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z Polski i Czech. Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych, doskonale rozwinięta baza noclegowa to tylko niektóre atuty. Pogoda na początek grudnia zapowiada się pod znakiem opadów śniegu z deszczem. Warto podkreślić, że nie będzie ona korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Na termometrach od 4 do 5 stopni Celsjusza.

 

Warto wybrać się w Karkonosze o każdej porze roku! Przekonaj się sam!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na początek grudnia 2019 w Beskidach

 

Po emocjach związanych z inauguracją Pucharu Świata, Beskidy stały się regionem, w którym większość turystów przedłuża swój pobyt i zostaje również na grudzień. Nadchodząca zima, wspaniałe warunki do uprawiania sportów, liczne atrakcje – tu jest co robić. Pogodowo nie będzie zbyt pięknie. Deszcz i deszcz ze śniegiem – z taką sytuacją pogodową będziemy mieć do czynienia na początku grudnia. Będzie stosunkowo ciepło, bo w okolicach 6-7 stopni Celsjusza.

 

Planujesz urlop w Beskidach? Poznaj sprawdzone oferty noclegów!

 

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Żywcu

 

Wraz z początkiem grudnia w wielu miejscach odczujemy nadchodzącą zimę. Święta coraz bliżej. Warto odpowiednio przygotować się do tego wydarzenie, niezależnie czy gdzieś wyjeżdżamy, czy też zostajemy w domu. Bo musi być po prostu pięknie i wspaniale!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Pixabay (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również