Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec już zawsze będzie kojarzył się nam z wakacjami. Wszyscy liczymy też na prawdziwie letnią aurę. Jednak czy nadejdzie ona tak szybko? Sprawdźmy długoterminową prognozę pogody.

Pogoda na czerwiec nad morzem


Według prognoz, pogoda w czerwcu nad morzem będzie sprzyjać wypoczynkowi i spacerom. Zapowiada się dość ciepły i słoneczny miesiąc z naprawdę znikomą ilością opadów. W pierwszym tygodniu czerwca trzeba przygotować się co prawda na nieco chłodniejsze dni – w tym czasie temperatury wyniosą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Na szczęście później nadejdzie ocieplenie i termometry wskażą nawet 25 kresek. Poza tym koniec czerwca może przynieść też trochę pogodowych zawirowań. Długoterminowe prognozy na ostatnie dni miesiąca przewidują przelotne opady deszczu oraz burze z piorunami.

 

Szukasz noclegów w nadmorskich kurortach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Dębkach
Noclegi w Helu

Noclegi w Jastarni
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na czerwiec na Mazurach


Czerwiec na Mazurach z reguły jest wyjątkowo piękny. Turystów urzeka świeża, soczysta zieleń traw, dające cień lasy i błękitna toń jezior, którymi suną białe żagle łodzi. Obrazek wydaje się naprawdę sielankowy, ale aby był taki naprawdę, musi jeszcze dopisać pogoda.

 

Według długoterminowych prognoz czerwiec na Mazurach zapowiada się całkiem dobrze. Najchłodniej będzie w pierwszym tygodniu, wtedy temperatury sięgną około 19 stopni Celsjusza. Na szczęście nie zabraknie słońca. Kolejne dni przyniosą ocieplenie – słupki rtęci w połowie czerwca wskażą nawet 26 kresek. Jednak razem z wyższą temperaturą nad mazurskie jeziora nadciągną także przelotne burze z piorunami. Synoptycy uspokajają, że zjawiska nie będą występować ani zbyt często, ani intensywnie i druga połowa czerwca na Mazurach upłynie pod znakiem ładnej, słonecznej i ciepłej pogody.

 

Mazury to świetne miejsce na czerwcowy wyjazd. Już teraz sprawdź oferty noclegów w tamtejszych miejscowościach turystycznych, wejdź:

Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na czerwiec w górach

 

Pogoda w Tatrach

Tatry w czerwcowej odsłonie również mają swoich wielbicieli. Pogoda zwykle sprzyja górskim wędrówkom, a popularne trasy nie są jeszcze zapełnione turystami. W tym roku aura również może zachęcać do wypraw – co prawda na początku miesiąca odczujemy nieduży chłód, ale później będzie zdecydowanie lepiej. W pierwszym tygodniu czerwca termometry w tatrzańskich miejscowościach wskażą tylko 14-15 stopni, później słupki rtęci znajdą się w okolicach 20 kresek. Według długoterminowych prognoz czerwiec w Tatrach zapowiada się bardzo słonecznie, jednak możliwe są też przelotne opady deszczu i burze – szczególnie w drugiej połowie miesiąca.

 

Szukasz najlepszych noclegów w Tatrach? Wejdź i zobacz oferty w tych miejscowościach:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Zębie

 

Pogoda w Beskidach

Prognoza pogody na czerwiec w Beskidach jest bardzo optymistyczna, mimo że w pierwszej połowie miesiąca temperatury nie przekroczą 20 stopni Celsjusza, a oprócz tego zapowiadane są nieduże przelotne opady deszczu. Na szczęście szybko przyjdzie ocieplenie i już około 12 czerwca termometry wskażą 24 kreski. Druga część miesiąca będzie także bardzo słoneczna – warto jednak pamiętać, że nad Beskidy mogą nadciągnąć przelotne burze. Ich wystąpienie jest prawdopodobne 18 i 28 czerwca.

 

Gdzie w Beskidach szukać noclegów? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Istebnej
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Dość chłodny czerwiec szykuje się za to w Karkonoszach. Według długoterminowej prognozy, nie mamy co liczyć na temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Szczególnie chłodny będzie pierwszy tydzień, gdy miejscami termometry wskażą tylko 10 lub 11 stopni. Później przyjdzie nieduże ocieplenie. Meteorolodzy ostrzegają również przed przelotnymi burzami z piorunami.

 

Jeśli planujesz urlop w Karkonoszach, wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Bieszczadach

Czerwiec w Bieszczadach będzie bardzo urozmaicony pogodowo – synoptycy zapowiadają zarówno słońce, jak i deszcz, a do tego jeszcze przelotne burze. Opady pojawią się już w pierwszym tygodniu, a odczuwalna temperatura nie przekroczy 20 stopni. Kolejny tydzień będzie natomiast bardzo słoneczny i ciepły. Opady powrócą w drugiej połowie czerwca, wtedy też spodziewane są przelotne burze.

 

W Bieszczadach znajdziesz wiele ofert noclegowych. Sprawdź je już dziś, zobacz:

Noclegi w Bukowcu
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Źródło informacji pogodowych – accuweather.com

fot. ilustracyjne Kanenori (Pixabay.com CC0)

Komentarze (2)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Alexx

10 miesięcy temu
Ok. 23° ma być słonecznie

Katarzyna Kowalska

10 miesięcy temu
DZIEN DOBRY CHCE SIĘ DOWIEDZIEC ILE BEDZIE STOPNI 2 CZERWCA 2018 PONIEWAZ IDĘ DO KOLEGI NA URODZINY PROSZE O SZYBKĄ ODP

Alexx

10 miesięcy temu
Ok. 23° ma być słonecznie

Zobacz również