Pogoda w górach w sierpniu 2019

Góry w sezonie letnim to popularne miejsce krótszych i dłuższych wyjazdów. Wędrówki po szlakach, liczne atrakcje, przepiękne widoki – dla tych chwil niemal każdy chce wyruszyć w regiony górskie. Jeśli tylko pogoda dopisze, to nawet nie ma się nad czym zastanawiać, tylko nakładać wygodne trekkingi i ruszać w poszukiwaniu przygód. A jak będzie z pogodą w górach w sierpniu? Sprawdźmy!

O tym, jak popularne są góry, a w szczególności Tatry, chyba nie trzeba nikomu mówić. Niezależnie od sezonu, cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, którzy miło spędzają tu swój wypoczynek. Sierpień to popularny miesiąc wyjazdów w góry. Na szlakach górskich pełno ludzi, podobnie w centrum, czy restauracjach. Pod względem pogody to najprawdopodobniej właśnie sierpień jest najbardziej sprawdzalny i pewny na wakacyjny wyjazd. Jeśli zaplanowałeś w tym czasie swój urlop, to dobrze trafiłeś.

 

Sierpień w większości regionów górskich zapowiada się dobrze. Na niebie pojawi się dużo słońca, a temperatury będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Co najważniejsze, nie będzie upalnie. Niestety mogą pojawić się opady deszczu i przelotne burze, których wystąpienie jest możliwe zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie miesiąca. Sprawdźmy szczegóły pogodowe, związane z poszczególnymi regionami górskimi.

 

Pogoda w sierpniu 2019 w Tatrach

 

Tatry, niezależnie od sezonu, przeżywają prawdziwe oblężenie. Również i w sierpniu panuje spory ruch. Jest co zwiedzać, a przepiękne tatrzańskie widoki tylko utwierdzają w przekonaniu, że wybrało się idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Pogoda idealna, jak na sierpień przystało. W pierwszej połowie miesiąca dużo słońca i temperatury od 17 do 23 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy 5 i 12 sierpnia. Druga połowa miesiąca nieznacznie cieplejsza. W dalszym ciągu możemy liczyć na dużą dawkę słońca. Na termometrach zobaczymy od 20 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne deszcze i burze możliwe 26 i 27 sierpnia. Sierpień w Tatrach – jak najbardziej na tak!

 

Planujesz wyjazd w Tatry? Masz już nocleg?

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Szaflarach

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda w sierpniu 2019 w Pieninach

 

Każdy, kto chciałby zdobyć Trzy Korony lub dać się porwać emocjom podczas spływu Dunajcem, powinien wyruszyć w ten piękny region może właśnie w sierpniu. Zapowiada się całkiem przyjemna aura, więc wypoczynek powinien należeć do kategorii tych udanych. Pierwsza połowa sierpnia to temperatury od 21 do 27 stopni Celsjusza. Przelotne deszcze i burze możliwe 1, 3, 5, 6 i od 12 do 15 sierpnia. Warto sprawdzać bieżące informacje pogodowe, szczególnie jeśli w planach mamy wyruszenie na szlaki górskie. Druga połowa miesiąca bardziej ustabilizowana. Temperatury od 21 do 23 stopni Celsjusza i dużo słońca. Chwile z deszczem możliwe od 20 do 23 sierpnia.

 

Jeśli wybierasz się w Pieniny, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda w sierpniu 2019 w Bieszczadach

 

Cudowne Bieszczady to propozycja nie tylko na sezon letni. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem przez cały rok. W sierpniu można spotkać tu tłumy turystów, w szczególności na plażach nad Soliną, czy na szlaku na Tarnicę, czy Połoniny. Pod względem aury, sierpień będzie służył wyprawom turystów w Bieszczady. Nie będzie upałów, co umożliwi swobodną wędrówkę po górach. Pierwsza połowa sierpnia z temperaturami od 18 do 22 stopni Celsjusza. Przejściowe burze możliwe 1, 3, 5-8 oraz od 12 do 15 sierpnia. Druga połowa miesiąca odrobinę chłodniejsza, bo z temperaturami od 17 do 19 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 20 i 21 sierpnia.

 

Jeśli Twoje wakacyjne plany związane są z Bieszczadami, to koniecznie sprawdź propozycje noclegów w tym regionie:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Solinie

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Terce

 

Pogoda w sierpniu 2019 w Karkonoszach

 

Można by rzec: „Czy to słońce, czy to deszcz – w Karkonoszach zawsze fajnie jest!”. Tak się składa, że w sierpniu będziemy mieć do czynienia zarówno z piękną, słoneczną pogodą, jak i możliwymi opadami deszczu. Będzie też odrobinę chłodniej niż w pozostałych regionach górskich. Na termometrach w pierwszej połowie sierpnia zobaczymy od 15 do 20 stopni Celsjusza. Od 4 do 7 sierpnia zapowiadane są opady deszczu, które częściowo mogą przeszkodzić w planach związanych ze zdobywaniem gór. Pozostałe dni w pełni słoneczne. Sytuacja pogodowa nieco się pogorszy w drugiej połowie miesiąca. Temperatury będą osiągać wartości od 14 do 19 stopni Celsjusza. Nie powinno to jednak nikogo martwić, bo taka aura w górach to warunki idealne. Również i w tym okresie przewiduje się opady deszczu, które mogą pojawiać się od 20 do 23 sierpnia i 26-27 sierpnia.

 

Karkonosze to popularny region wakacyjnych wyjazdów. Przekonaj się sam i znajdź swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda w sierpniu 2019 w Beskidach

 

Przed nami jeden z najcieplejszych regionów górskich w sierpniu, ale również i tu możemy się spodziewać opadów deszczu i przejściowych burz. Beskidy to region urozmaicony pod względem atrakcji turystycznych, w związku z czym nawet w niepogodę jest tu co robić. Pierwsza połowa sierpnia pod znakiem pięknej, letniej pogody z temperaturami od 22 do 27 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 7 i 8 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca odrobinę chłodniej, z większą ilością opadów. Temperatury od 20 do 24 stopni Celsjusza. Opady deszczu mogą pojawić się 17, 20, 21 i 27 sierpnia.

 

Wyruszasz w Beskidy i nie masz noclegu? Spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Szczyrku

 

Sierpień to ostatni miesiąc wakacji, ale jednocześnie dobry moment, by wyruszyć na urlop w góry. Spiesz się, bo czasu coraz mniej, a klimat i atrakcje tu panujące potrafią wynagrodzić wszystko. Miło, przyjemnie, z pięknymi górskimi widokami, licznymi atrakcjami w miejscowościach – wchodzisz w to?

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również