Warmia i Mazury podbijają serca turystów!

Warmia i Mazury podbijają serca turystów!

Województwo warmińsko-mazurskie pojawia się coraz częściej wśród destynacji wybieranych przez turystów. W 2018 znalazło się na ósmym miejscu w kraju.

Liczba zapytań o nocleg na Warmii i Mazurach przekroczyła w 2018 roku 100 tysięcy, jest to największy wzrost w kraju w porównaniu do roku 2017 – aż 67 % więcej zapytań wysłanych przez turystów do właścicieli obiektów z tego województwa.

 

Co przyciąga turystów w te rejony?

 

Mazury potocznie określa się mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub Krainy Tysiąca Jezior, gdzie nożna doliczyć się ok. 2,5 tysiąca jezior. Znajduje się tam również największe jezioro w Polsce – Śniardwy. A krajobrazy zapierają dech w piersiach niejednego turysty.

 

Top 10  w warmińsko-mazurskim

 

Najpopularniejszą miejscowością województwa są Mikołajki. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w tym mieście w 2018 roku stanowiły aż 25% zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazło się Giżycko (23% zapytań), a trójkę zamyka Ruciane-Nida (19%). Turyści pytali również  o Mrągowo, Olsztyn i Ryn. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w województwie warmińsko-mazurskim znalazły się także Ełk, Ostróda, Elbląg i Kruklanki.

 

 

Warmia i Mazury popularne cały rok

 

Jak wynika ze statystyk, średnia długość noclegu w województwie wynosi 4 noce. W okresie wakacyjnym są to jeszcze dłuższe pobyty, w lipcu czy sierpniu turyści spędzają na Mazurach średnio tydzień.


Kolejnym atutem są ceny, średnia cena noclegu wynosi ok. 55 zł. Oczywiście zależy ona od wielu czynników, jak kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów czy termin – właściciele obiektów mogą mieć wersje cennika dla sezonu wysokiego lub niskiego, a także dla terminów specjalnych.

 


Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2018 w porównaniu do analogicznego okresu 2017.

Następny artykuł Nie myśl jak sprzedawca,...

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Zobacz również