Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019

Druga połowa sierpnia to czas rozmyślania o powrocie do rzeczywistości po letniej przerwie. To ostatnia szansa na wakacyjne wyjazdy – warto odpowiednio wykorzystać czas, szczególnie, że pogoda będzie sprzyjać. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na drugą połowę sierpnia 2019.

Każdy, kto nigdzie nie wyjeżdżał w czerwcu, lipcu i w pierwszej połowie sierpnia, a ma okazję na wyjazd w drugiej połowie sierpnia, nie powinien zastanawiać się ani chwili dłużej. Lato i wakacje powoli zmierzają ku końcowi, więc ten czas to doskonała propozycja, by w pełni wykorzystać to, co najlepsze w pogodzie i w regionach, podkreślmy przepięknych regionach, pełnych wspaniałych miejsc i atrakcji.

 

Druga połowa sierpnia zapowiada się bardzo korzystnie pod względem pogody. Na niebie dużo słońca. Temperatury będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Przelotne opady i burze nieznaczne i tylko w niektórych regionach kraju. Sprawdźmy szczegóły związane z prognozą na drugą połowę sierpnia dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 nad morzem

 

Pragniesz zaczerpnąć odrobiny letnich promieni słońca? Na plażowanie, opalanie i kąpiele w morzu to odpowiedni moment. Aura będzie sprzyjać wypoczynkowi nad morzem. Na termometrach wartości od 21 do 25 stopni i dużo słońca. Pogoda zdecydowanie popsuje się  w 3 ostatnich dniach miesiąca, na kiedy to prognozowany jest deszcz i zaledwie 19 stopni Celsjusza. Poza tym padać nie powinno. Warto wykorzystać swój czas i wyruszyć nad morze w drugiej połowie sierpnia.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Dąbkach

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Międzywodziu

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 na Mazurach

 

Pięknie, przyjemnie, słonecznie, miło – brakuje słów, by opisać sytuację pogodową, jaka jest zapowiadana w drugiej połowie sierpnia w regionie Warmii i Mazur. Pełnia słońca i temperatury od 22 do 24 stopni Celsjusza i bez opadów – z taką aurą będziemy mieć do czynienia do 28 sierpnia. Wtedy nastąpi załamanie pogody, więc końcówka wakacji nie będzie należała do udanych. Prognozuje się wówczas wystąpienie opadów deszczu, które potrwają do 31 sierpnia włącznie. Zrobi się też odrobinę chłodniej – termometry wskażą od 18 do 21 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz sprawdzonych miejsc noclegowych na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Barczewie

Noclegi w Szczytnie

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Orzyszu

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w Polsce centralnej

 

Również przyjemnie i słonecznie zapowiada się pogoda w Polsce centralnej. To ostanie chwile na luźne spotkania ze znajomymi, czy wakacyjne tripy po miastach. Ta część kraju to wyjątkowe miasta, pełne zabytków i wielu atrakcji. W drugiej połowie sierpnia pogoda będzie sprzyjać, więc dlaczego jej nie wykorzystać. Podobnie, jak w przypadku morza i Mazur, prognozuje się dużo słońca i bardzo przyjemne temperatury. Na termometrach wartości od 20 do 25 stopni Celsjusza. Pogorszenie pogody nastąpi od 29 do 31 sierpnia, kiedy to przewiduje się opady deszczu i temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w górach

 

Podobnie, jak w przypadku morza, również i regiony górskie będą oblegane w drugiej połowie sierpnia. Jak na końcówkę wakacji przystało, miejscowości będą przeżywać prawdziwe oblężenie. Jeśli ktoś postawił sobie za cel zdobycie konkretnego szczytu latem, to powinien się pospieszyć i korzystać z niezwykle sprzyjającej aury.

