Pogoda w górach w styczniu 2019

W styczniu rozpoczynają się ferie zimowe, więc jeżeli planujemy w tym czasie urlopy, najczęściej wybieramy góry. I tu pojawia się pytanie: jaka będzie pogoda w górach w styczniu? Sprawdziliśmy co na ten temat mówią prognozy.

Pogoda w górach w styczniu


Styczniowe wyjazdy w góry trzeba organizować już teraz. Przygotowanie nart i snowboardu oraz rezerwacja noclegów może zająć trochę czasu. Jednak czy niepewna pogoda nie pokrzyżuje zamierzeń i polskie stoki będą gotowe na czas? Największe na pewno, dzięki systemom sztucznego naśnieżania trasy są tam sukcesywnie uruchamiane. Sprawdźmy, czy korzystanie z nich będzie konieczne, czy może spadnie wystarczająco dużo naturalnego śniegu?

 

Pogoda w Bieszczadach

W styczniu nie powinniśmy spodziewać się tam dużych opadów śniegu – synoptycy zapowiadają je na 4 i 9 stycznia. Poza tym właściwie przez cały miesiąc mogą pojawiać się zachmurzenia z przejaśnieniami. Temperatura w tym czasie ma wahać się od -1 do 3 stopni Celsjusza. Sytuacja zmieni się 26 stycznia – tego dnia rozpoczną się bowiem opady śniegu, które potrwają do końca miesiąca. Ich natężenie określa się jako lekkie.

 

Lubisz Bieszczady? Sprawdź więc, czy regionie dostępne są jeszcze noclegi na styczeń. Zobacz:

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

Długoterminowe prognozy wskazują, że pogoda w Beskidach będzie dynamiczna. Pierwsze dni stycznia miną pod znakiem deszczu, również pomieszanego ze śniegiem, i temperatur rzędu 4 stopni Celsjusza. Później spodziewane jest ochłodzenie i lekkie opady śniegu, które prawdopodobnie wystąpią 8 i 9 stycznia. W trzecim tygodniu miesiąca synoptycy prognozują wzrost temperatur – słupki rtęci podskoczą do 5 kresek, spadnie też marznący deszcz. Opady śniegu rozpoczną się 26 stycznia.

 

Planujesz wyprawę na beskidzkie stoki? Zobacz więc noclegi w najpopularniejszych kurortach, wejdź:
Noclegi w Krynicy-Zdroju
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach styczeń przywita nas deszczem oraz temperaturą sięgającą 4 stopni Celsjusza, ale już od 6 stycznia pojawi się lekki mróz. W ciągu dnia termometry wskażą 3 kreski poniżej zera. Niskie temperatury utrzymają się przez kilka kolejnych dni, a na początku drugiej połowy stycznia w karkonoskich miejscowościach zrobi się trochę cieplej (około 3-2 stopnie na plusie). Od 21 stycznia trzeba spodziewać się opadów marznącego deszczu – może być pomieszany ze śniegiem. Natomiast mocniej sypnie już 25 stycznia (oraz w kolejnych dniach).

 

Karkonosze słyną z tras dla narciarzy. Jeśli jesteś fanem stoków w regionie, wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Na początku miesiąca w Pieninach zobaczymy temperatury rzędu 4 stopni, ale już 6 stycznia spadną do 1 lub 2 stopni Celsjusza. W tym czasie mogą pojawić się też opady śniegu (8 oraz 9.01.), które jednak nie będą zbyt obfite. Kolejne dni przyniosą zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami oraz możliwość wystąpienia marznącego deszczu. Na śnieg trzeba będzie poczekać do 26 stycznia.

 

Pieniny warto wybrać niezależnie od pogody, przekonaj się jak piękny jest to region. Sprawdź tamtejszą ofertę noclegową, zobacz:

Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

W Tatrach na początku stycznia prawdopodobnie sypnie śniegiem – synoptycy prognozują, że opady mogą pojawić się pomiędzy 4 a 9 stycznia. W kolejnych dniach sytuacja się unormuje, pojawią się przejaśnienia a temperatury uplasują się na poziomie 0-4 stopni Celsjusza. W tym czasie mogą występować także nieduże opady marznącego deszczu. Pogoda w Tatrach zmieni się 26 stycznia. Od tego dnia prognozowany jest śnieg oraz spadek temperatur do -1 stopnia Celsjusza.

 

Prognozy wskazują, że w styczniu tatrzańskie stoki będą działać pełną parą. Zobacz oferty noclegowe popularnych narciarskich destynacji, wejdź:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Witów

Noclegi w Zakopanem

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również