Pogoda na zimę 2019

Zima to wyjątkowa pora roku – lubiana przez dzieci, przez dorosłych niekoniecznie. W ostatnich latach pokazała, że potrafi być bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna. Były momenty ze słońcem i wiosennymi temperaturami, były też duże mrozy i intensywne opady śniegu. Jaka będzie nadchodząca zima? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody od 22 grudnia do marca 2019.

Tajemnicza, najpiękniejsza, mroźna, śnieżna, łącząca biel, skrzący się śnieg i tajemniczy krajobraz – w ten najprostszy sposób można opisać wszelkie cechy, którymi wyróżnia się prawdziwa, tak przez wielu lubiana zima. Magia świąt ze śniegiem w tle, szaleństwo na stokach narciarskich, lepienie bałwana i sanki, czy też korzystanie z pełni zimy podczas ferii zimowych. Jak widać ta pora roku obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń, które bez śnieżnego klimatu nie mogłyby istnieć. Również turyści mają wiele różnorodnych możliwości, by korzystać z zimy jak najlepiej. Wyjazd w góry w zimowej scenerii z pewnością robi wrażenie, domek z kominkiem i odpoczynek od szarej codzienności to również doskonały pomysł, korzystanie z dobrodziejstw kultury i sztuki, czy też poznawanie popularnych polskich miast w zimowej scenerii – jak widać istnieje wiele różnorodnych rozwiązań, pozwalających przetrwać zimę jak najlepiej i jak najszybciej.

 

Warto podkreślić, że najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów w sezonie zimowym są góry. A wszystko to dzięki doskonałej bazie noclegowej, wspaniałym warunkom do uprawiania sportów zimowych i samemu klimatowi wybieranych miejsc. Ostatnie lata pokazały również, że i morze oraz popularne polskie miejscowości cieszą się coraz większą popularnością również w zimie. Sprawdźmy, czym zaskoczy nas pogoda na zimę w 2019 roku.

 

Pogoda na zimę 2019 nad morzem

 

Początek zimy na Pomorzu to aura typowo jesienna. Pojawią się opady deszczu ze śniegiem i silne porywy wiatru. Będzie raczej nieprzyjemnie, choć zima tak naprawdę dopiero się rozkręci na dobre. Święta i Sylwester pod znakiem temperatur na poziomie od 4 do 5 stopni. W międzyczasie mogą pojawiać się opady marznącego deszczu, jak też chwile ze słońcem. Początek roku z przejaśnieniami, a słupki rtęci pokażą 4 stopnie Celsjusza. Takiej pogody można się spodziewać nawet do 20 stycznia. Śnieg raczej niewielki, ustąpi miejsca licznym przejaśnieniom, dzięki czemu będą doskonałe warunki do spacerów brzegiem plaży w zimowej atmosferze. Noce nie będą bardzo zimne – do około 3 stopni Celsjusza. Taka sytuacja pogodowa utrzyma się  do koło 20 stycznia – wtedy to nieco się ochłodzi do około 1-2 stopni, pojawią się również opady śniegu. Trzeba przyznać, że mieszkańcy nadmorskich miejscowości będą musieli trochę poczekać na typowo zimową aurę.

 

Luty przyniesie więcej zimowej aury, ku radości dzieci wypoczywających na feriach zimowych. Początek miesiąca z temperaturą na poziomie 2-3 stopni Celsjusza i z opadami śniegu, momentami przechodzącymi w deszcz. Na drogach i chodnikach może być ślisko, gdyż meteorolodzy zapowiadają również opady marznącego deszczu. Temperatur poniżej 0 stopni można spodziewać się dopiero w okolicach Walentynek – wtedy też pojawią się intensywniejsze opady śniegu. Koniec miesiąca i początek marca przyniesie temperatury zapowiadające wiosnę – okolice 7 stopni Celsjusza to duży krok w kierunku przedwiośnia.

 

Okres zimowy to również doskonały czas, żeby wybrać się nad morze. Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w popularnych nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi w Gdyni

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Międzywodziu

Noclegi w Sarbinowie

 

Pogoda na zimę 2019 na Mazurach

 

Wybrać się na Mazury, by podziwiać wspaniałe krajobrazy w zimowej szacie, to doskonała propozycja dla każdego. Tego trzeba doświadczyć, a z prognoz wynika, że pogoda będzie temu sprzyjać. Początek zimy co prawda będzie mało zimowy, jednak kolejne dni przyniosą więcej zimowej aury. Święta pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i temperatur w granicach 2-3 stopni Celsjusza, jest więc nadzieja, że święta będą białe, a atmosfera tych ważnych dni typowo świąteczna i magiczna. Sylwester i początek roku to nieznaczne ochłodzenie – temperatury będą osiągać wartości około 1 stopnia Celsjusza. Spodziewane są również opady marznącego deszczu, więc drogi i chodniki mogą być naprawdę śliskie.

 

Pierwsza połowa stycznia pod znakiem rozpogodzeń i temperatur w przedziale 1-2 stopni Celsjusza. Ochłodzi się dopiero około 21 stycznia – wtedy spodziewane są intensywniejsze opady śniegu, a temperatury zaczną spadać poniżej 0. Pokrywa śnieżna w tym okresie będzie stopniowo przybierać centymetrów, co tylko doda uroku i tak już pięknemu regionowi.

 

W lutym dominować będą temperatury poniżej 0, nocami możliwe również wartości osiągające nawet -11 stopni Celsjusza. Przez cały miesiąc należy liczyć się z opadami śniegu, ale nic w tym dziwnego, bo takie są uroki zimy.

 

Koniec lutego i początek marca to stopniowe wkraczanie wiosennych temperatur i dużo chwil ze słońcem.

 

Pogoda na zimę 2019 w Polsce centralnej

 

Polska centralna rozpocznie zimę spokojnie, z 1 stopniem powyżej 0 i zachmurzeniami. Okres świąteczny może przynieść niewielkie opady deszczu ze śniegiem – istnieje w związku z tym szansa, że za oknem zrobi się biało. Sylwester i Nowy Rok z temperaturami na plusie i opadami marznącego deszczu, warto zachować ostrożność, bo może być niebezpiecznie.

 

Pierwsza połowa stycznia przyniesie dużo chwil ze słońcem i temperaturami w okolicach 2-4 stopni Celsjusza. Śnieg? Raczej przelotny.

 

Odrobinę chłodniej zrobi się dopiero w drugiej połowie miesiąca, wtedy też spodziewane są intensywne opady śniegu. Temperatury będą osiągać wartości około 0 stopni.

 

Mrozów można spodziewać się dopiero z początkiem lutego, wtedy też opady śniegu zagoszczą w regionie na dobre. Temperatury w okolicach -3 stopni Celsjusza zagwarantują typowo zimową aurę.

 

Koniec lutego i początek marca to coraz wyższe wartości temperatur i jednocześnie początek przez wielu oczekiwanego przedwiośnia.

 

Polska centralna to również wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić w okresie zimowym. Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w wybranych miastach:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Uniejowie

Noclegi w Łęczycy

 

 

Pogoda na zimę 2019 w górach

 

Góry – najpopularniejszy region na zimowy wyjazd, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Doskonałe warunki to nie wszystko, zachwycające krajobrazy i klimat miejsc to dopełnienie całości, jako miejsca idealnego. Tatry, Karkonosze, Bieszczady, Beskidy i Pieniny – każdy z tych regionów ma swoją magię, dzięki czemu zimowy urlop w górach będzie należał do najprzyjemniejszych.

 

Pogoda na zimę 2019 w Tatrach

 

Zakopane, Białka i Bukowina Tatrzańska, czy też Murzasichle – wiele jest miejsc chętnie wybieranych przez turystów w Tatrach, jednak te cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jak zatem zapowiada się zimowa pogoda w tym regionie?

 

Początek zimy z ujemnymi temperaturami i możliwym śniegiem. Święta zapowiadają się jako bardzo zimowe. Taka sytuacja utrzyma się niemal do Sylwestra. Wtedy też spodziewane są opady marznącego deszczu.

 

Ocieplenie przyjdzie wraz z początkiem roku – nie będzie to co prawda gigantyczny skok temperatur, jednak wartości od 1 do 3 stopni Celsjusza, do tego chwile ze słońcem, to bardzo przyjemna aura dla narciarzy i nie tylko.

 

Większego ochłodzenia można się spodziewać dopiero po 20 stycznia, podobnie jak w większej części kraju – wtedy też spodziewane są ponowne opady śniegu, a wartości temperatur zaczną spadać poniżej 0.

 

Luty będzie obfitował w bardzo zmienną aurę – spodziewane są mrozy, dużo chwil ze słońcem, mrozy, jak i dodatnie temperatury. Czyżby to początek nadchodzącej wiosny? Raczej nie, bo pogoda zaskoczy jeszcze pod koniec miesiąca.

 

A jaki będzie początek marca? Z temperaturami w okolicach 5 stopni Celsjusza i opadami deszczu.