 

Druga połowa sierpnia zapowiada się pogodnie. Deszcze i burze możliwe miejscami, ale tylko przelotne. Na niebie dużo słońca. Temperatury będą oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza i nieznacznie je przekraczać. Pogorszenie aury zapowiadane jest na ostatnie 3 dni miesiąca – pojawią się opady deszczu, spadnie też temperatura – do nawet 15 stopni Celsjusza. Sprawdźmy szczegóły związane z pogodą dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu miło, że hej! W sam raz na wyprawy na ulubione szlaki, czy nad Morskie Oko. A i pozwiedzać okolice też można. Na niebie zobaczymy dużo słońca. Zapowiadane wartości temperatur będą osiągać od 17 do 21 stopni Celsjusza. Przelotne burze i deszcze możliwe 23, 24 i 29 sierpnia. Warto wybrać się w Tatry, by miło spędzić ostatnie tygodnie wakacji i lata.

 

Wybierasz się w Tatry i nie masz noclegu? Spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Poroninie

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w Pieninach

 

Jeśli zamierzasz wyjątkowo spędzić drugą połowę sierpnia, to zwiększ sobie dawkę adrenaliny i wybierz się w Pieniny na spływ Dunajcem. To niezwykła podróż prze malownicze tereny górskie, a wszystko to w ciekawy sposób opowiedziane przez miejscowego flisaka. Co prawda nie zagwarantuje on Wam pięknej i sprzyjającej pogody, ale obędzie się bez jego pomocy. Aura idealna na tego typu aktywności. Na niebie dużo słońca i z bardzo przyjemną temperaturą. Przelotne burze i deszcz możliwe jedynie 23, 28 i 29 sierpnia. Termometry pokażą od 20 do 26 stopni Celsjusza.

 

A może Pieniny? Jeśli jesteś zainteresowany tym regionem, to koniecznie zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Niedzicy

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to nawet się nie zastanawiaj, tylko ruszaj przed siebie. Bieszczady to niezwykle malowniczy region, który koniecznie trzeba zobaczyć i to niezależnie od pory roku. Aura będzie sprzyjać wędrówkom i innego rodzaju aktywnościom, dlatego warto przygotować wygodne trekkingi i wszelkie potrzebne rzeczy. Na niebie królować będzie słońce. Temperatury od 19 do 21 stopni Celsjusza. Słaby deszcz i burze możliwe 18 i 28 sierpnia. Poza tym ciepło i pogodnie.

 

Jeśli marzy Ci się wyjazd w Bieszczady, to swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Ustrzykach Górnych

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Solinie

Noclegi w Lutowiskach

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w Karkonoszach

 

Pierwsze skojarzenia z Karkonoszami? Bliskość granicy z Czechami, Śnieżka, niezwykłe widoki, wspaniałe miejscowości. Czy trzeba chcieć czegoś więcej, jeśli planuje się wyjazd na drugą połowę sierpnia? Może jedynie pogody. Będzie z nią różnie. Nieznacznie chłodniej niż w pozostałych regionach górskich, z możliwymi przelotnymi deszczami 27 i 29 sierpnia i temperaturami od 14 do 20 stopni Celsjusza. Warto wybrać się w ten region, by później niczego nie żałować.

 

Poszukujesz noclegów w Karkonoszach? Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda na drugą połowę sierpnia 2019 w Beskidach

 

Na koniec zostawiliśmy jeden z cieplejszych regionów górskich. Beskidy, bo o nich mowa, to wyjątkowy region, pod tym względem, że miejscowości położone są tu w bliskiej odległości od siebie, dzięki czemu można urozmaicać swój wypoczynek, wybierając różne możliwości tras i korzystania z atrakcji. Pogoda będzie w tym wszystkim pomagać. Dużo słońca i bardzo przyjemne temperatury. Termometry pokażą od 20 do 24 stopni Celsjusza. Przelotne burze i opady deszczu możliwe jedynie 24, 27 i 29 sierpnia.

 

Jeśli Twoje wakacyjne plany związane są z Beskidami, to już dziś wybierz swój nocleg:

 

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Brennej

Noclegi w Szczyrku

 

Druga połowa sierpnia wymarzona pod względem pogody. Nie będzie za gorąco, a i opady deszczu tylko przelotne. Koniec wakacji warto odpowiednio zaplanować. Możliwości jest sporo, a planów jeszcze więcej. Warto w końcu wyruszyć w wymarzone miejsca.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Jonathan Petersson (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również