Pogoda na luty 2018

Pogoda w lutym 2018 może przynieść nam nieco więcej śniegu – tak przynajmniej przedstawiają to długoterminowe prognozy. Sprawdźmy więc, czy biały puch rzeczywiście ma szansę zagościć u nas na dłużej. Byłaby to szczególnie dobra informacja dla dzieci z tych województw, gdzie w lutym będą trwały ferie zimowe.

Pogoda nad morzem w lutym


Jaką pogodę nad morzem przyniesie nam luty? Chociaż długoterminowe prognozy są z reguły mało precyzyjne, to w tym momencie musimy rozczarować osoby, które marzyły o spacerze zaśnieżoną plażą. Jedyne opady śniegu jakich w lutym można spodziewać się na północy kraju, zapowiadane są w pierwszym i na początku drugiego tygodnia miesiąca. W tym czasie będzie też zimno. Maksymalna temperatura powietrza nad morzem nie przekroczy 3 stopni Celsjusza. Na niebie mają dominować ciemne chmury, zwiastujące przelotne opady śniegu.

Masz zamiar zobaczyć, jak w lutym wygląda Bałtyk? Zobacz ofertę noclegową na wybrzeżu, wejdź: Noclegi nad morzem

Jak przewidują synoptycy, od drugiego tygodnia lutego temperatura będzie wzrastać. Termometry mogą wskazywać od 5 do nawet 8 kresek. W tym czasie lepiej nie spodziewać się śnieżnej aury, bo zamiast białego puchu nad morze nadciągną chmury, z których niekiedy mocno popada. Trzeba się więc nastawić na deszczową końcówkę lutego.

 

Pogoda na Mazurach w lutym


Zaśnieżone Mazury? Raczej nie w lutym. Prognoza pogodny na ten miesiąc przewiduje tylko sporo mrozu, którego należy spodziewać się w pierwszej połowie miesiąca. Temperatury spadną do około -4 stopni Celsjusza, będzie też sporo chmur i niewielkie przejaśnienia. Taka pogoda utrzyma się do 13 lutego – bo według meteorologów właśnie tego dnia powoli zacznie się ocieplać. W drugiej połowie lutego termometry w regionie wskazywać będą wartości na poziomie 3-5 kresek. Wraz z niedużym ociepleniem nad Mazury nadciągną opady deszczu, marznącego deszczu lub słabego śniegu.

Przekonaj się, czy lubisz Mazury w zimowej odsłonie. Już teraz zobacz oferty w popularnych kurortach regionu, wejdź:
Noclegi w Giżycku

Noclegi w Kętrzynie
Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda w górach w lutym

 

Pogoda w Tatrach


Czy w lutym będzie można pojechać na narty w Tatry? Początek miesiąca w tej części polskich gór wydaje się sprzyjać narciarskim planom – przynajmniej według długoterminowych prognoz. Będzie bowiem dość słonecznie i mroźno, dzięki czemu stacje narciarskie powinny poradzić sobie ze sztucznym naśnieżaniem stoków. W tym czasie w Tatrach może też kilka razy intensywnie popadać śnieg, który jeszcze bardziej upiększy górskie krajobrazy.

Jeśli szukasz noclegów w tatrzańskich miejscowościach nie trać więcej czasu i zobacz:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Chochołowie
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Zębie

Podobnie jak w innych częściach Polski, również nad Tatry w drugiej połowie lutego nadciągnie ocieplenie. Temperatura wzrośnie do 5 lub 6 stopni Celsjusza. Spodziewane są też nieduże opady – ale nie śniegu, a deszczu lub marznącego deszczu.

 

Pogoda w Beskidach


Podobnej pogody należy spodziewać się także w Beskidach. Tamtejsze kurorty przeżyją największe oblężenie w pierwszej połowie miesiąca, kiedy złapie delikatny mróz (ok. -2 stopnie Celsjusza) i stacje narciarskie będą mogły jeszcze lepiej zadbać o amatorów zimowych szaleństw. Początek lutego w Beskidach przyniesie dużo słońca, ale również dni, kiedy naprawdę mocno popada śnieg.

Narty w Beskidach? Nie czekaj ze znalezieniem noclegu, zobacz oferty:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

Zmiana nastąpi w drugiej połowie miesiąca. Po 14 lutego temperatura zacznie wzrastać – nawet do 9 stopni Celsjusza! Ale oprócz prawie wiosennego ciepła, nad Beskidy nadciągną też chmury, więc możliwy jest przelotny deszcz. Na szczęście nie zabraknie przejaśnień i zobaczymy całkiem sporo słońca!

 

Pogoda w Karkonoszach


Pogoda w lutym, na samym początku miesiąca, będzie mroźna i słoneczna. Temperatura spadnie od około -5 stopni Celsjusza. Chociaż słońce czasami schowa się za chmurami, nie powinno to zwiastować żadnych opadów – ani deszczu, ani śniegu. Inaczej natomiast będzie wyglądać pogoda w drugim tygodniu lutego. W Karkonoszach zrobi się cieplej, termometry będą wskazywać od 3 do 5 kresek. W tym czasie zrobi się też bardziej pochmurno, jednak tym razem nad regionem pojawi się trochę deszczu, a momentami śniegu.

Lubisz ten region? Zobacz ofertę noclegów w najpopularniejszych karkonoskich miastach, wejdź:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Bieszczadach


Luty w Bieszczadach ma być pogodowo podobny do pozostałych górskich regionów. Da się zauważyć wyraźną granicę – mroźną pierwszą i cieplejszą drugą połowę miesiąca. Do około 14 lutego temperatura powietrza w Bieszczadach nie będzie wyższa niż -3 stopnie Celsjusza. Możliwe są większe opady śniegu, chociaż długoterminowa prognoza obiecuje naprawdę dużo słońca. Sytuacja zmieni się w drugiej połowie lutego, gdy nadejdzie ocieplenie – do maksymalnie 7 stopni. W tym czasie deszcz będzie przeplatał się z lekkimi opadami śniegu oraz marznącą mżawką.

Szukasz noclegów w Bieszczadach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Solinie
Noclegi w Wetlinie

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. Dawid Zawiła (unsplash.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również