Pogoda na koniec października 2019

Koniec października to wyraźnie odczuwalna zmiana temperatury, więcej opadów deszczu i przejście z czasu letniego na zimowy. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku, koniec tego miesiąca okaże się sprzyjający. Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec października 2019.

Po niemalże letnim początku października, pogoda w kolejnych dniach będzie zmienna i dynamiczna. Momentami będzie przypominać typową jesień, czasami zimę, a i będą chwile, gdy znów zrobi się niemalże jak w lecie. Takie zmiany z pewnością będą różnie oddziaływać na nasze samopoczucie, ale październik niestety ma to do siebie. Warto wykorzystać takie pogodowe wahania na zbieranie grzybów, wędkowanie, czy przejażdżki rowerowe, które to są popularnymi aktywnościami o tej porze roku. Warto aktywnie spędzać czas, na przesiadywanie w domu będzie czas zimą.

 

Koniec października w niemal całym kraju zapowiada się pod znakiem słońca i możliwych przelotnych opadów deszczu. Będzie też stosunkowo ciepło, bo termometry pokażą powyżej 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na koniec października 2019 nad morzem

 

Nad morzem niestety w przeważającej części końca października będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu. Jednak, żeby nie było tak źle, to możemy też liczyć na przejaśnienia, które warto wykorzystać na korzystanie z uroków nadmorskich miejscowości. Aura typowo jesienna, na to musimy się przygotować. Na termometrach od 8 do 14 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem możemy liczyć 23, 25 i 30 października.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Sprawdź oferty noclegów w popularnych nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi w Łebie

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Juracie

Noclegi w Stegnie

 

Pogoda na koniec października 2019 na Mazurach

 

Aura na Mazurach również nie będzie należała do tej z kategorii pięknych i najlepszych. Pomimo tego warto wybrać się w ten region i odetchnąć choć na chwilę, bo takie dni jak te pozwalają uczynić to w możliwie najlepszy sposób. Bo liczy się przede wszystkim klimat miejsca, cisza i spokój i czyste, mazurskie powietrze. Pogoda stanowi tylko dopełnienie pobytu w tym fantastycznym regionie. Koniec października z przewagą deszczu. Temperatury też ledwie będą przekraczać 10 stopni Celsjusza. Na termometrach od 6 do 13 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem możemy liczyć 22-23, 25 i 27 października. Przygotujmy jesienną garderobę i cieplejsze ubrania!

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Wybierz dla siebie ten najlepszy!

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Elblągu

 

Pogoda na koniec października 2019 na Dolnym Śląsku

 

Dolny Śląsk to wyjątkowy region, który jest idealnym miejscem na podróże małe i duże dosłownie o każdej porze roku. To nie tylko Wrocław, ale również przepiękne góry – każde z tych miejsc to gwarancja udanego urlopu. Uzupełnieniem wszystkiego są zabytki, których poznanie gwarantuje doskonałą lekcję historii, kultury i sztuki. Pogodowo w tym regionie z przewagą słonecznych dni. Opady deszczu symboliczne, dlatego też warto wygospodarować chwilę i wybrać się do dowolnego miejsca w tym regionie, bo zachwyca dosłownie każda miejscowość. Na termometrach od 9 do 16 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy 24 i 28 października.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów na Dolnym Śląsku, to już dziś zarezerwuj ten dopasowany do Twoich potrzeb:

 

Noclegi we Wrocławiu

Noclegi w Wałbrzychu

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

 

Pogoda na koniec października 2019 w górach

 

Jesień i październik to ostatnia okazja, by w miarę sprzyjających warunkach, powędrować po polskich górach. Pamiętajmy jednak, że dni są już zdecydowanie krótsze, przez co swoje plany związane z górskimi wyprawami, powinniśmy rozpoczynać już od świtu. Jesienne, opustoszałe szlaki to gwarancja ciszy i spokoju i niezwykłe krajobrazy, które o tej porze roku są szczególnie wyjątkowe.

