Pomysły na wakacje dla seniorów

Pomysły na wakacje dla seniorów

Turyści tworzą jedną wielką wspólnotę, której wspólną pasją jest podróżowanie. Każdy ma inne potrzeby związane z wypoczynkiem. Jedni chcą spędzać czas aktywnie, drudzy - leniwie. Aktywności na pewno nie można odmówić seniorom, którzy w XXI wieku stanowią niezwykle aktywną grupę osób. Jak zorganizować udany urlop dla seniorów? O tym poniższy artykuł.

Na wstępie warto podkreślić, że seniorzy są tą grupą osób, która spełnia się w prawie każdej dziedzinie życia. Pracują, zajmują się domem, a także podróżują - bo w końcu mają tyle czasu na odpoczynek, kiedy nie mieli nigdy wcześniej. W ostatnich latach zauważalne w związku z tym jest to, że coraz większe grupy seniorów decydują się na wakacyjne podróże. Warto podkreślić, że odbywa się to na własną rękę lub w zorganizowanych grupach: z klubami seniora, emeryta, czy z uniwersytetami trzeciego wieku.


Nie da się również ukryć, że prawie każdy region w Polsce cieszy się ich dużym zainteresowaniem - są to zarówno morze, góry, czy też miasta, w których jest co pozwiedzać. Seniorów można spotkać praktycznie wszędzie - zdobywają górskie szczyty, przechadzają się z kijkami do nordic-walking, czy nawet oddają się porannej gimnastyce na plaży w popularnych miejscowościach. 


Więcej informacji na temat podróżowania seniorów znajdziesz tutaj: Seniorzy boją się podróżować? Niekoniecznie!


Czego oczekuje senior podczas wakacyjnego wyjazdu?


Grupa jest tą, która dobrze zna życie i przez wiele przyszła. Nie są raczej zbytnio wymagający - najważniejsze dla nich jest to, by miło spędzili swój wakacyjny urlop. Seniorzy przede wszystkim lubią podróżować i wypoczywać w ciekawych miejscach, ceniąc przy tym wszystkim niezwykłe atrakcje i bogatą przyrodę. 


Bardzo często zdarza się również, że grupa ta decyduje się na wyjazd do uzdrowisk, łącząc tym samym swój odpoczynek z leczeniem schorzeń. Z tego też powodu, wczasy dla seniorów są organizowane w miejscowościach, sprzyjających zabiegom leczniczym, np. z wodami mineralnymi.


Spore grono seniorów na miejsce swojego wypoczynku wybiera zazwyczaj ustronne miejsca, czy też takie miesiące, w których panuje nieco mniejszy ruch turystyczny. Warto podkreślić, że w takich miesiącach panują idealne warunki do wypoczynku, co jest po prostu przez seniorów doceniane. 


Co do zakwaterowania to nie musi być luksusowo. Najważniejsze, by było miło i wygodnie. Dodatkowym atutem będzie dostępność windy. Dobrze, by w pokoju znalazł się telewizor oraz czajnik. W przypadku wyżywienia, niektóre grono osób może mieć specjalne diety, dlatego też często przy wyborze noclegu, seniorzy kierują się ofertami obiektów, oferujących dietę dostosowaną do potrzeb gości.


Jak zorganizować udany urlop dla seniorów?


Pomysłów na udany urlop dla seniorów jest naprawdę dużo. Większość z nich są w stanie zorganizować na własną rękę, jednak bardzo często zdarza się, że decydują się na gotowe rozwiązania, wierząc w to, że ich urlop będzie w pełni udany. Jak uszczęśliwić seniorów podczas wakacji?


Wycieczki objazdowe


To zazwyczaj jednodniowa lub kilkudniowa forma, podczas której nasi turyści zwiedzają rozmaite i interesujące miejsca. Tego typu oferty są przygotowywane przez prawie każde biuro podróży i pozwalają nieco lepiej poznać nasz kraju lub inne, europejskie państwo. Co ważne, tego typu wycieczka zazwyczaj odbywa się po wielu ciekawych miejscach - zabytkowych miastach, muzeach, czy wśród atrakcji przyrodniczych. Wśród seniorów to właśnie ta forma cieszy się dużą popularnością, bo ta grupa osób nastawiona jest na uczestnictwo w rozmaitych rozrywkach.


Wakacje w uzdrowisku


Warto podkreślić, że ta forma wypoczynku z roku na rok staje się coraz bardziej powszechna. Nikogo nie dziwią rodzinne wczasy w sanatorium. Sanatoria są tak naprawdę gotowe na przyjęcie turystów z każdej grupy wiekowej, jednak to właśnie seniorów można tu spotkać najczęściej. Dzieje się tak z wielu powodów. Między innymi, tego typu wyjazdy wpisują się w ogólny trend zdrowego stylu życia, a także zwiększają świadomość osób w dziedzinie profilaktyki schorzeń i wczesnego reagowania na pojawiające się dolegliwości. Polskie uzdrowiska znajdują się w atrakcyjnych turystycznie miejscach, dlatego też pobyt tu na pewno będzie obfitował w różnorodne atrakcje, nie tylko lecznicze.


Planujesz wyjazd do sanatorium? Koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu: Sanatoria w Polsce. 7 miejsc, które warto odwiedzić


Wyjazd nad morze


Wyjazd nad polskie morze z pewnością może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o podróżowanie seniorów. Dlaczego? Jest to doskonała okazja do relaksu, spacerów i znalezienie niezwykle cennych minerałów. Poza tym nadmorski klimat doskonale wpływa na astmatyków i alergików oraz osoby podatne na wszelkie infekcje, w tym choroby skóry. Oprócz tego nad morzem znajduje się wiele tras spacerowych, również brzegiem morza, a to bez wątpienia seniorzy lubią najbardziej.


Sprawdź oferty noclegowe nad polskim morzem


Wyjazd w góry


Kto powiedział, że seniorzy podróżują tylko i wyłącznie nad morze? Regiony górskie należą również do jednych z ich ulubionych miejsc. Wędrówki po górach mają niezwykły wpływ na nasze zdrowie, bo wzmacniają stawy, mięśnie, hartują nasz organizm, a także powiekszają pojemność naszych płuc. Wyjazd w góry może okazać się wyjątkową opcją dla osób, które cierpią na reumatyzm - trzeba jedynie uważać na intensywność wspinaczek. W Tatrach i Sudetach, znakomicie poczują się osoby, które zmagają się z nadczynnością tarczycy, niedokrwistością i anemią. Górski klimat sprzyja bowiem produkcji większej ilości czerwonych krwinek.


Już dziś zarezerwuj swój wymarzony nocleg w górach


A może jeziora? 


Ten region również cieszy się dużym zainteresowaniem turystów - seniorów - szczególnie Mazury i Podlasie. Wypoczynek w tym regionie ma swoje atuty - przede wszystkim nie spotkają ich tam nagłe zmiany pogody. Spacery po płaskim terenie nie będą obciążeniem dla serca. Tego typu miejsca poleca się głównie rekonwalescentom i osobom z infekcjami dróg oddechowych. Doskonale sprawdzą się w przypadku osób starszych wędrówki po lasach, których w tym regionie jest naprawdę dużo.


Sprawdź koniecznie: Popularne trasy spacerowe po lasach w Polsce


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów nad jeziorami


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas propozycje, pozwolą seniorom miło spędzić czas podczas wakacji. Jeśli zdrowie dopisuje, warto podróżować i odkrywać miejsca, których przez dłuższy okres czasu nie byliśmy w stanie lepiej poznać.


Następny artykuł Dlaczego warto sięgać po...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej