Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Pensjonat Muszyna ***

  • Śniadania w cenie
  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 345 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Muszyna

Muszyna opinie

Muszyna to miasto położone w województwie małopolskim, w dolinie rzeki Poprad, przy granicy ze Słowacją. Posiada status miejscowości uzdrowiskowej z licznymi odwiertami i rozlewniami wód mineralnych. Znajdują się tam pijalnie wody mineralnej, sanatoria uzdrowiskowe, baseny oraz parki. To właśnie zasoby leczniczych wód mineralnych przyciągają turystów i są głównym bogactwem miejscowości. Muszyna spełnia warunki prowadzenia leczenia uzdrowiskowego chorób układu oddechowego i przewodu pokarmowego.


W mieście odbywają się także liczne imprezy, m.in. Festyn Nad Popradem, Święto Wód Mineralnych czy Jarmark Muszyński. Jedną z największych atrakcji jest możliwość bezpłatnego korzystania z ogólnodostępnych pijalni wód mineralnych oraz z sezonowych punktów czerpalnych wód mineralnych. W Muszynie znajduje się również Park Zdrojowy z bardzo cenionymi przez wczasowiczów ogrodami sensorycznymi.


Będąc w Muszynie warto także zwrócić uwagę na zabytki: kościół parafialny pw. św. Józefa, ruiny zamku starostów Państwa Muszyńskiego z XIV w. i podzamkowy zespół dworski XVIII/XIX w., w którego skład wchodzą: dwór starostów, zajazd z XIX w. (obecnie Muzeum Regionalne PTTK) Państwa Muszyńskiego i kordegarda, barokowy kościół obronny pw. św. Józefa Oblubieńca z XVII w., kapliczki św. Jana Nepomucena i św. Floriana na Rynku, Cmentarz Żydowski a także zabytkowy zespół domów mieszczańskich z XIX/XX w.


Idealnym miejscem na spacer dla całej rodziny może być rezerwat lipowy „Obrożyska” o powierzchni 100,38 ha. Możemy też skorzystać z jednego ze szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Szlak zielony zaczyna się w Muszynie i biegnie przez: Złockie – Jaworzyna – Krynica-Zdrój – Huzary – Mochnaczka Niżna – Lackowa aż do Wysowa-Zdroju. Szlak żółty swój bieg zaczyna w Muszynce i prowadzi turystów przez Rezerwat przyrody Okopy Konfederackie,Wojkową, Muszynę, Szczawnik i Pustę Wielką, do Żegiestowa. Natomiast niebieski szlak rowerowy pozwala poznać Pętlę Muszyńską.


Jeśli macie ochotę na bardzo aktywny wypoczynek, może skorzystać z dodatkowych atrakcji, czyli spływu kajakowego i raftingu, parku linowego czy rajdu psim zaprzęgiem. Zimą natomiast Muszyna staje się jednym z kurortów narciarskich. Stacja Narciarska Muszyna Wierchomla oferuje wiele kilometrów tras oraz kilkanaście wyciągów narciarskich.


Planując wyjazd do Muszyny najlepiej szukać noclegów w dzielnicy Zapopradzie. Znajduje się w centrum miasta, to właśnie tam mieści się słynny Park Zdrojowy.

Muszyna – co warto zobaczyć?

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscem w Muszynie są ogrody zmysłów (sensoryczne). Jest to wyjątkowy park, służący celom terapeutycznym. Świetnie się tu czują osoby niewidome, z zaburzeniami psychofizycznymi czy upośledzeniem. Miejsce zostało zaprojektowane tak, by oddziaływało nie tylko na wzrok, ale równie silnie na inne zmysły.


Ogród w Muszynie został podzielony na kilka stref: ogród zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń; ogród zapachu, gdzie rośliny zostały dobrane w taki sposób, by natężenie woni było jak największe; ogród dźwięku, w którym słychać szum drzew i wody w strumieniu, śpiew ptaków oraz chrzęst żwiru pod stopami; strefa zapachowo-dotykowa, gdzie znajdziemy rośliny o różnym kształcie i fakturze liści, wydzielające intensywny zapach oraz ogród smaku z krzewami i drzewami owocowymi.


W ogrodzie zmysłów znajduje się także strefa zakochanych, gdzie można posadzić własne drzewko miłości. Szczególnie zachęcani do tego nowożeńcy, którzy pobrali się w danym roku, oraz małżeństwa świętujące swoje jubileusze.

Kolejne ciekawe miejsce, które warto odwiedzić to Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego. Mieści się ono w zrekonstruowanym, zabytkowym XVIII-wiecznym budynku, gdzie zobaczyć można pamiątki po dawnych starostach, mieszczanach muszyńskich, Łemkach oraz Żydach zamieszkujących te ten region. Funkcjonuje tu również sala poświęcona sztuce nieprofesjonalnej z pracami Nikifora na czele. Obiekt wyposażony jest w nowoczesną salę konferencjo-wystawienniczą, w której odbywają się liczne imprezy polsko-słowackie organizowane w ramach współpracy transgranicznej.