 

Pogoda na zimę 2019 w Pieninach

 

Początek zimy i święta w Pieninach to raczej zimowa aura z możliwymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Kolejne dni to przewaga słońca i temperatury w granicach od 0 do 2 stopni Celsjusza. Sylwester i Nowy Rok to opady marznącego deszczu – może być niebezpiecznie. Pogoda raczej nie zachęci do świętowania na świeżym powietrzu.

 

Pierwsza połowa stycznia mało zimowa – temperatury w granicach 4-5 stopni, do tego dużo chwil ze słońcem. Taka sytuacja potrwa do 22 stycznia, wtedy to spodziewane jest niewielkie ochłodzenie, które przyniesie również opady śniegu.

 

Powiedzenie „Idzie luty, podkuj buty” sprawdzi się idealnie w przypadku tego miesiąca. Przewiduje się typowo zimową pogodę, z opadami śniegu i temperaturami poniżej 0. Pogoda zacznie się zmieniać w drugiej połowie miesiąca, wtedy to przewidywane są temperatury na poziomie nawet 6 stopni.

 

Początek marca – pod znakiem dodatnich temperatur.

 

 

Pogoda na zimę 2019 w Bieszczadach

 

Bieszczady, jako jeden z najpiękniejszych regionów górskich, zagwarantuje typowo zimową aurę niemal przez cały czas. Początek zimy i święta pod znakiem ujemnych temperatur i opadów śniegu. Kolejne dni podobnie. Sylwester i Nowy Rok pod znakiem opadów marznącego deszczu i rozpogodzeń. Słupki rtęci wskażą -1 stopień Celsjusza.

 

 

Pierwsza połowa stycznia to bardzo korzystna i słoneczna aura. Padać nie powinno, zaś termometry w najcieplejszych momentach pokażą około 2 stopni Celsjusza. Ochłodzenia można się spodziewać dopiero po 20 stycznia. Nie będą to co prawda diametralne spadki temperatur, jednak pojawią się też opady śniegu i marznącego deszczu.

 

Luty bardzo zmienny, jednak warto podkreślić, że zimowy. Opadów śniegu można się spodziewać niemal przez cały miesiąc, natomiast termometry pokażą od -5 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza.

 

Jaki będzie marzec? Zimowy, jednak pojawi się namiastka wiosennych temperatur.

 

Pogoda na zimę 2019 w Karkonoszach

 

Karkonosze posiadają idealne warunki na mile spędzony sezon zimowy, nawet w przypadku niepogody. Karpacz, czy Szklarska Poręba to bogata oferta stoków narciarskich, dostosowanych do różnych umiejętności. Początek zimy z lekkimi opadami śniegu, święta również. Kolejne dni to bardzo zmienna aura – temperatury w okolicach 3 stopni Celsjusza. Sylwester pod znakiem marznących opadów deszczu i temperaturą -1 stopień Celsjusza, a Nowy Rok to 3 stopnie Celsjusza i marznące opady – może być niebezpiecznie.

 

Pierwsza połowa stycznia bez opadów śniegu i z temperaturami 2-3 stopni Celsjusza. Chłodniej, podobnie jak w pozostałych regionach górskich, zrobi się dopiero po 20 stycznia. Pojawią się też opady śniegu.

 

W lutym dominować będą opady śniegu i ujemne temperatury w okolicach -3 stopni, a początek marca to stopniowo rosnące temperatury.

 

Pogoda na zimę 2019 w Beskidach

 

Beskidy to bogata oferta turystyczna na okres zimowy. Wiele ciekawych miejsc i idealne warunki w każdej z miejscowości, to ciekawa propozycja na zimowy urlop, nie tylko w okresie ferii zimowych. Zima z każdym kolejnym dniem będzie się rozkręcać coraz bardziej. Początkowe dni co prawda z dużą dawką zmiennej pogody i przelotnymi opadami śniegu.

 

Sylwester i Nowy Rok to liczne oblodzenia, spowodowane przez opady marznącego deszczu. Pierwsza połowa stycznia to słoneczna pogoda i temperatury na poziomie 4-5 stopni Celsjusza. Większego ochłodzenia i opadów śniegu, podobnie jak w całej Polsce, można się spodziewać dopiero pod koniec miesiąca i przez pierwszą połowę lutego. Druga połowa miesiąca to bardzo zmienna aura – raz słońce, raz deszcz i śnieg.

 

Początek marca? Z coraz wyższymi temperaturami.

 

Jeśli wierzyć prognozom meteorologów, to czeka nas stosunkowo łagodna zima. Jednak ta pora roku lubi zaskakiwać, dlatego warto śledzić bieżące informacje pogodowe.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. AlainAudet (fot. Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również