 

Sama pogoda będzie zmienna i charakteryzująca się wahaniami temperatur, chwilami ze słońcem i opadami deszczu, a w ostatnim dniu października również opadami deszczu ze śniegiem. Na termometrach od kilku do kilkunastu stopni Celsjusza. Nie będą to jednak wartości powalające. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na koniec października 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu trochę słońca, trochę deszczu, a ostatniego dnia miesiąca możliwe również opady śniegu z deszczem. O tej porze roku śnieg nie powinien już nikogo dziwić, szczególnie w wyższych partiach gór. Jeśli więc w planach mamy zdobycie wyższych szczytów, powinniśmy przygotować odpowiednią odzież, obuwie i specjalny sprzęt. Szlaki miejscami potrafią być śliskie. Póki co trochę słońca i deszczu. Na termometrach od 5 do 13 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe 23-24, 26 i 30 października. Pozostałe dni słoneczne, z niewielkim zachmurzeniem.

 

A może Tatry? Ten region zawsze cieszy się niesłabnącą popularnością!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Nowym Targu

Noclegi w Zębie

 

Pogoda na koniec października 2019 w Pieninach

 

Z dużą ilością słońca przyjdzie się spotkać turystom, wypoczywającym w Pieninach. Ten region o każdej porze roku, można tak powiedzieć, ma jedną z lepszych prognoz pogodowych, dlatego też warto pomyśleć właśnie nad Pieninami, planując jakikolwiek wyjazd lub wypoczynek. Na termometrach w ostatnich dniach października od 8 do 18 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 26 i 31 października. Poza tym słonecznie i bez opadów.

 

Zamierzasz wybrać się w Pieniny? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Niedzicy

 

Pogoda na koniec października 2019 w Bieszczadach

 

Ile by nie mówić o Bieszczadach, to będą one popularnym miejscem wypoczynku turystów, bez względu na porę roku. Krótki, weekendowy wypad jesienną porą? Bardzo dobra propozycja, szczególnie że pod koniec października nie zabraknie chwil ze słońcem. Żeby nie było zbyt pięknie, to będzie chłodniej, bo temperatury na poziomie 8-11 stopni Celsjusza. 26, 29 i 30 października przewiduje się również opady deszczu.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Sprawdź propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Wetlinie

Noclegi w Solinie

 

Pogoda na koniec października 2019 w Karkonoszach

 

W Karkonoszach pogoda optymalna, z dobrymi warunkami do wypoczynku. Przez ostatnie dni października temperatura będzie się utrzymywać na podobnym poziomie, bo będzie od 8 do 12 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 24, 26 i 28 października. Poza tym dużo słońca i idealny moment, by zobaczyć to, co najpiękniejsze w tym regionie. A naprawdę jest co podziwiać.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze i poszukujesz noclegu? Oto nasze podpowiedzi:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na koniec października 2019 w Beskidach

 

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o drugim z najcieplejszych regionów górskich. Aura jednak, podobnie jak wszędzie, zapowiada się i pod znakiem słońca i deszczu. Same temperatury do 28 października optymistyczne, bo na poziomie 13-14 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zrobi się chłodniej, pojawią się opady deszczu, a na termometrach zobaczymy od 8 do 12 stopni Celsjusza. Beskidy zachęcają wspaniałymi atrakcjami, pięknymi górami i fantastycznym klimatem! Przekonaj się sam!

 

Beskidy to również popularny region na wypoczynek! Sprawdź sam i wybierz swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Brennej

Noclegi w Węgierskiej Górce

 

Koniec października to niezwykle zmienny okres w pogodzie. Nie powinno to jednak nikogo martwić, bo po każdym deszczu pojawi się słońce, dzięki czemu będzie okazja do zwiedzania, podróżowania i nabierania sił na każdy kolejny dzień!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. mbll (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również