Wypad do Muszyny to świetny pomysł o każdej porze roku

Muszyna cieszy się zainteresowaniem turystów przez cały rok. Zimą bardzo chętnie przyjeżdżają tu narciarze, którzy korzystają z uroków okolicznych stoków narciarskich. Latem największa część wczasowiczów to rodziny z dziećmi. Jednak zawsze obecni są w Muszynie goście sanatoriów.


Wiosną i jesienią w Muszynie jest nieco spokojniej. Nie jest to jednak spowodowane tym, że wtedy miejscowość ta traci urok. Wprost przeciwnie, jest zachwycająca. Nie jest to jednak sezon urlopowy, dlatego też szlaki wtedy pustoszeją.

Lokalne smaki – co zjeść w Muszynie?

Podróżując po Polsce, warto próbować lokalnych smaków. Tradycyjnymi daniami Muszyny są bulaniki, babałuchy czy postna kapuśniarka. To proste, tradycyjne potrawy, które bardzo często znajdują się w kartach dań miejscowych restauracji i knajp.


Cena obiadu w Muszynie dla jednej osoby to koszt średnio 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Muszynie

Bogata baza noclegowa w Muszynie sprawia, że każdy turysta znajdzie odpowiedni dla siebie obiekt. Przeważają noclegi w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, ale są też w Muszynie pensjonaty, wille, agroturystyki, apartamenty, hotele, hotele SPA, domki, internaty i schroniska oraz ośrodki szkoleniowo – wypoczynkowe.


Turyści szukający noclegu w Muszynie najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, wille. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.


Planując wyjazd do Muszyny najlepiej szukać noclegów w dzielnicy Zapopradzie. Znajduje się ona w centrum miasta i to właśnie tam mieści się słynny Park Zdrojowy.

Ceny noclegów w Muszynie

Cena za nocleg w Muszynie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 30 zł. Średnia cena noclegu w Muszynie wynosi 93 zł.


Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe o 87% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Muszynie

Turyści poszukujący noclegu w Muszynie największą uwagę zwracają na trzy udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju.


Pojawiają się też zapytania o możliwość korzystania z kuchni a także o dostęp do internetu. Czasem dla szukających miejsca noclegowego ważna jest także lokalizacja, np. w pobliżu wyciągu narciarskiego czy ogrodu sensorycznego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Muszynie

Ile kosztuje nocleg w Muszynie?
Cena za nocleg w Muszynie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe Muszyna, wtedy koszt noclegu może wynieść od 60 zł. Średnia cena noclegu w Muszynie wynosi 174 zł.
Czy ceny noclegów w Muszynie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 83% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Muszynie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Muszyna”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Muszynie zaczynają się od kwoty 60.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Muszynie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Muszynie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Muszyna opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Muszynie to: Domek na Wzgórzu w Muszynie, Willa Elka, Willa Elka.
Które noclegi w Muszynie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Muszynie poleca Willa Raj, Willa Elka, Domek na Jasnej.
Które noclegi w Muszynie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Willa Basinek, Domek na Jasnej, Apartamenty Małgosia.
Jakie są największe atrakcje w Muszynie?
Największą atrakcję Muszyny stanowi dzielnica uzdrowiskowa z Parkiem Zdrojowym, w którym zlokalizowano słynne ogrody sensoryczne. Inne ciekawe miejsca znajdują się w dziale Atrakcje, aby tam trafić, wystarczy kliknąć odpowiednią ikonkę widoczną nad wynikami wyszukiwania.
Ogrody sensoryczne w Muszynie, jak znaleźć nocleg niedaleko?
Aby znaleźć nocleg blisko ogrodów sensorycznych najlepiej kliknąć ikonkę Na mapie. Wyświetli się wtedy mapa z zaznaczonymi lokalizacjami, to bardzo pomocne w przypadku, gdy poszukiwany jest nocleg w konkretnym miejscu.
Jakie właściwości ma woda mineralna w Muszynie?
Muszna znana jest z wody mineralnej o leczniczych właściwościach. W uzdrowisku leczą się osoby, które mają problemy z układem oddechowym oraz chorobami układu pokarmowego.
Gdzie najlepiej jechać na narty w Muszynie?
Najlepszym miejscem na narty w Muszynie jest Stacja Narciarska Muszyna Wierchomla, która oferuje wiele kilometrów tras oraz kilkanaście wyciągów narciarskich.
W jakiej dzielnicy w Muszynie najlepiej się zatrzymać?
Planując wyjazd do Muszyny najlepiej szukać noclegów w dzielnicy Zapopradzie. Znajduje się w centrum miasta, to właśnie tam mieści się słynny Park Zdrojowy.
Co zjeść w Muszynie?
W Muszynie warto spróbować regionalnych, prostych potraw. Tradycyjnymi daniami są tu bulaniki, babałuchy czy postna kapuśniarka.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!